1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin fiyatı neden düşüyor? BTC 28.000 doların altında

Bitcoin fiyatı neden düşüyor? BTC 28.000 doların altında

Bitcoin fiyatı neden düşüyor? BTC 28.000 doların altında
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı bugün yeni bir düşüş yaşıyor ve 28.000 doların altındaki seviyeleri gördü. BTC’deki bu düşüşün sebepleri ve ayrıntılara bakalım.

Bitcoin fiyatı neden düşüyor? BTC 28.000 doların altında

Bitcoin fiyatını yeniden 30.000 dolara doğru fırlatan boğa momentumu yok olurken lider kripto para BTC 28.000 doların altındaki seviyeleri gördü. Bitcoin bugün 27.683 dolarda (Bitstamp) günün en düşük seviyesini kaydetti. Ardından bir miktar toparlanmaya rağmen hala 28.000 dolar kritik eşiğinin altında işlem görüyor. Burası aylardık lider kripto para için ana destek görevi gören bir seviye.

İlgili – Bitcoin fiyatı 2023 boğa trend çizgisini test etti: BTC yeni yükselişe hazır mı?

Bitcoin fiyatı neden düşüyor? BTC 28.000 doların altında

BTC/USD paritesi günlük grafik

Bitcoin fiyatı dün gördüğü yüzde 1,6’lık düşüşe bugün yeni bir yüzde 2,5’lik kırmızı mum ekledi. Böylece üç gündür art arda düştüğünü görüyoruz. Peki, bu düşüşün başlıca sebepleri neler?

Bu düşüşün ilk sebebi olarak ABD’den gelen Bitcoin ETF haberleri görülebilir. ABD’de düzenleyici kurumların kriptoya karşı saldırgan tutumu devam ediyor. Büyük kurumsal finansal şirketler ise yeni Bitcoin finansal araçları ve ürünleri için baskı yapıyor. Özellikle dikkat çeken Grayscale’in Bitcoin ETF için SEC’i acele etmeye çağırması var.

İlgili – Bitcoin fiyatının 40.000 dolar olacağını söyleyen analist, zamanını da açıkladı

Bu çabalara rağmen ABD’nin düzenleyici kurumu SEC, Bitcoin ETF onayını bir kez daha erteledi. Bu sefer 2024 yılına kadar. Bu da kripto para piyasasındaki durumu olumsuz etkiliyor. Zaten son gelen ve 32.000 dolara ulaşan yükseliş de dev finansal kuruluş BlackRock’ın spot Bitcoin ETF için başvuru yaptığı haberleri üzerine yaşanmıştı.

Diğer yandan ABD’den gelen Tüfe ve beklenen FOMC haberleri de kripto para piyasasını etkilemeye devam ediyor. Sonuç olarak Bitcoin fiyatı bugün bir kez daha kritik 28.000 dolar seviyesinin altını deniyor.

İlgili – 2023 Bitcoin rallisini bilen ünlü analistten yeni BTC tahmini

Kaynak

Etiketler: