okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.82%
Bitcoin
67.837,62 USDT
eth
ETH
-0.71%
Ethereum
3.817,63 USDT
bch
BCH
-0.41%
Bitcoin Cash
468,48 USDT
xrp
XRP
0.29%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.3%
Litecoin
83,69 USDT
bnb
BNB
-0.32%
Binance Coin
599,78 USDT
sol
SOL
0.44%
Solana
169,43 USDT
avax
AVAX
0.01%
Avalanche
37,02 USDT
ada
ADA
1.16%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.24%
Poladot
7,46 USDT
doge
DOGE
0.18%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
2.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin balinaları halving öncesi paranın kokusunu aldı: İşte, yaptıkları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin balinaları yaklaşan büyük olay öncesi harekete geçti. Bitcoin yarılanmasının (halving) 20 Nisan’da olması bekleniyor. Halving ise BTC blok ödülünü blok başına 3.125 BTC’ye düşecek. İşte, son yaşananlar.

Bitcoin balinaları halving öncesi paranın korusunu aldı: İşte, yaptıkları

Bitcoin (BTC) yarılanması yaklaştıkça, balinalar geçtiğimiz hafta önemli miktarda BTC satın aldı. Dördüncü Bitcoin yarılanmasına blok ödülünü 3.125 BTC’ye düşürülecek) sadece bir hafta kaldı ve balinalardan gelen artan talep, boğa piyasası hislerini gösteriyor.

Kripto analiz firması CryptoQuant tarafından paylaşılan verilere göre, Bitcoin balinalarından gelen talep hiç olmadığı kadar güçlü.

Kalıcı BTC alıcılarından gelen talep, ilk kez yeni üretülen Bitcoin’in piyasaya arzını aştı. Bu, madencilikle üretilen yeni Bitcoin miktarının, kripto para yatırımcılarının talebini karşılamak için yetersiz olduğunu ve Bitcoin’in yarılanmasının ardından kıtlığın daha da artacağını gösteriyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı halving sonrası ne kadar yükselecek? Marathon Digital CEO’su açıkladı

BTC balinalarından gelen artan talep, spot Bitcoin girişlerine eklenerek, en büyük kripto paranın fiyatına yukarı yönlü bir baskı yapacak. Orta ve uzun vadede, bu eğilim Bitcoin’in değerini daha da yükseltmeye potansiyel olarak yardımcı olabilir.

Bitcoin yarılanması, kripto ekosistemi için bir dönüm noktası olayıdır ve genellikle coşkulu fiyat hareketiyle önceden ve sonrasında takip edilir.

Bitcoin balinaları halving öncesi paranın korusunu aldı: İşte, yaptıkları

Yeni BTC arzı ve balinalardan gelen talep Kaynak: CryptoQuant

Tarihsel olarak, her boğa koşusu, azalan BTC arzının beklentisiyle yarılanmadan aylar önce başladı. Yarılanma sonrası, BTC’nin fiyatı, azalan arz ve genişleyen arz-talep dengesizliği nedeniyle katlanarak artar.

Arz üzerindeki doğrudan etkinin yanı sıra, BTC yarılanmaları ayrıca işlem doğrulamasından ve blockchaine yeni bloklar eklemekten sorumlu madencileri de etkiler.

Her yarılanma, madencilerin kazandığı BTC miktarını yarıya düşürür, yeni BTC madenciliğinin maliyetini artırır. Bu nedenle, BTC fiyatlarının belirli bir seviyeye çıkması gerekiyor ki madenciler karlı bir şekilde çalışmaya devam edebilsinler.

İlgili – Santiment, Bitcoin’i 100.000 dolara taşıyacak olayı açıkladı

Şu anda, bir Bitcoin’in madenciliğinin ortalama maliyeti yaklaşık 49.000 dolar. Şu anki işlem fiyatı olan 70.000 dolar madenciler için kazançlı bir değer. Ancak, yarılanma sonrası BTC fiyatlarının madencilerin karla çalışmaya devam etmesi için 80.000 doları geçmesi gerekiyor.

Yukarıda bahsettiğimiz Balina birikim aşaması, kripto piyasası için boğa işaret. Ayrıca büyük BTC sahiplerinin fiyat artışını bekleyerek varlıklarını soğuk cüzdanlara taşıdıklarını gösteriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.