Home Altcoin Altcoin Haber Turkoin Hipper Yatırımcısı Sadun Kaya ve Muhammed Satıroğlu Tutuklandı

Turkoin Hipper Yatırımcısı Sadun Kaya ve Muhammed Satıroğlu Tutuklandı

Turkoin Hipper Yatırımcısı Sadun Kaya ve Muhammed Satıroğlu Tutuklandı


0
Turkoin Hipper Dijital para sistemine yatırım vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen Kocaelili iş adamı Sadun Kaya ile ortağı Muhammet Satıroğlu çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Çiftlik Bank skandalının yankıları sürerken, batan son ‘titan saadet zinciri’ne ilişkin haber Eskişehir’den gelmiş bu haber, Türkiye’de milyarlık bir saadet zincirinin daha çöküşü yaşadığına işaret etmişti. Eskişehir’de dijital para sistemine yatırım yapma vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddia edilen şüpheli Muhammet Satıroğlu, polisin düzenlediği operasyonla kaçma hazırlığındayken Eskişehir’de bir otoparkta, şirketin diğer ortağı Kocaelili iş adamı Sadun Kaya ise Kocaeli İzmit’te evinde gözaltına alınmıştı.

Sadun Kaya’nın da aralarında bulunduğu 5 kişi, Kocaeli emniyetinde tamamlanan ifade işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi. Sadun Kaya ve ortağı Muhammet Satıroğlu çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Diğer 3 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

1 Milyar Liralık Vurgun

Geçen yılın başında 1 milyon TL sermayeli Turkoin Hipper AŞ adı ile kurulan,  Muhammed Satıroğlu’nun (24) yüzde 51, Sadun Kaya’nın yüzde 49 hissedar olduğu şirket, yerli kripto para olarak lanse edilen Turcoin ile gündeme gelmişti.

Ancak, şirket hiçbir zaman BDDK tarafından lisans verilen elektronik para ve ödeme kuruluşlarının arasında yer almadı. Şirket,  tanıtım ve sunumlarında da, Kocaeli İzmit’te dev bir coin tesisi kurulduğu yönünde paylaşımlarda bulunuyordu.

Yeni katılanların parası ile eskilerin parasının ödendiği sistem birkaç hafta kadar önce tıkandı. Üyelere ödeme yapılamadı. Şirket merkezine ulaşamayan çok sayıda üye, dolandırıldıkları iddiası ile paylaşımlarda bulunup savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Ponzi ve Piramitçiler İçin İşler Tersine Döndü

Şirket ortaklarından Kocaelili iş adamı Sadun Kaya ve  Eskişehir’de gözaltına alındıktan sonra Kocaeli’ye getirilen diğer ortak Muhammed Satıroğlu’nun da aralarında bulunduğu 5 kişi, Kocaeli emniyetinde tamamlanan ifade işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

Kocaelili iş adamı Sadun Kaya ve Muhammet Satıroğlu tutuklanma talebiyle gönderildikleri mahkemece tutuklandı. Diğer 3 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya