1xbit_headerbanner_koinmedya
Home Kripto para Haber Blockchain Haber Türk profesör Emin Gün Sirer kripto para çıkarıyor

Türk profesör Emin Gün Sirer kripto para çıkarıyor

Türk profesör Emin Gün Sirer kripto para çıkarıyor
0

Emin Gün Sirer kripto para kripto para çıkarıyor. Ava ismi verilen ağ üzerinde testler 17 Mayıs’ta başlayacak. Sirer, ağlarının özelliklerinden birinin de menkul kıymetler ve altın ile entegre çalışması olacağını belirtti.


Emin Gün Sirer kripto para piyasasına kendi birimi ile giriyor

Dünyanın blockchain alanında lider uzmanlarından Türk profesör Emin Gün Sirer, kendi kripto parasını çıkarıyor. Sirer, Cornell Üniversitesi’nde Kripto Paralar ve Akıllı Sözleşmeler birimi eş başkanıdır. Buna ek olarak Sirer, şu an Ava ağı ve kripto parası geliştiren bir blockchain grubu olan Ava Labs Inc’in kurucusudur. Grup, geçtiğimiz Şubat ayında Polychain ve Andreessen Horrowitz de dahil olmak üzere büyük yatırımcılarda 6 milyon dolar yatırım toplamıştı.

Şimdi ise Türk profesör Emin Gün Sirer’in hedefinde Ava kripto parası ile kripto piyasasına atılmak var. Grup “Avalanche Protocol” ismini verdikleri test ağını 17 Mayıs’ta başlatmayı düşünüyor.

Ava’nın hedefinde kitlesel kullanım amaçlı bir ağ geliştirmek var. Sirer’e göre Ava’nın ağı daha hızlı işlem yapma imkanı sunacak ve şuan piyasadakinden daha büyük hacimli işlemleri kaldırma gücü olacak. Türk profesör aynı zamanda yeni ağın menkul kıymetler ve altın ile entegre çalışacağını da söyledi.

Sirer’e göre gelecekte dünya ekonomileri ve blockchain iç içe olacak. Ayrıca menkul kıymetler ve geleneksel varlıklar da tokenleşecek. Bundan dolayı çok büyük hacimli işlemleri kaldırabilecek bir ağa ihtiyaç var. İşte Ava bu talebi karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Sirer’e göre bir gün bütün kıymetli kağıtların blockchainde bir temsili olacak. Hatta her bir dolar banknotunun bile. Bu vizyonla da ağlarının temellini oluşturdular.

Ava’nın amaçlarından biri de TRON, EOS ve Ethereum diğer kripto paralarla rekabet etmektir. Bunun için de gelecek yıl çok geniş çaplı bir 2.0 güncellemesi yapılacak.

Kripto paralarla ilgili daha fazlası için tıklayın.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X