Aave nedir ve geleceği nasıl? AAVE coin iyi bir yatırım mı?

Aave nedir ve geleceği nasıl? AAVE coin iyi bir yatırım mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aave (AAVE) ya da eski adıyla LEND, kullanıcılarının ödünç kripto para almasına ya da borç vererek kazanç elde etmesine izin veren merkezsiz bir ödünç sistemi. Aave, aracı olmadan kripto kredi alma ve ödünç verip gelir kazanmaya olanak sağlıyor. AAVE coin ise projenin yerel kripto parası. Ayrıntılı incelemeye bakalım.


Aave (AAVE) nedir ve geleceği nasıl?

Aave, Ethereum blockchaini üzerinde çalışan bir akıllı sözleşmeler sistemi olarak da tanımlanabilir. Bu sistem, yazılımının bulunduğu dağıtık ağdan oluşan bilgisayarlarda söz konusu kredi/ödünç kripto paraların yönetimini sağlıyor.

Bu da şu demek. Aave kullanıcılarının fonlarını yönetmek için bir kurum ya da kişiye güvenmeleri gerekmiyor. Bunun yerine söz konusu kod bu işleri yazıldığı üzere onlar için gerçekleştiriyor.

İlgili – Güncel Aave (AAVE) teknik analizi

Aave protokolü nedir?

Aave, kullanıcıların kripto para birimlerini güvenilir bir şekilde ödünç vermesini ve ödünç almasını sağlayan merkezsiz bir para piyasası protokolü. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli kripto para birimleri var ve Aave, kullanıcılarına hem sabit hem de değişken faiz oranları sunuyor.

Aave nedir ve geleceği nasıl? AAVE coin iyi bir yatırım mı?

AAVE token nedir?

Aave bir DeFi (merkezsiz finans) protokolü ve kullanıcılarına indirimli işlemler sağlamak için LEND isimli yerel bir token kullanıyordu. Protokolden yapılan 2 Ekim 2020 tarihli duyuruya göre ise LEND tokenden Aave (AAVE) tokene bir geçiş yapıldı. Bu token geçişi 100 LEND = 1 AAVE olacak şekilde gerçekleşti.

Temelde Aave yazılımı, borç havuzlarının oluşturulmasından sorumlu. Bu da kullanıcılara izin verilen kripto paraları ödünç verme ve borç alma imkanı sağlıyor. Bu kripto paraların listesinde ETH, LINK, BAT, DAI, USDC, MANA ve diğerleri var. Toplamda 30’dan fazla kripto para söz konusu.

Ethereum üzerinde çalışan diğer merkezsiz ödünç sistemleri gibi, Aave kullanıcıları da bir varlığı ödünç almadan önce teminat vermeli. Ayrıca sadece yatırdıkları teminatın değerine kadar ödünç kripto para alabiliyorlar.


İlgili – Güncel Aave coin fiyat tahmini ve gelecek beklentisi 2022- 2025

Aave nasıl alınır?

Aave coin almak için bir borsa seçmeniz, buraya bir kripto para ya da fiat para yatırım yapmanız gerekiyor. Ardından ise buradaki paranızı Aave ile değiştirebilirsiniz.

Aave ayrıca, blockchainlerin benzersiz tasarım özelliklerinden yararlanan anlık krediler ve diğer borç ve kredi verme biçimleri gibi ek özellikler de sunabilir.

Aave nedir ve geleceği nasıl? AAVE coin iyi bir yatırım mı?

Aave nasıl çalışır?

Aave üzerinde işlem yapabilmek için kullanıcılar ilk önce fonlarını likidite havuzlarına yatırmaları (depozit) gerekiyor. Her bir havuz, varlıkları rezerv olarak bir kenara koyar ki volatiliteye karşı koruyabilsin. Bu rezervler aynı zamanda kullanıcılar istedikleri zaman fonlarını çekebilmesine de yardım ediyor.

 Kripto para Aave iyi bir yatırım mı?

Aave, en popüler DeFi projelerinden biri. Aave, bankalar, brokerler veya herhangi bir aracı gözetimi olmaksızın insanların çok çeşitli kripto para birimleri ödünç almasına imkan sağlıyor. Yerel yönetim tokeni AAVE ise DeFi pazarında erken yatırımcı olmak isteyenler için iyi bir seçenek olabilir.

Aave nedir ve geleceği nasıl? AAVE coin iyi bir yatırım mı?Aave/USD fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Aave fiyatı 2021 yılında dikkat çeken hareketlilik yaşadı ve Mayıs 2021’de de yeni ATH değeri kaydetti. Ancak 2022 yılı başında genel piyasadaki düşüş trendine uygun hareket eti. Nisan başında yeni bir mini ralli ve düzeltme var. Mayıs’ta daha aşağı seviyelere yöneldi ki Haziran’da da gerilemeye devam etti. Temmuz başında dip seviyelerden işlem görüyor.

Aave token ile ilgili önemli bilgiler ise şu şekilde:

  • Tüm zamanların en yüksek fiyatı: 666.86 dolar (18 Mayıs 2021)
  • Dolaşan arz: 13,915,774 AAVE (Temmuz 2022 itibariyle)
  • Toplam arz: 16,000,000 AAVE
  • Maksimum arz: 16,000,000 AAVE

Kaynak

Daha fazla kripto para ve coin incelemesi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Aave nedir ve geleceği nasıl? AAVE coin iyi bir yatırım mı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.