1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İşte patlamaya hazır 3 altcoin!

İşte patlamaya hazır 3 altcoin!

İşte patlamaya hazır 3 altcoin!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek değerine ulaştığı bir dönemde yatırımcısına asıl kazandıran altcoinler oldu. Fenomen analizci kazandıracak 3 altcoini sıraladı.

İşte patlamaya hazır 3 altcoin!

Kripto trader, analist ve influensır Flood, kırılmanın eşiğinde olduğuna inandığı 3 altcoini paylaştı.

Bitcoin son üç hafta içerisinde, 57.000 dolar seviyesini ilk kez test ediyor. Kripto analisti Flood, 110 bin Twitter takipçisine, dikkatle izlediği ve zirve yolunda Bitcoin’i takip edeceklerine inandığı, 3 altcoini açıkladı.

Daha önce büyük atak yapan ancak [son zamanlarda] ağır davranan varlıklar, burada hızlanacaklar. SOL (Solana), SNX (Synthetix), AAVE

Flood, ayrıca, Şubat ayında, altcoin sezonu için biraz birikim yaptığını ve coin aldığını da ekledi.

Flood bu yılın başlarında, Bitcoin’in 2021 yılının büyük bölümünü 50.000 doların üzerinde tamamlayacağı ve merkezsiz finans (DeFi) protokolü Synthetix’in yerel tokeni olan SNX’in, yine bu yıl içerisinde, 24 doların üzerinde işlem göreceğini söylemişti.

SNX coin henüz Şubat ayında 24 doları geçti. Bitcoin ise Şubat ortasından beri 50.000 dolar civarlarında dolaşıyor.

Canlı Bitcoin fiyatı: $ 26,994.23

İlgili: Synthetix (SNX) değerine değer katmaya hazırlanıyor!

İlgili: Aave (AAVE) coin nedir, iyi bir yatırım mı?

Kaynak

Altcoinlerde yatırım fırsatları

Bitcoin hiç bir dur durak dinlemeden yükselirken, altcoinler yükselmek bir yana daha da değer kaybediyorlar.

Finans dünyasında söylenen bir söz vardır; “Yola kan dökülmüşse satın al, o kan senin kanın olsa bir al”. Buradan yola çıkarak, Bitcoin yükselmeye başladığından beri düşmekte olan altcoinlerde yatırım fırsatları arayalım.

Burada amacın, uzun vadede Bitcoin olduğu, kısa vadeli yatırımlar yapılması gerektiği konusunun altını çizelim.

Altsezonu başladı mı?

Altcoinler, Bitcoin ile doğrudan ilişkililer. Bitcoin’in toparlandığı dönemlerde altcoinler de yükselme eğilimindedirler. Ancak bu her zaman böyle olmayabilir.

Bitcoin’in normal formasyonunda, %5, %10 oranlarında artış gösterdiği durumlarda altlar da Bitcoin’i takip edebilir. Fakat, şimdilerde yaşadığımız, katlanarak artan yükselme trendlerinde, korelasyon dağılır ve altlar trende ayak uydurmazlar.

Altlar neden Bitcoin’e ayak uyduramazlar?

Nedeni basit. Altcoinler, isimlerinden de anlaşılacağı üzere, Bitcoin’in ana yatırım varlığı olduğu yerde alternatif coinlerdir. Dolayısıyla Bitcoin katlanarak yükselmeye başladığında, yatırımcılar altcoinlerden yatırımlarını çekerek Bitcoin’e geçmeye başlarlar. Bu durumda altlarda düşüş başlar.

Şimdi, altsezonun başlayıp başlamadığını belirleyen alışılmış yöntemlerin yerine, başka bir yol takip ederek, Bitcoin’in getirilerini altcoinlerle karşılaştıralım.

Aşağıda görülen tabloda, altcoinlerin getirileri üçer aylık periyodlar halinde sınıflandırılmış. Burada altcoin getirileri ile Bitcoin getirilerini karşılaştıralım.

altcoin İşte patlamaya hazır 3 altcoin!
Bazı coinlerin getirileri.

Tabloya baktığımızda, Bitcoin’in çok iyi performans gösterdiği dönemlerde, 4. periyod, altcoinlerin sıkışık kaldıkları ve Bitcoin’e ayak uyduramadıklarını rahatlıkla görebiliriz.

Yine tablodan, yılın son çeyreğinde Bitcoin’in çok yüksek oranlarda arttığı görülebilir. Bu durumun bir düzeltme ile sonuçlanacağını ve bu esnada altcoinlere akacak sermaye ile altcoinlerde bir canlanma olabileceğini söylemek mümkün.

altcoin İşte patlamaya hazır 3 altcoin!

Altsezon ne zaman başlar?

Bitcoin’de yaşanan geri çekilme olsun ya da olmasın bir noktada, yatırımcılar, kripto balinaları, elde ettikleri karı hanelerine geçirebilmek için kar satışı yapmak durumunda kalacaklar. İşte o zaman karlarını aldıktan sonra, bazı durumlarda, Bitcoin yerine, özellikle yatırım çeşitliliği gözeterek, ya da daha iyi fırsatları kollayarak, altcoinlere yönelecekler. Altcoinlere sermaye girmeye başladığında ise ralli başlamış olacak.

Örneğin, EOS’u ele alalım. 3 dolardan alınıp satılan coin, ATH zamanı bunun 8 katı pahalı idi. EOS belki hiç bir zaman tekrar o seviyeleri göremez ama, sadece tekrar ATH’sine ulaşarak yatırımınıza 3x- hatta 10x kazandıracak coinler mevcut.

Dolayısıyla zannedilenin aksine, kısa vadede doğru altcoini seçerek daha fazla kar elde edebilirsiniz.

Konumuzun kalan kısmına yarın devam edeceğiz. Yarın, bir yatırım planı üzerinde çalışarak doğru altcoin seçimi üzerine konuşacağız.

Kaynak

Altcoinlere sermaye akışı

Altcoinler şu anda Bitcoin’in çok gerisinde kalıyor. BTC neden piyasanın kralı olduğunu ispat eder gibi.

Bitcoin rallisi diğer kripto para birimlerini de peşinden sürekledi ancak BTC’de görülen ivme altcoinlere uğramadı.

Bir analist kısa süre önce attığı bir tweet’te, Bitcoin’den altcoinlere bir sermaye kaymasını beklediğini yazdı.

Analiste göre Bitcoin’de meydana gelen ani bir fiyat kırılmasına ETH hemen yükselerek yanıt verdi ve sermaye akımı tezini doğruladı.

Bitcoin 20.000 doları geçip parabolik yükseldikten sonra piyasanın tamamını elinde tutuyor gibi duruyor. Altcoinler durgun.

Bitcoin’in orta vade trendinin yönü elbette BTC’nin mevcut gücünü koruyup koruyamadığına bağlı olarak gelişecek. Bitcoin’de meydana gelecek “blow-off top” bütün kripto piyasası için korkunç olabilir.

Başka bir analiste göre, Bitcoin’in kısa vadeli eğilimi altcoinler üzerinde baskın etki yapacak. BTC’de görülecek fiyat düşüşü altcoinler için olumlu olabilir.

Bitcoin rallisi enerji bırakmadı

Yazının yazıldığında BTC, fiyatı 22.895 dolar ve %2,59 artış konumunda. Bitcoin he ne kadar 24,000 doları denediği yerlerden aşağıda gibi dursa da sadece bir kaç gün önce 17,600 dolarda olduğu düşünülürse oldukça büyük bir artış içerisinde olduğu görülebilir.

20.000 dolar seviyesinde muazzam bir satış baskısı gören BTC yine de yükselmeyi bildi. Burada bir fiyat keşif modunun işlediğini söylememiz lazım.

Bu süreçte altcoinler durgunlaştı ve BTC’nin altında ezildi.

Altcoinler kısa zamanda sermayaye doyabilir

Bir analistin kısa süre önce attığı bir Tweet’te işaret ettiği gibi, altcoinler çok büyük bir sermaye girişinin arifesinde olabilir. Yatırımcılar Bitcoin’den ayrılır ayrılmaz altcoinlere yönelecekler.

Bitcoin Altcoins
BTC/USD-ETH/USD Tradingview

Bitcoin’in 23,700 zirvesine ulaşması sonrası Ethereum %8 değer kazandı. Analist bu durumu;

BTC “dump” yaparken ETH %8 “pump” yaptı. Altlar için büyük…. Sermaya kayıyor.

Eğer mevcut trend devam ederse, Bitcoin fiyatının düşüşü altcoinler için, kısa vadede, yükseliş anlamına gelebilir.

Canlı Ethereum fiyatı: $ 1,674.41

Canlı XRP fiyatı: $ 0.516036

Kaynak