1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto milyarder ve eski FTX CEO’suna mahkemeden şok karar

Kripto milyarder ve eski FTX CEO’suna mahkemeden şok karar

Kripto milyarder ve eski FTX CEO’suna mahkemeden şok karar
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çöken kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’e mahkemeden şoke edici bir karar çıktı. Kripto para milyarderi cezaevine gönderiliyor. Bu yeni haberin ayrıntılarına bakalım.

Kripto milyarder ve eski FTX CEO’suna mahkemeden şok karar

Geçen sene iflas eden ve o zamana kadar dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olarak kabul edilen FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried mahkemesinse yeni bir önemli gelişme var. Federal hakim, Sam Bankman-Fried’in kefaletini iptal etti. Buna göre, eski ünlü CEO, Ekim ayındaki duruşmasını cezaevinde bekleyecek.

CNN’in verdiği bilgilere göre, ABD güvenlik güçleri, Sam Bankman-Fried’i mahkeme salonundan elleri kelepçeli olarak çıkardılar. Bölge Yargıcı Lewis Kaplan, Sam Bankman-Fried’in geçici olarak Brooklyn’deki Metropolitan Gözaltı Merkezi’ne gönderilmesine karar verdi.

İlgili – Ünlü fon yöneticisinden şok Bitcoin tahmini: BTC bu 2 katalizörle %410 yükselecek

Bankman-Fried, müşterilere yalan söylediği ve FTX’e yatırdıkları paraları farklı fonlarla karıştırdığı iddia edilen çok milyar dolarlık dolandırıcılık şemasının kilit ismi olarak suçlanıyor ve yargılanıyor.

Kripto topluluğunu kızdıran karar! - FTX kurucusu, kefaletle kurtuluyor!

Eski CEO’nun, Aralık ayında tutuklamasının ardından 250 milyon dolarlık kefaletle Kaliforniya’nın Palo Alto şehrindeki ebeveynlerinin evinde kalmasına izin verilmişti. Ancak federal savcılar kefaletin iptal edilmesini ve onu gözaltına almayı talep ettiler.

Yargıç Kaplan’a kefaletin iptali için bir mektup yazan savcılık, FTX’in kurucusunun ön duruşma şartlarına uymasının pek olası olmadığını belirterek, Bankman-Fried’in tanıkları etkilemeye ve soruşturmayı engellemeye yönelik çabalarını ve şartları çiğneme eğilimini vurguladı.

İlgili – Balinaların 380 milyon dolarlık 4 kripto para transferi dikkat çekti

Savcılık mahkemeye neden böyle bir talepte bulundu? Çünkü Bankman-Fried, New York Times’a eski iş arkadaşı Caroline Ellison’ın kişisel yazılarını verdi. Ellison, ona karşı tanıklık yapacak. Cuma günkü duruşmada konuşan Yargıç Kaplan, Bankman-Fried’in Ellison’ın kişisel yazılarını gazeteye vermesinin yalnızca “konunun üzerine gitmek, itibarsızlaştırmak ve korkutmak” amacıyla yapıldığını söyledi.

Kaynak

Etiketler: