BTC : 86915 ₺ ETH : 3191 ₺ XRP : 2.18 ₺ LTC : 419.5 ₺ USDT : 7.353 ₺ XLM : 0.7644 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Volatilite tarihi diplerdeyken Bitcoin ne kadar uzağa gidebilir?

Volatilite tarihi diplerdeyken Bitcoin ne kadar uzağa gidebilir?

Volatilite tarihi diplerdeyken Bitcoin ne kadar uzağa gidebilir?
0
huobi_koinmedya

Volatilite, tarihsel olarak en düşük seviyeleri test ederken, Bitcoin ne kadar yüksebilir? Mevcut veriler doğrultusunda, popüler kripto para analistlerinin Bitcoin fiyat tahminleri oldukça yüksek.


Bitcoin ne kadar yükselebilir?

Bitcoin’in son zamanlardaki volatilitesi, 9.000 ila 10.000 dolar arasında nispeten dar bir işlem aralığında yer alıyor. Kripto para biriminin, birkaç kez bu aralığın üstüne veya altına kırıldığına şahit olduk. Ancak her seferinde de düşüşler kısa sürdü. Ve ardından fiyatı, tekrar aralığa çeken hızlı bir hareket gerçekleşti.

Yakın vadede kırılacağına dair herhangi bir belirti göstermeyen bu fiyat aralığı, ilk olarak mayıs ayı başlarında oluşmaya başladı. Ve dar işlem aralığındaki fiyat hareketlerinin bir sonucu olarak; Bitcoin tarihi olarak, en düşük volatilite seviyelerine ulaştı.

Bu tarz düşük volatilite seviyeleri çok sık görülmez ve hemen hemen her zaman büyük bir fiyat hareketini de beraberinde getirir. Peki bu durumda Bitcoin ne kadar yükselebilir?

koinmedya_brave

Bitcoin tarihsel olarak en düşük volatilite seviyelerini test ederken; traderler, 13.000 dolara doğru bir yükseliş öngörüyor.

Gerçekleşmesi muhtemel olan yukarı yönlü fiyat hareketinin, kriptoyu nereye taşıyabileceğine gelince, bu noktada fiyat beklentilerinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin popüler bir kripto analisti, Bitcoin’i 13.000 dolara taşıyacak bir fiyat hareketinden bahsediyor.

Ayrıca kripto para birimi için, geçtiğimiz ay yaklaşık 10.500 dolar civarında, adeta bir mıknatıs görevi görebilecek büyük bir likidite havuzu olduğunu belirtiyor.

koinmedya_brave

Volatilite düşmeye devam ederken Bitcoin 9200 dolar civarında oyalanıyor

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Bitcoin 9.220$ civarında işlem görüyor. Kripto, son 24 saat boyunca bu seviyeden pek uzaklaşmadı.

Ancak bu haftanın başlarında, BTC 9,500$’dan sert bir reddedilme ile karşı karşıya kaldı. Burada yaşanan geri çevrilme, tüm kripto pazarına şok dalgaları gönderdi. Ve çoğu altcoinin, benzer düşüşlerle son kazanımlarını kaybetmesine neden oldu.

Daha geriye gidecek olursak; son birkaç hafta piyasaya inanılmaz bir volatilite hakimdi. DeFi sektöründeki patlama, tüm piyasada yükseliş eğilimini tetikledi ve birçok altcoin kısa bir süre içinde büyük kazanımlar elde etti.

Bununla birlikte, bu volatiletinin kaynağı, büyük ölçüde altcoin piyasasındaki yükseliş trendiydi. Zira Bitcoin’in volatilitesi, şu anda tarihin en düşük seviyelerinde yer alıyor.

Kripto para analistlerinden biri de son tweetinde bundan bahsetti. Ve bu düşük volatilite oranlarının ardından genellikle Bitcoin’in, büyük hamleler yaptığını açıkladı.

Bu hareketler her iki yönde de olabilir. Ancak genellikle varlığın, makro zaman dilimi üzerinde oluşturduğu trende göre yönelme eğilimindedir.

Volatilite tarihi diplerdeyken Bitcoin ne kadar uzağa gidebilir?

Peki bu durum Bitcoin boğalarının işine nasıl yarayacak?

Bu hafta içinde yine KoinMedya olarak, Bitcoin’in Nisan 2019 rallisinden önceki volatilite seviyesini gördüğünden bahsetmiştik.

Bu veriler doğrultusunda bazı analistler, en büyük kripto para biriminin, o döneme benzer yeni bir parabolik hareket başlatabileceğini ifade etmişti.

Şöyle ki; Bitcoin piyasasına hakim olan düşük volatilite, Nisan 2019’da büyük bir yükseliş trendi başlatan bir seviyeye ulaşmıştı. Bu kez de kripto, o döneme benzer parabolik bir harekete hazırlanıyor olabilir.

Peki konsolidasyon bitince, Bitcoin ne kadar yükselebilir?

Bitcoin ne kadar Volatilite tarihi diplerdeyken Bitcoin ne kadar uzağa gidebilir?

Bitcoin bir kez daha o zamanki kadar düşük bir volatilite ve uzun bir konsolidasyon sürecinden geçiyor. Dijital varlık, Nisan 2019’daki dev yükselişten bu yana görülmeyen düşük bir volatilite sergiliyor.

O dönemde piyasadaki bu hareketsizlik, kriptonun %300’ün üzerinde bir artışla 3.200$’dan 14.000$’a çıkmasına yol açtı.

Salsa Tekila isimli analiste göre de önümüzdeki birkaç ay içinde bir sonraki hamleyle Bitcoin 13.000 dolara yükselebilir.

Analist, 10.500 dolar yakınlarında oluşan bir likidite havuzunun, muhtemelen kriptoyu bu seviyeye sürüklemeye yardımcı olacağını açıkladı. 

Volatilite tarihi diplerdeyken Bitcoin ne kadar uzağa gidebilir?

Analist “Bitcoin ne kadar yükselebilir” sorusunu şöyle cevaplıyor: 

“Orta vadede Bitcoin’in, hala 13 bin dolara doğru ilerlediğini düşünüyoruz. 10.5k civarında devasa bir likidite havuzu var; fiyat er ya da geç buraları ziyaret etme eğilimi gösterecektir.”

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

 

Etiketler: