1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin ve kripto rallisi başlıyor diyen ünlü uzmanın dikkat çektiği önemli olay

Bitcoin ve kripto rallisi başlıyor diyen ünlü uzmanın dikkat çektiği önemli olay

Bitcoin ve kripto rallisi başlıyor diyen ünlü uzmanın dikkat çektiği önemli olay
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü uzman ve Morgan Creek Capital kurucusu, Bitcoin (BTC) ve kripto para sektöründe boğa dönemine geçiş yaşandığını söylüyor. Bir de spekülasyon darbesi uyarısında bulunuyor. Analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin ve kripto rallisi başlıyor diyen ünlü uzmanın dikkat çektiği önemli olay

Morgan Creek Capital kurucusu ve CIO’su Mark Yusko, Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının şimdi boğa bölgesine girdiğini söylüyor.

Yusko, CNBC’ye verdiği yeni röportajında, Bitcoin ve kripto para piyasasının yeni bir boğa rallisinin erken aşamalarında olduğunu söylüyor. Ona göre bu ralli gelecek yıl yaşanacak halving olayına kadar devam edebilir. Şöyle açıklıyor:

“Ben rallinin daha yeni başladığını düşünüyorum. Biz şimdi dönemsel bir kripto kripto yaz dönemine girdik. Ayrıca şimdi önümüzde yeni bir having dönemi var. Yani Bitcoin’in her 4 yılda bir blok ödüllerini %50 azalttığı bir dönem. Bu dönem yeni bir Bitcoin biriktirme aşamasının da başlangıcı oluyor. Bir sonraki halving olayı ise gelecek yıl Nisan ayında yaşanacak. Genellikle bu olayın ardından yeni bir spekülatif darbe yaşanır. Halving olayından sonra yaşanan bu darbeden sonra ise yeni bir kış dönemi başlar.”

İlgili – Bir sonraki Bitcoin halving ne zaman? Madencileri yolu yarıladı

1970'lerdeki rallinin şaşırtan izdüşümü! - Bitcoin altın gibi yükselir mi?

Yusko ayrıca Bitcoin için en iyi kullanım durumu olduğuna inandığı şeyi de bir kez daha açıklıyor. Morgan Creek Capital yöneticisine göre Bitcoin, paranın temel katmanı olarak altının yerini almaya hazırlanıyor.

“Bitcoin dijital altındır. 5000 yıldır altının yaptığının yerini alıyor. Dünyada tek bir para var: o da altın. Ticareti kolaylaştırmak için hükümetler tarafından yaratılan borçla desteklenen para birimi var. Bunun temelinde ise altın var. Altın paranın temelini oluşturuyor.

5.000 yıl boyunca altın iyi bir iş çıkardı. Ancak altın taşınabilir değil. Bölünemez. Kalıcı, değişmez bir hesap defteri olan Bitcoin, ileriye dönük yeni paranın temel katmanı olarak bu rolü oynuyor. Finansın geleceğini bunun üzerine inşa edeceğiz. Bunun ötesinde, Ethereum veya blockchain teknolojisinin diğer bazı uygulamalarının bir rolü olabilir. Ethereum’u daha çok fiat para biriminin yerine geçen bir para birimi olarak düşünüyorum.”

Bitcoin son birkaç günde dikkat çeken yükselişler kaydetti ve 31.000 doların üzerine ziyarette bulundu. Ayrıntılar için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatında yeni 2023 zirvesi: BTC daha fazla yükselir mi?

Kaynak

Etiketler: