BTC : 62901 ₺ ETH : 1605 ₺ XRP : 1.321 ₺ LTC : 288.5 ₺ USDT : 6.893 ₺ XLM : 0.6545 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Rakamlarla Ethereum son iki hafta içerisinde göz dolduruyor

Rakamlarla Ethereum son iki hafta içerisinde göz dolduruyor

Rakamlarla Ethereum son iki hafta içerisinde göz dolduruyor
0
huobi_koinmedya

Bu hafta Ethereum ve altcoin fiyatlarındaki artış, altcoin yatırımcılarını ümitlendirmeye yetti. Özellikle Ethereum ve Stellar’ın performansı rakamlarla da gözleniyor. Ancak ayı sezonunun bittiğini söylemek için çok erken.  


Rakamlarla Ethereum

Kripto para piyasalarında bu haftanın yıldızı hiç şüphesiz Ethereum. İkinci büyük kripto para, 6 Eylül’den beri Bitcoin karşısında değer kazanıyor. Ethereum/dolar paritesine baktığımızda da benzer tabloyu görüyoruz. Ether, Eylül ayının ilk günlerine göre değerine 50 dolar katmayı başardı. Aşağıdaki grafikte Ethereum’un son bir ay içerisindeki performansını görüyoruz.

Rakamlarla Ethereum Rakamlarla Ethereum son iki hafta içerisinde göz dolduruyor

Diğer istatistikler de Ethereum’un performansını yansıtıyor. Ethereum blockchain’inde toplam 8.930 adet düğüm aktif biçimde çalışıyor. Toplam Ethereum adresi sayısı ise 75 milyonu aştı. Ortalama hash oranı ise 100 TH/s.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Galatasaray’dan Ethereum tabanlı taraftar tokenı

Ethereum’un Dapps (blockchain tabanlı merkeziyetsiz uygulamalar) endüstrisinde liderliği devam ediyor. Rakamlarla Ethereum başarısına baktığımızda Ethereum’un 2.600 kadar uygulaması bulunuyor. Bu uygulamalar, günlük ortalama 17.000 kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Haziran ayı verilerine göre Ethereum ağında 1.243 adet aktif yazılımcı görev yapıyor.

Finans dünyasında da Ethereum rakamlarla göz dolduruyor. Finansal sistemde yeni olmasına rağmen Ether, mesafe kat etmeye başladı. MakerDAO uygulamasına 1,5 milyon dolar değerinde Ethereum depozito edildi. Ethereum kullanıcıları, pasif duran Ethereum’larını borç vererek faiz geliri elde edebiliyor. Ethereum yatırımcılarının rağbet ettiği finansal uygulamalardan bir diğeri ise DeFi uygulaması.

Lütfen Bkz: Kesinti ücretlerinde Ethereum, Bitcoin’i geçti

koinmedya_brave

Kaynak