fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Aave teknik analizi: AAVE fiyatı DeFi’deki yükselişe eşlik ediyor

Aave teknik analizi: AAVE fiyatı DeFi’deki yükselişe eşlik ediyor

Aave teknik analizi: AAVE fiyatı DeFi’deki yükselişe eşlik ediyor
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Aave (AAVE) fiyatı son bir haftada değerini yüzde 100’den fazla artırdı. Öyle görünüyor ki boğaların hedefinde kritik bir direnç var. Bu yükseliş ise Ethereum’daki önemli bir gelişme ile ilgili. Olayın ayrıntılarına ve AAVE-USD paritesi için kritik seviyelere bakalım.


Aave teknik analizi: AAVE fiyatı ne olur?

Aave (AAVE) fiyatı, ekosisteme olan talep sonucu 6 Haziran’dan bu yana görülen en yüksek seviyesine yükseldi. Kripto para şu an 356 dolardan işlem görüyor ve bu da Temmuz’daki dip seviyesinden yüzde 109 yükseliş demek. Dünyanın 27. en büyük coininin piyasa değeri şimdi 4.5 milyar dolar.

Aave’de kilitli varlıkların toplam değeri (TVL) yükseldi

Aave, en büyük merkezsiz finans (DeFi) platformu ve 13.97 milyar dolarlık TVL’ye sahip. Ardından InstaDApp, Maker ve Curve Finance geliyor.

AAVE fiyatı bugün DeFi’deki genel ralli sonucu sıçrama yaptı. Uniswap, Maker ve Compound gibi diğer coinler de yüzde 5’den fazla yükseldi.

Bu yükselişin muhtemele sebebi Ethereum ağından yaşanan Londra hard forku. Bu fork ile dolaşımdaki ETH miktarı azalarak, ekosisteme yakma (burn) kavramını getirecek.

İlgili – Merakla beklenen Ethereum güncellemesi nihayet geldi!

Kısa vadeli AAVE fiyat tahmini

Aave teknik analizi: AAVE fiyatı ne olur?

AAVE-USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

AAVE-USD 4 saat grafiği, fiyatın 347.6 doların üzerine çıktığını gösteriyor. Bu da 6 Haziran’dan bu yana görülen en yüksek seviye. Fiyat aynı zamanda 25 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamaların da üzerine çıktı. Aave fiyatı Ichimoku bulutunun da üzerine çıkarken, Stochastic RSI ve RSI gibi indikatörlerde de yükselişler var. Buna ek olarak grafikte görülen kanalın da üzerine çıktı.

Bundan dolayı coin muhtemelen yükselmeye devam edecek ve boğaların bir sonraki kilit direnç hedefi de 400 dolarda. 320 doların altına düşüş ise bu boğa senaryoyu geçersiz kılacak.

Kaynak

İlgili – Aave (AAVE) coin nedir, iyi bir yatırım mı?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: