Loading...
btc
BTC
1.15%
Bitcoin
70.814,72 USDT
eth
ETH
0.44%
Ethereum
3.517,88 USDT
bch
BCH
-2.76%
Bitcoin Cash
597,14 USDT
xrp
XRP
-0.67%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
-1.8%
Litecoin
96,99 USDT
bnb
BNB
2.49%
Binance Coin
619,68 USDT
sol
SOL
-0.61%
Solana
171,31 USDT
avax
AVAX
-1.2%
Avalanche
45,47 USDT
ada
ADA
-1.54%
Cardano
0,58 USDT
dot
DOT
-0.45%
Poladot
8,35 USDT
doge
DOGE
1.89%
Doge Coin
0,20 USDT
shib
SHIB
-0.94%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto para piyasasına kurumsal sermayeden müthiş haber: CoinShares paylaştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında düzelmeye başlayan ortam eşliğinde kurumsal sermaye ile ilgili iyi bir haber geldi. CoinShares’in paylaştığı olayın ayrıntılarına bakalım.


Kripto para piyasasına kurumsal sermayeden müthiş haber: CoinShares paylaştı

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, düzelmeye başlayan piyasa durumuna paralel olarak kurumsal sermayenin de kriptoya yeniden akın etmeye başladığını bildiriyor. Sekiz hafta devam eden sermaye çıkışından sonra büyük bir sermaye girişi oldu.

CoinShares, son paylaşılan Dijital Varlık Fon Akılı Haftalık Raporu’nda, kurumsalların kriptoya para akışına başladığını ve bunun 2023’ün en yüksek seviyesinde olduğunu bildiriyor. Bu kurumsal sermaye akışı özellikle BlackRock ile ilgili haberden sonra başladı. BlackRock kısa süre önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Bitcoin (BTC) exchange-traded fund (ETF) başvurusu yaptı. Bu başvurunun pozitif etkisi ile Bitcoin 30.000 doların üzerine ralli yaptı. Birçok kripto parada da benzer fiyat artışları görüldü.

İlgili – Bitcoin boğa moduna geçti diyen ünlü analistin BTC rallisi için hedef seviyeleri

CoinShares, ilgili raporunda verileri şöyle açıklıyor:

“Dijital varlık yatırım ürünleri, Temmuz 2022’den bu yana en büyük haftalık girişi gördü ve toplamda 199 milyon ABD doları oldu. Böylece önceki 9 haftalık çıkışların neredeyse yarısını telafi etti. ETP işlem hacimleri bu yılın ortalamasının %170’i olurken, haftalık toplam 2,5 milyar ABD doları buldu.

Piyasadaki olumlu durumun geri gelmesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na fiziksel olarak desteklenen ETF’ler için yapılan başvuru yol açtı. Özellikle başvurunun BlackRock gibi yüksel profilli kurumsal bir şirket tarafından yapılmasının etkisi büyük. Yönetim altındaki toplam varlıklar (AuM) şu anda 37 milyar ABD Doları seviyesinde ve 3 Arrows Capital’in çöküşünden bu yana en yüksek seviyede.”

Kripto para piyasasına kurumsal sermayeden müthiş haber: CoinShares paylaştı

Kaynak: CoinShares

Kurumsalların tabii ki en büyük ilgisi Bitcoin’e. Buna ek olarak Ethereum (ETH) ve çok varlıklı exchange-traded (ETP) ürünleri de büyük bir sermaye akışı gördü. Bu ikisi ise sırasıyla 78 milyon dolar ve 8,1 milyon dolar para akışı aldı.

Altcoins XRP ve Solana (SOL) da az da olsa sermaye çekti. Son bir haftada bu kripto paralara sermaye akışı 0,24 milyon dolar ve 0,17 milyon dolar oldu.

İlgili – Bitcoin ve kripto rallisi başlıyor diyen ünlü uzmanın dikkat çektiği önemli olay

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.