BTC : 82718 ₺ ETH : 2935 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 369.2 ₺ USDT : 7.575 ₺ XLM : 0.6069 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yorum-analiz: Bir sonraki boğada kriptodan para kazanmak kolay olmayacak

Yorum-analiz: Bir sonraki boğada kriptodan para kazanmak kolay olmayacak

Yorum-analiz: Bir sonraki boğada kriptodan para kazanmak kolay olmayacak
0

2018 Bitcoin ve kripto para balonu süreci birçok açıdan hala değerlendirilmeye değer bir süreç. Yeni bir balon yaşanır mı bilinmez ama kriptodan para kazanmak kolay olmayacak.


Yeni boğa sürecinde kriptodan para kazanmak kolay olmayacak!

2018 yılındaki Bitcoin ve kripto para balonu dönemi birçok açıdan analiz edilmeye değer bir süreçti. İsmi ve sanı duyulmamış kripto para fiyatlarında %1000’leri geçen değer artışı yaşandı. Bu süreçte ciddi biçimde zenginleşen 19 ve 20’li yaşlarda genç girişimcilere şahit olduk.

Geldiğimiz dönem itibariyle değerlendirdiğimizde birçok kripto paranın çılgınlık döneminde ulaştığı değerin %80 ve daha fazlasını kaybettiğini görüyoruz. Örneğin Ripple’ın XRP’si 3.84 dolardan 0.2 dolara geriledi. Ethereum ise 1,400 dolardan 240 dolara geriledi. Bazı altcoinler ise tarih sahnesinden silindi gitti. Bitcoin ve kripto para çılgınlığı dönemi ve sonrası başarı hikayelerinden kat kat daha fazla başarısızlık hikayeleri ile dolu. Ancak medyatik ilgi başarı hikayelerine odaklandığı için başarısızlıkla sonuçlanan hikayeler dikkatimizi pek çekmiyor.

Lütfen Bkz: Ethereum Rehberi: Ethereum nedir? ETH nereden alınır? Ethereum‘um geleceği nasıl?

koinmedya_brave

BlockFyre’nin kurucusu ve Moonrock Capital’in ortaklarından Simon Dedic, 2017-18 dönemi bir çılgınlığın bir daha yaşanmayacağını belirtiyor. Yine de kripto para piyasalarında yeni bir boğa sürecinin yaşanacağını ileri sürüyor. Dedic’e göre bu süreçte sadece azınlıktaki bir grup kripto para değer kazanacak. Dedic’in tahminlerini tweet’inde görüyoruz. Bazılarımıza bu tahminler biraz uçuk gelebilir.

Analist Tony Spilotro, Simon Dedic’in yorumuna hak veriyor ve aşağıdaki grafiği paylaşıyor. Grafikte toplam kripto para piyasası değerindeki değişimi görüyoruz.

kriptodan para kazanmak Grafiğe göre toplam kripto para piyasası değeri dönemsel olarak yükseliş-düşüş-yükseliş aşamalarını takip ediyor. Spilotro’ya göre kripto para piyasasının değeri trilyon dolarlara ulaşabilecek potansiyele sahip

Kaynak