okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.66%
Bitcoin
67.950,06 USDT
eth
ETH
-0.82%
Ethereum
3.813,13 USDT
bch
BCH
-0.02%
Bitcoin Cash
470,32 USDT
xrp
XRP
0.32%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.17%
Litecoin
83,58 USDT
bnb
BNB
-0.43%
Binance Coin
599,08 USDT
sol
SOL
0.3%
Solana
169,20 USDT
avax
AVAX
-0.01%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
1.17%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.21%
Poladot
7,46 USDT
doge
DOGE
-0.14%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
3.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin balinaları neden 70.000 dolardan satış yapmak istemiyor?

Bitcoin balinaları daha da agresifleşti: İşte, son 7 haftanın durumu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 70.000 dolar bölgesinde işlem görüyor. Bu kadar yüksek bir seviyede olmasına rağmen BTC balinaları satış yapmaya yanaşmıyor. Neden satış yapmak istemediklerinin sebeplerine ve ayrıntılara bakalım.

Bitcoin balinaları neden 70.000 dolardan satış yapmak istemiyor?

Bitcoin balinaları olarak da bilinen büyük miktarda Bitcoin’e sahip yatırımcılar, BTC’lerini satmak yerine ellerinde tutmayı tercih ediyor. Bitcoin 70.000 dolar seviyesine ulaştıktan sonra fiyatı durağanlaştı. Bitcoin balinaları için kazanç elde etme fırsatları olmasına rağmen, çoğu HODL yapmayı sürdürüyor.

Crypto Quant’ın verilerine göre, balinaların çoğu Bitcoin’lerini satma cazibesine kapılmadı. Bu davranış, Bitcoin’in geleceğini önemli ölçüde etkileyebilir. Bitcoin’e olan güvenleri devam ettikçe, genel piyasadaki pozitif durumu artırabilir. Bu da yeni yatırımcıları çekebilir ve talebi daha da artırabilir.

Ayrıca, balinaların BTC’lerini ellerinde tutmaları, fiyat dalgalanmalarını azaltabilir ve bu da büyük dalgalanmalardan çekinen kurumsal yatırımcılar için piyasayı daha cazip hale getirebilir.

İlgili – Bitcoin balinaları halving öncesi paranın korusunu aldı: İşte, yaptıkları

Balinalar halving olayını bekliyor

Bitcoin balinaları, BTC’lerini ellerinde tutuyorlar. Çünkü yaklaşan yarılanma olayını bekliyor olabilirler. Yarılanma (halving), yaklaşık her dört yılda bir yaşanır ve Bitcoin blockchain ağında madencilerin her blok başına aldıkları ödülleri %50 azaltır. Bu olay genellikle, dolaşımdaki BTC’nin mevcut arzının azalmasına yol açar.

Tarihsel olarak, önceki yarılanma olayları, Bitcoin için artan kıtlık dönemleri ve yukarı yönlü fiyat baskısı ile ilişkilendirilmiştir. Bu nedenle, balinalar, yarılanmayı takiben potansiyel fiyat artışını bekleyerek BTC’lerini stratejik olarak elde tutuyor olabilirler.

Bitcoin balinaları neden 70.000 dolardan satış yapmak istemiyor?

 

Bitcoin’lerini elde tutarak, balinalar sadece potansiyel fiyat kazançlarından yararlanmakla kalmaz, aynı zamanda mevcut arzın genel azalmasına da katkıda bulunurlar. Bu da fiyatları daha da yükseltebilir.

Ayrıca, bu dönemde HODL yapma kararı, Bitcoin’in uzun vadeli değerine olan güvenlerini de yansıtabilir. Şaşırtıcı bir şekilde, bireysel yatırımcılar BTC’ye bu kadar yatırım yapmadılar.

Ağın genel sağlığına bakıldığında, Bitcoin ağındaki aktif adres sayısının tutarlı olduğu görülüyor. Bunun nedenlerinden biri, BTC NFT’lerinin artan popülaritesi olabilir.

İlgili – Bitcoin fiyatı halving sonrası ne kadar yükselecek? Marathon Digital CEO’su açıkladı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.