1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte, Bitcoin’den daha iyi performans gösteren 3 DeFi altcoini

İşte, Bitcoin’den daha iyi performans gösteren 3 DeFi altcoini

İşte, Bitcoin’den daha iyi performans gösteren 3 DeFi altcoini
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hareketlenen DeFi piyasasında bir dizi kripto para performans olarak Bitcoin’i geçti. Bu DeFi altcoinleri ile ilgili ayrıntılara bakalım.


İşte, Bitcoin’den daha iyi performans gösteren 3 DeFi altcoini

Merkezsiz finans (DeFi) piyasasından son bir haftada birkaç kripto para hızlı yükselişleri ile dikkat çekti. Hatta o kadar ki zaten boğa fiyat hareketleri sergileyen Bitcoin’i de geride bıraktılar.

Tabii bu DeFi altcoinlerden bazıları bu haftaya bir miktar gerileme ile başladı. Bahsettiğimiz altcoinlerden üçünde son durumun nasıl olduğuna bakalım.

İlgili – Kripto para piyasasına kurumsal sermayeden müthiş haber: CoinShares paylaştı

Bir kripto ödünç ve kredi protokolü olan Aave (AAVE), son 7 günde yüzde 27’den fazla yükseldi. Ancak son 24 saatte yüzde 1,6’lık bir düşüş var. Piyasa değerine göre en büyük 46. kripto para olan bu projenin fiyatı şu an 65,98 dolar.

defi

Birlikte çalışabilirlik katman 1 blockchain ve DeFi platformu olan Kava (KAVA) fiyatı da şu an 1 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 72. en büyük proje olan KAVA’nın fiyatı son bir haftada yüzde 24 yükseldi. Ancak son bir günde yüzde 4,6 geriledi.

Bir de Compound (COMP) fiyatına bakalım. Compound (COMP), merkezsiz bir kripto kredi platformu. COMP fiyatı son yedi günde yüzde 41 yükseldi. Piyasa değerine göre 126. olan bu kripto paranın fiyatı şu an 40,29 dolar. Son 24 saatte ise yüzde 4,43 oranında yükseldi.

İlgili – Bitcoin boğa moduna geçti diyen ünlü analistin BTC rallisi için hedef seviyeleri

Bitcoin’de durum nasıldı?

Bu kripto paraların BTC’den daha iyi performans gösterdiğini söyledik. Peki, Bitcoin ne yaptı? BTC fiyatı son bir haftada yüzde 13 yükseldi. Lider kripto para şu an 30.449 dolardan işlem görüyor.

Son bir haftada DeFi projelerinde yaşanan güçlü yükselişlere rağmen birçok analist gelişmekte olan bu sektör konusunda hala negatif öngörülere sahip. Bundan dolayı kısa vadede bu altcoinler konusunda dikkatli olmak gerekiyor.

Kaynak