1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance, SEC ile anlaşmaya vardı: İşte, müşteri fonlarının akıbeti

Binance, SEC ile anlaşmaya vardı: İşte, müşteri fonlarının akıbeti

Binance, SEC ile anlaşmaya vardı: İşte, müşteri fonlarının akıbeti
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD’deki kolu olan Binance.US, SEC ile devam eden dava konusunda önemli bir açıklama yaptı. SEC ile varılan yeni bir anlaşma müşteri fonlarına ne olacağı konusuna açıklama getiriyor.


Binance, SEC ile anlaşmaya vardı: İşte, müşteri fonlarının akıbeti

ABD’de Yargıç Amy Berman Jackson, 17 Haziran’da Binance.US, Binance ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında varılan anlaşmayı onayladığını duyurdu. Bu anlaşma ile Binance.US’in tüm varlıklarını donduracak olan ve SEC’in talep ettiği karar artık rafa kalkıyor.

Yargıç Jackson, 14 Haziran’da yaptığı açıklamada, kendisinin vereceği bir karar yerine, tarafların kendi başlarına bir anlaşmaya varmasını tercih edeceğini söylemişti. Şimdi ise Binance ve SEC’in 16 Haziran’da anlaşmaya vardığı bildiriliyor.

İlgili – Dev kripto şirket, SEC baskısı sonucu 4 coin alımlarını durdurdu: MATIC, MANA…

Binance.US Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Mahkemenin, platformumuzdaki varlıkların dondurulması talebini kabul etmediğini size bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. SEC, borsanın varlıklarının geçici olarak dondurulmasını talep etmiş olsa da bunun hiçbir açık gerekçesi yoktu.”

Şimdi ABD’li Yargıç, taraflar arasında varılan anlaşmayı onayladı. Onaylanan anlaşmaya göre, dava çözülene kadar yalnızca Binance.US çalışanları müşteri fonlarına erişebilecek. Binance’in kendisinin bu fonlara erişimi olmayacak. ABD merkezli müşteriler ise bu süre boyunca paralarını çekebilecekler.

Binance CEO'su Bitcoin boğa koşusunu başlatacak katalizörü açıkladı!

Kripto borsası ile ABD’li düzenleyici arasında yapılan bu yeni anlaşmaya göre, ana şirket Binance’in yetkilileri, Binance.US’in cüzdanları ve donanım cüzdanlarının özel anahtarlarına erişemeyecek. Buna ek olarak Binance’in Binance.US’in Amazon Web Hizmetleri araçlarına kök erişimini de engelliyor.

İlgili – XRP yanlısı avukat, SEC’in kriptoya saldırmasının şoke edici sebebini açıkladı

SEC, 6 Haziran’da Binance.US üzerinde geçici bir yasaklama emri için acil bir talepte bulunmuştu. SEC, söz konusu fonlara erişim yasağı talep etmeden önce Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’yu Binance.US müşteri fonlarına erişimi olmakla suçlamıştı. ABD’li düzenleyiciye göre, Zhao, Binance’in 12 milyar dolarlık fonunu Merit Peak adlı bir kuruluş aracılığıyla kontrol ediyor.

Kaynak

Etiketler: