BTC : 64697 ₺ ETH : 1688 ₺ XRP : 1.37 ₺ LTC : 308.7 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.5385 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Güney Kore’yi derinden sarsan seks skandalları Monero iflasını getirebilir

Güney Kore’yi derinden sarsan seks skandalları Monero iflasını getirebilir

Güney Kore’yi derinden sarsan seks skandalları Monero iflasını getirebilir
0
huobi_koinmedya

Güney Kore 25 yaşındaki bir gencin Telegram üzerinden kurduğu organize suç şebekesi ve seks skandallarıyla sarsılıyor. Bu olaylar zinciri Monero iflasını getirebilir.

Monero iflasını getirebilecek olaylar zinciri

Güney Kore günlerdir organize bir suç örgünün neden olduğu infialler zinciri ile sarsılıyor. 25 yaşında Cho ismini kullanan bir üniversite öğrencisi tarafından kurulan bir örgüt, kısa sürede uluslararası bir organize suç örgütüne dönüştü. Suç örgütünün şantaj, siber seks kaçakçılığı, cinsel istismar, çocuk istismarı ve cinsel sömürü başta olmak üzere birçok suçu ve eylemi yönettiği iddia ediliyor.  

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Güney Kore toplumu tarafından The Nth Room Seks Skandalı olarak adlandırılan olay, Cho tarafından Telegram üzerinden açılan gizli bir sohbet odası ile başladı. Tehdit edilen reşit olmayan kız çocuklarının pornografik görüntüleri Telegram üzerindeki bu sohbet odalarında para ile izlettirildi.

koinmedya_brave

Konuyu araştıran Güney Koreli bir polis memuru görüntüleri izledikten sonra gözlerime günlerdir uyku girmiyor açıklamasında bulundu.

The Nth Room para transferleri Monero üzerinden gerçekleştirildi. Monero’nun finansal anlamda bu suç örgütünün oluşumunu kolaylaştırdığı düşünülüyor. Monero, diğer kripto paralarının aksine kullanıcılarının kimliğini gizli tutmaya çalışıyor.

Bu olayın açığa çıkması ile Bithumb borsası Monero’yu delist etmeye karar veridi. Monero 1 Haziran tarihinden itibaren Bithumb borsasında listelenmeyecek.

Geçtiğimiz Nisan ayında Kore merkezli diğer borsa Huobi, Monero’yu kalıcı olarak liste dışı bıraktığını açıkladı.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Kaldıraçlı işlemler rehberi: Bitcoin short ve long nedir? Margin işlemler nasıl açılır? Detaylı anlatım

BitBay ve OKEx borsası da Monero’yu liste dışı bırakan borsalar kervanına katıldı.

Skandallara ve delist edilmesine rağmen Monero (XMR) fiyatları 13 Mart’tan beri düzenli biçimde değerini arttırıyor. Yakın zamanda XMR fiyatlarında ciddi bir düzeltme yaşanabilir. Aşağıdaki grafikte Monero fiyatlarındaki değişimi görüyoruz:

monero iflasını Güney Kore’yi derinden sarsan seks skandalları Monero iflasını getirebilir

Kaynak