okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.82%
Bitcoin
67.837,62 USDT
eth
ETH
-0.71%
Ethereum
3.817,63 USDT
bch
BCH
-0.41%
Bitcoin Cash
468,48 USDT
xrp
XRP
0.29%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.3%
Litecoin
83,69 USDT
bnb
BNB
-0.32%
Binance Coin
599,78 USDT
sol
SOL
0.44%
Solana
169,43 USDT
avax
AVAX
0.01%
Avalanche
37,02 USDT
ada
ADA
1.16%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.24%
Poladot
7,46 USDT
doge
DOGE
0.18%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
2.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) çöküyor: Boğa rallisi bitti mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında yaşanan çöküşlerden sonra Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatları daha fazla düşer mi? Güncel piyasa değerlendirmesine ve ayrıntılara bakalım.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) çöküyor: Boğa rallisi bitti mi?

Kripto para piyasası, çok konuşulan yarılanma (halving) olayından sadece birkaç gün önce pek çok piyasa katılımcısını ve yatırımcıyı hazırlıksız yakalayan ciddi bir düzeltme yaşıyor. Ancak önde gelen makro ekonomist ve trader Henrik Zeberg, Bitcoin’in aslında “daha fazla yükselişe” hazır olduğuna inanıyor.

Bugün erken saatlerde dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı Bitstamp borsasında 65.086 dolara kadar düştü. Bu yazı hazırlanırken, bazı kayıpları telafi ettikten sonra Bitcoin 67.000 dolar seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyor. Ethereum (ETH) en büyük kripto para biriminden bile daha kötü bir performans sergileyerek son 24 saat içinde %10’dan fazla değer kaybetti.

İlgili – Bitcoin balinaları neden 70.000 dolardan satış yapmak istemiyor?

bitcoin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) çöküyor: Boğa rallisi bitti mi?

CoinGlass verilerine göre, son 24 saat içinde yaklaşık 735 milyon dolar değerinde kripto pozisyonu likide edildi ve long pozisyonlar bu tasfiye işleminin neredeyse tamamını (668 milyar dolar) oluşturdu.

Kripto para birimleri artan jeopolitik riskler nedeniyle ABD hisse senetleriyle birlikte gerilerken, altın bugün erken saatlerde kısa bir yükseliş kaydetti.

Diğer yandan ise şiddetli altcoin çöküşü nedeniyle, Bitcoin’in hakimiyeti mevcut piyasa döngüsünün zirvesi olan yaklaşık %56’ya yükselmeyi başardı.

İlgili – Bitcoin balinaları halving öncesi paranın korusunu aldı: İşte, yaptıkları

Halving etkisi

Bu kripto para piyasası genelinde yaşanan çöküş, 21 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen yaklaşan yarılanma olayından sadece günler önce geldi.

Son haberlere göre, aralarında Bitmex’in kurucu ortağı Arthur Hayes’in de bulunduğu çok sayıda uzman, kripto para biriminin çok konuşulan halving etkinliği sırasında fiyat düşüşü yaşayacağına inanıyor. Yine de Zeberg, Bitcoin’in dört saatlik grafiğinde gözlemlenebilen boğa bayrağı formasyonu nedeniyle iyimserliğini koruyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.