1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2022’de dipten Bitcoin alan analistten BTC için yükseliş hedefi açıklaması

2022’de dipten Bitcoin alan analistten BTC için yükseliş hedefi açıklaması

2022’de dipten Bitcoin alan analistten BTC için yükseliş hedefi açıklaması
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatının 2022 yılında dip yapmasını doğru bir şekilde bilen analist, şimdi de lider kripto para BTC fiyatının yeni bir 2023 zirvesini yaşayacağını söylüyor. İşte, açıklaması ve BTC için hedefi.


2022 Bitcoin tahmini doğru çıkan analistten BTC için yükseliş hedefi açıklaması

Ünlü kripto para analisti, Kasım 2022’de Bitcoin’in dip yapmasını doğru bir şekilde tahmin etmiş ve BTC alımı yapmıştı. Şimdi de lider kripto paranın 2023’ün zirvesinin üzerine yükseleceğini söylüyor. Söz konusu zirve 31.000 dolar civarında.

DonAlt takma adını kullanan analist, TechnicalRoundup YouTube kanalının 51.500 abonesine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in muhtemelen buradaki “kararsızlık bölgesini” kıracağını ve ralli yapacağını söylüyor. Analiste göre BTC’nin hedefi 32.000 doların üzerinde. Şöyle diyor:

“Şu an haftalık dirençteyiz. Ancak burayı daha önce milyonlarca defa test ettik. Şimdi tam da 32.000 doların hemen altındaki kırılma noktası civarında işlem görüyor. Burayı aylar önce kararsızlık bölgesi olarak adlandırmıştım.

Ancak şimdi bir katalizörümüz var. Bundan dolayı şimdi kırabileceğimizi düşünüyorum. Bundan sonra 32.000 doların üzerinde eğlenceli dönem geçirebiliriz.”

Bu yazı hazırlanırken Bitcoin 30.900 dolar civarında işlem görüyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında 30.000 dolar bölgesindeki kritik seviyeler: Güncel BTC teknik analizi

Trader, bahsettiği katalizörün ne olduğunu da açıklıyor. Bahsettiği olay, dev varlık yöneticisi BlackRock’ın spot Bitcoin exchange-traded fund (ETF) başvurusu yapması. Şöyle devam ediyor sözlerine:

“Eğer BlackRock ETF haberi olmasaydı muhtemelen buradan aşağı yönlü bir kırılma gelirdi. O zaman da 22.000 dolar civarındaki desteğe kadar gelir ancak ondan sonra yükselmeye başlardı.

Ancak söz konusu haber geldi. Short yapan bir dizi yatırımcı da yeniden alım yapmak zorunda kaldı. Yani piyasada yeni bir talep dalgası oluştu. Bir dizi insan da pozisyonlarındaki açığı kapatmak için uğraşıyor.”

İlgili – Ünlü analiste göre Bitcoin rallisi için bu seviye korunmalı: İşte, BTC için hedefi

İşte, analistin ilgili açıklamaları:

Kaynak

Etiketler: