1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin 2008 krizinden daha büyük bir kriz için yaratılmış olabilir mi?

Bitcoin 2008 krizinden daha büyük bir kriz için yaratılmış olabilir mi?

Bitcoin 2008 krizinden daha büyük bir kriz için yaratılmış olabilir mi?
0
profitfarmers_koinmedya

Bitcoin 2008 krizinden daha büyük bir kriz için yaratılmış olabilir! Satoshi Nakamoto’nun 2008’den daha büyük bir finansal çöküş öngördüğünü iddia ediliyor.


Kraken CEO’su: Nakamoto 2008’den daha büyük bir finansal çöküş öngördü

En popüler kripto para borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, Satoshi Nakamoto‘nun 2008’de yaşanan krizden daha büyük bir mali kriz öngörmüş olabileceğini iddia etti.

Jesse Powell, Real Vision’den Raoul Pal ile yaptığı son röportajda şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Ona göre, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, 2008’deki büyük resesyondan daha büyük bir mali kriz öngördü.

Real Vision’ın C Kripto Buluşma Web Semineri’nin son bölümünde, Kraken CEO’su, Bitcoin ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ona göre; Bitcoin 2008 krizinden daha büyük bir kriz için yaratıldı.

Konu, 2008’deki resesyona ve 2012’deki bankacılık krizine geldiğinde ilginç bir hal aldı. Powell, “Satoshi, bu ikisinden daha büyük bir ekonomik felaketin kapılarımızı çalacağını öngörmüş olabilir” dedi. 

… Bence Satoshi, o zamanı da düşündü ve Bitcoin 2008 krizine tepki olarak ortaya çıktı. Ancak son mali krizi nasıl ele aldığımız göz önünde bulundurulduğunda, daha büyük bir resesyon ve daha kötü sonuçlarla karşı karşıya kalacağımızı da öngördü. Bilirsiniz ki herkesi kurtarmak, kaçınılmaz olanı erteler… .. bu son derece kırılgan olan sistemin devam etmesini sağladı .. ”

Ona göre, Bitcoin 2008 krizinden daha büyük bir mali kriz için yaratıldı. Ayrıca ünlü CEO’ya göre; Nakamato için Bitcoin, bu sistemden çıkmanın, riske girmenin, gerçek ve nihai öngörülebilir bir şeye sahip olmanın bir yoluydu.

Bitcoin 2008 krizinden daha büyük bir kriz için yaratılmış olabilir mi?

Bu arada Powell, BTC’nin kısa vadede aşırı volatil olduğunu kabul ediyor. Ancak yine de Bitcoin’in, uzun vadede ‘büyük bir değer deposu olarak kendini kanıtladığını düşünüyor.

Bitcoin tüm zamanların en iyi performans gösteren varlığı

Ropörtaj sırasında Real Vision CEO’su, Bitcoin’in yatırım yapılabilir bir varlık olarak, olağanüstü bir performans sergilediğinden bahsetti.

BTC’nin hala, tüm zamanların en iyi performans gösteren varlığı olduğunu ifade etti. Raoul ayrıca, konuya ilişkin şunları söyledi:

… Bu olağanüstü bir şey ve Bitcoin’in giderek daha yararlı hale geldiğini düşündürüyor.

Demek istediğim, şu anda ABD doları krizi var… merkez bankaları dijital para birimleri hakkında konuşuyorlar. Ki bu umutsuz bir vaka gibi görünse de tüm bunlar, dijital dünyada öngördüğünüz basamakları ve rampaları yaratıyor… 

Merkez Bankası tokenleri ve Bitcoin

Ayrıca program sırasında Jesse, merkez bankası tarafından çıkarılacak dijital para birimlerinin fiat paralarla aynı sorunlara sahip olacağını söyledi. Bu, sınırsız para basma, sahtecilik gibi hadiseleri de beraberinde getirecek.

Ancak, Merkez Bankaları tarafınan çıkarılan, resmi olarak onaylanmış, Tether benzeri bu coinler (CBDC) insanların Bitcoin ve kriptoya girmelerine daha fazla kapı açacak. Fiat destekli kripto tokenler, insanları Bitcoin gibi gerçek bir değere dahil edecek ağ geçidi görevi görecek.

5 yıllık bir süre içinde kriptoyu nerede gördüğü sorulduğunda ise, Kraken CEO’su; bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’in kitlesel benimsenme noktasında daha da büyüyeceğini söyledi. 

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: