okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.9%
Bitcoin
69.174,61 USDT
eth
ETH
0.63%
Ethereum
3.751,64 USDT
bch
BCH
-0.26%
Bitcoin Cash
493,56 USDT
xrp
XRP
0.69%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
84,87 USDT
bnb
BNB
0.3%
Binance Coin
602,06 USDT
sol
SOL
-0.31%
Solana
167,18 USDT
avax
AVAX
-0.07%
Avalanche
37,98 USDT
ada
ADA
0.07%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.68%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
3.78%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.85%
Shiba Inu
0,00 USDT

Binance’ten Bitcoin yatırma ve çekme işlemleri için kritik adım

Dünyanın en genç Bitcoin milyonerlerinden biri olan Eric Finman, Lightning yüzünden Bitcoin, Visa ve Mastercard'dan farksız hale geleceğini iddia ediyor.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, resmi olarak Bitcoin (BTC) yatırma ve çekme işlemleri için Lightning Network’ü entegre etme çalışmaları yaptığını açıkladı. Binance ile ilgili bu önemli olayın ayrıntılarına bakalım.


Binance’ten Bitcoin (BTC) yatırma ve çekme işlemleri için kritik adım

Kripto para borsası Binance, Lightning Network üzerinden Bitcoin (BTC) yatırma ve çekme işlemlerini entegre etmek için çalışmalar yapıyor.

Lightning Network, bir katman 2 ölçekleme çözümü. Bu ölçekleme aracı Bitcoin üzerine kuruldu ve temel amacı BTC işlemlerini hızlı ve daha düşük ücretlerle gerçekleştirebilmek.

Binance, Lightning Network’ü entegre etme planlarını ilk olarak Mayıs ayında açıkladı. Hem de kullanıcıları rahatsız eden bir ağ tıkanıklığı sorunu nedeniyle BTC çekme işlemlerini geçici olarak kapattıktan sonra. Yaklaşık 90 dakika sonra para çekme işlemleri yeniden başlamıştı. Ancak o gün daha sonra birkaç saat süreyle tekrar durdurulmuştu.

İlgili – Binance, SEC ile anlaşmaya vardı: İşte, müşteri fonlarının akıbeti

Borsanın CEO’su Changpeng Zhao, para çekme işlemlerindeki geçici olarak durmayı Bitcoin ağ ücretlerindeki büyük dalgalanmayla açıklamıştı. Açıklamasında aynı zamanda BRC-20 tokenlere olan yüksek talep dolayısıyla Bitcoin ağındaki işlem ücretlerinin çok yüksel olduğunu söylemişti.

Binance, Mayıs ayında Lightning para çekme işlemlerinin bu tür durumlarda yardımcı olacağını söylemişti.

Kripto para borsası, bu hafta artık Lightning düğümlerini çalıştırdığını doğruladı. Ancak ağı tam olarak entegre etmeden önce “yapılması gereken daha çok teknik iş var” diyor.

İlgili – Binance Coin fiyat tahmini 2023 – 2025 ve BNB gelecek beklentileri


Bu ayın başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance ve Zhao’ya dava açtı. Bu davada bir dizi suçlama var. Bunlar arasında menkul kıymetler yasalarını ihlal etme, çıkar sağlama, kullanıcılardan bilgi saklama ve dolandırma gibi suçlamalar var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.