1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Efsanevi analistten Bitcoin için “risk” açıklaması: BTC için ne bekliyor?

Efsanevi analistten Bitcoin için “risk” açıklaması: BTC için ne bekliyor?

Efsanevi analistten Bitcoin için “risk” açıklaması: BTC için ne bekliyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzun yılların ünlü traderi Peter Brandt, Bitcoin ilgili bir uyarıda bulunuyor. Ona göre bu büyük piyasa düzeltmesinden sonra yeni bir büyük hareket yaşanabilir. Ünlü analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.

Efsanevi analistten Bitcoin için “risk” açıklaması: BTC için ne bekliyor?

Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili doğru tahminleri ile ünlü kıdemli trader ve analist Peter Brandt, sosyal medya platformu X üzerinde 698.500 abonesine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in kritik bir seviyeye yaklaştığını söylüyor. Bu kritik seviye kırılırsa lider kripto para büyük bir tehlike ile karşı karlıya olacak. Analist Brandt, 2017 yılında kripto para piyasasında yaşanacak çöküşü doğru tahmin etmesi ile ün kazanmıştı.

İlgili – Bitcoin fiyatında düşüş ne zaman bitecek? Glassnode analistleri açıkladı

Brandt, geçen ay paylaştığı bir grafikte, Bitcoin’in ters baş ve omuzlar formasyonunu kırmayı başardığını göstermişti. Bu kırılma ise 25.000 dolar civarındaki engelin aşılması ile yaşanmıştı. Bu da BTC’nin artık düşüş trendinde olmadığını gösteriyordu. Analist şimdi ise şöyle diyor:

“Bitcoin BTC fiyatındaki gerileme bir kez daha bu grafikte oluşan ters baş ve omuzlar formasyonunun boyun çizgisini test etti. Eğer 24.800 doların altında kapanış olursa bu günlük ve haftalık grafiklerde büyük zarara yol açar.”

Efsanevi analistten Bitcoin için “risk” açıklaması: BTC için ne bekliyor?

Kaynak: Peter Brandt/X

İlgili – Ünlü analist PlanB’den Bitcoin düşüşü açıklaması ve 10x pump yorumu

Brandt, ters baş ve omuzlar formasyonunun boyun çizgisinin ikinci defa test edilmesi ile boğa formasyonun başarısız olma ihtimalini güçlendirdiğini ifade ediyor.

Bitcoin fiyatı son birkaç gündeki keskin düşüşü ile 28.000 dolar bölgesinde 25.000 dolara çok yaklaşan bir gerileme yaşadı. Bu düşüşten sonra ise 26.000 dolar seviyesini geri almaya ve burayı desteğe çevirmeye çalışıyor. Ancak hala bir miktar satış baskısı var ve zaman zaman bu kritik seviyenin altında işlem görüyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı geri aldığı 26.000 doları koruyabilir mi? Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Etiketler: