BTC : 81560 ₺ ETH : 1.779 ₺ XRP : 44.92 ₺ LTC : 7.649 ₺ USDT : 350 ₺ XLM : 0.2328 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin 2020’de yeni zirve yapabilir mi? Olasılık yüzde kaç?

Bitcoin 2020’de yeni zirve yapabilir mi? Olasılık yüzde kaç?

Bitcoin 2020’de yeni zirve yapabilir mi? Olasılık yüzde kaç?
0

Bitcoin 2020’de yeni bir zirve görebilir mi? 2. çeyreğin sonuna yaklaşırken, Bitcoin’in 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesini bir kez daha görme olasılığı azalıyor.


Bitcoin 2020’de yeni bir ATH yapabilir mi?

İkinci çeyreğin sonuna yaklaşırken, Bitcoin’in 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma olasılığı azalıyor.

2020’nin başında, mayıs ayında gerçekleşecek olan halving etkinliği nedeniyle piyasa duyarlılığı oldukça pozitifti. Madencilerin blok ödüllerini yarıya düşüren bu işlem, Bitcoin’i uçuracak bir katalizör olarak görülüyordu. Zira daha önce 2 kez gerçekleşen halving, kriptonun büyük bir boğa koşusu yaptığı dönemlere denk gelmişti.

Bazı uzmanlar, halvingin piyasa için olumsuz bir arz şokuna yol açacağını ve Lightning Network ve çok sayıda Bitcoin tabanlı uygulamaların benimsenmesi gibi gelişmelerin de piyasayı yeni ve güçlü bir yükseliş trendine taşıyabiliceğini iddia ediyordu.

koinmedya_brave

Elbette, Coronavirus gibi küresel bir pandeminin ortaya çıkmasını hiç kimse beklemiyordu. Salgın, küresel finans piyasalarını olumsuz etkiledi. Ve mart ayı ortasında hisse senedinin yanı sıra, kripto piyasalarında da büyük bir çöküşe neden oldu.

Bitcoin 2020'de yeni zirve yapabilir mi? Olasılık yüzde kaç?

COVID19’un dünya genelinde hızlı bir şekilde yayılması, yine aynı dönemde Bitcoin’in hızlı bir şekilde çökmesine sebep oldu. Böylece yarılanma öncesi beklenen, BTC’ye yeni ATH kaydettirebilecek bu büyük ralli hayalleri suya düştü.

Peki şimdi Bitcoin 2020’de yeni zirve yapabilir mi? Bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyesini görme olasılığı yüzde kaç?

Küresel finans piyasalarında tehlike devam ediyor!

Küresel finans piyasaları, ikinci COVID19 dalgası nedeniyle bir kez daha düşüşe geçti. Bitcoin’in 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesini görme olasılığı ise %5’e düştü.

Pandemide küresel vakalarda ikinci bir dalganın yaşandığı bir aşamaya girilirken, Brezilya ve ABD’de yeni enfekte olan kişi sayısı neredeyse 10 milyona ulaştı.

ABD’de şu anda COVID19 vaka sayısı 2,47 milyon olarak kayıtlara geçti. Ve Teksas gibi birçok eyalet, hastalığın yayılmasını önlemek için tedbirleri yeniden artırmaya başladı.

COVID19’un yayılmasıyla ilgili bu son gelişmeler, ABD borsalarında dün (26 Haziran) ciddi kayıplara yol açtı. Dolayısıyla, Bitcoin piyasası da kırmızıya büründü. Ve S&P 500 ile yüksek oranda korelasyon göstermeye devam ettiği için, BTC 9.000 dolarlık destek bölgesini koruma mücadelesi verdi.

Bitcoin 2020'de yeni zirve yapabilir mi? Olasılık yüzde kaç?

Bu sebepler, Bitcoin’in 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesini bulma olasılığını önemli ölçüde azalttı. Skew.com’dan elde edilen veriler, Bitcoin’in 2017’deki üstün performansını ve yeni bir ATH kaydetme şansının %5 olduğunu gösteriyor.

Aşağıda, bu veriler doğrultusunda Skew tarafından hazırlanan grafiğe yer verdik.

Bitcoin 2020'de yeni zirve yapabilir mi? Olasılık yüzde kaç?

Bitcoin için sırada ne var?

Skew verileri, Tone Vays’in BTC öngörüsü ile de örtüşüyor. Geçtiğimiz günlerde, KoinMedya olarak, ünlü kripto para analistinin dikkat çeken bu tahminini paylaşmıştık.

Tone Vays, 2021’e kadar Bitcoin’in 6.000 dolar ila 10.000 dolar arasında kalmaya devam edeceğini düşünüyor.

“Aylardır söylüyorum, yine tekrar edeyim: Bitcoin 2020’de yılın çoğunu 6.000 ila 10.000 dolar arasında geçirecek. Bu tahminimden beni vazgeçirecek hiçbir neden yok.”

Ayrıca, Pantera Capital ekibi de 2021’e yaklaşırken Bitcoin’in hakimiyetinin düşmeye başlayacağını tahmin ediyor.

Tüm bunları birlikte değerlendirecek olursak; Bitcoin’in 8,100 dolar civarında güçlü bir destekle birlikte ayıların bölgesine girdiği sonucuna varılabilir. Bu seviye aynı zamanda 200 günlük hareketli ortalamaya tekabül ediyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: