BTC : 84343 ₺ ETH : 2860 ₺ XRP : 2.054 ₺ LTC : 396.1 ₺ USDT : 7.295 ₺ XLM : 0.7336 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Visa ve Paypal söylentileri Bitcoin fiyatını 20 bin dolara taşıyabilir mi?

Visa ve Paypal söylentileri Bitcoin fiyatını 20 bin dolara taşıyabilir mi?

Visa ve Paypal söylentileri Bitcoin fiyatını 20 bin dolara taşıyabilir mi?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin’in 9 bin dolar bandından kurtulmaya ihtiyacı var. Bu konuda Visa ve Paypal Bitcoin fiyatlarını 10 bin doların üstüne ve hatta 20 bin dolara tekrardan taşıyabilir mi?


Visa ve Paypal Bitcoin fiyatlarını 20 bine taşır mı?

Bitcoin’in yeni bir hikayeye ihtiyacı var: 2020’nin Mayıs ayındaki ödül yarılaması, Bitcoin lehine iyi bir hikaye oluşturdu. Bu hikayenin etkisi ile Bitcoin fiyatları, Korona Salgının etkini hızla giderdi ve 4 bin dolar bandından 10 bin dolar sınırlarına dayandı. Şimdi ödül yarılamanın reklam etkisi zayıfladı.

Bilindiği üzere ödül yarılaması ile piyasaya sürülen aylık Bitcoin miktarı 55 binlerden 27 bin seviyesine geriledi. Benzer bir hikayenin oluşması için Mayıs 2024’e kadar beklemek gerekiyor. Bu tarihte yeni bir ödül yarılaması gerçekleşecek. Ancak Bitcoin boğaları 4 yıl bekleyemez. Belki Paypal ve Visa söylentileri Bitcoin lehine yeni bir hikaye oluşturur.

Paypal ve Visa Bitcoin alım satımını ve Bitcoin üzerinden alışverişi kolaylaştıran bir sistem üzerinde çalışıyor. Şimdilik resmi olarak bu çalışmaları doğrulayan bir açıklama yapılmadı. Ancak atalarımızın şüyu vukuundan beter sözü durumu açıklamaya yetiyor. Bu atasözünün mefhum-ı muhalifine göre Paypal ve Visa çalışmaları gerçekleşmese bile istenen olumlu havayı oluşturabilir.

koinmedya_brave

Paypal’ın son dönemde blockchain mühendisi iş ilanında bulunması ve Visa’nın konuyla ilgili daha somut çalışmaları, iddiaların sadece dedikodu olamadığını da gösteriyor.

Bu arada şunu da belirtmekte yarar var. Bazı madenci şirketlerin kârlılık oranlarında ciddi artışlar gözleniyor. Hive Blockchain’in 2020’nin ilk yarısı için açıkladığı kâr oranı %300. Riot Blockchain de yüksek kâr oranı açıklayan şirketlerden. Bu şirketlerin kârlılık oranları Bitcoin’deki değer artışından fazla. Bu madenci şirketleri doğru zamanda Bitcoin’lerini nakde çevirmişe benziyor.

Kısaca Bicoin’de beklenilen sıçrayış Paypal ve Visa sayesinde gelebilir.

Kaynak

koinmedya_brave
Etiketler: