BTC : 63376 ₺ ETH : 1568 ₺ XRP : 1.211 ₺ LTC : 286 ₺ USDT : 6.873 ₺ XLM : 0.475 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Şifreyi unuttu – 13 milyon dolarlık kripto para buhar oldu

Şifreyi unuttu – 13 milyon dolarlık kripto para buhar oldu

Şifreyi unuttu – 13 milyon dolarlık kripto para buhar oldu
0
huobi_koinmedya

Bir kripto sever, 13 milyon dolarlık kripto para yatırımının şifreyi unutması sebebiyle buhar olduğunu ifade etti. Kripto paralarla ilgilenenler muhafaza konularında son derece dikkatli olmalı.


13 milyon dolarlık kripto para kayboldu

Reddit kullanıcısı u/lumanubrecon, 26 Kasım’dan bu yana yaklaşık 1.800 BTC’ye artık erişim sağlayamadığını ifade etti.

Kullanıcı, gönderilerinde fonların başlangıçta 2016 yılında “beyin cüzdanında” depolandığını açıklıyor. Bununla birlikte, son zamanlarda BTC’ye erişme girişimlerinin başarısız olduğu; o sırada oluşturulan parolanın işe yaramadığını söylüyor.

koinmedya_brave

Lumanubrecon, konu ile ilgili açıklamasında;

Parolayı ezberlemenin yanı sıra, bir kitaba da yazdım. O zaman yazdığım parolayı şimdi kullandığımda 1800 BTC’yi gönderdiğim adresi vermiyor.

Beyin cüzdanı, bir parolayı ezberleyerek Bitcoin’i kendi zihninde saklama kavramını ifade eder. Şifrenin fiziksel veya dijital bir kaydı yoktur. Bitcoinlerin yalnızca sahibinin aklında tutulduğu düşünülebilir.

Sahte bir hikâye mi?

Bu iddialar kripto para birimi topluluğunda bir miktar karışıklığa neden oldu. Tartışmaların çoğunda asıl soru iddiaların gerçek mi yoksa sadece yalan mı olduğuydu.

Özellikle, Reddit ile ilgili bir tartışma, moderatörün yazıyı “muhtemel sahte” olarak işaretlediğini görüyor. r/Bitcoin alt dizininin bir başka moderatörü olan BashCo, beyin cüzdanının bir Bitcoin depolama birimi olarak potansiyelini sorgulayarak, BTC’lerini güvence altına almak için herkesin bu yöntemi kullanmasının “aptalca” olduğunu söylüyor. Bu hikaye çok aptalca ve bunun gerçek olduğunu zannetmiyorum, diye tepkisini dile getiriyor.

koinmedya_brave

Kripto güvenliği en üst düzeyde olmasına rağmen, Binance tarafından yapılan son araştırmalar, görüşülen kurumsal yatırımcıların neredeyse% 92’sinin, kullanıcıların özel anahtarlarını kontrol etmediği borsalarda kripto fonlarını depoladıklarını gösteriyor. Bu nedenlerden dolayı, kripto para birimi alanındaki anahtar üyeler, kripto  para birimi sahiplerine fonlarını borsalardan çekmeleri ve özel anahtarlarının kontrolünü almaları için hatırlatmak için Anahtarlar Kanıtı adı verilen bir sürücü düzenlediler.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayın.

Kaynak