1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dev bankadan Bitcoin çağrısı

Dev bankadan Bitcoin çağrısı

Dev bankadan Bitcoin çağrısı
0
profitfarmers_koinmedya

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon The New York Times’a verdiği mülakatta, Bitcoin’in geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

JPMorgan CEO’sundan Bitcoin’e yasal çağrı

18 Kasım Çarşamba günü JpMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon blockchain teknolojileri ve Bitcoin hakkında ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

Jamie Dimon CNBC ile yaptığı online mülakatta kripto para dünyasıyla ilgili düşüncelerini de dile getirdi.

Bu noktada, son bir kaç yıl içerisinde JP Morgan Chase yetkililerinin kripto para ile ilgili açıklamalarında kayda değer bir değişimin olduğunu söylememiz gerekir.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Eylül 2017’de Bitcoin’i “dolandırıcılık” ile suçlamıştı. Jamie Dimon daha sonra, Ocak 2018’de daha önce Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamadan pişman olduğunu ve blockchain teknolojisine olan inancını dile getirdi.

14 Şubat 2019’da CNBC JpMorgan’ın kendi stablecoini “JPM Coin” geliştirdiğini duyurdu.

Jamie Dimon 18 Kasım’da The New York Times DealBook konferanslar serisinde yaptığı açıklamada:

…fikrimi değiştirip değiştirmediğim konusunda emin değilim. Biz de blockchaini kullanıyoruz. Dolar’a dayalı blockchain coin, JPM Coin’imiz var. Buna inanıyoruz. … Biz düzgün şekilde düzenlenen ve düzgün şekilde desteklenen kripto paraya inanıyoruz. Bitcoin biraz farklı…

Jamie Dimon Bitcoin’in daha da büyük bir pazar haline gelmesi durumunda devletler tarafından düzenlemelere tabi tutulacağını ifade etti.

Benim devletle ilgili tecrübeme göre, devlet istediğinde her şeyi düzenler, biliyorsunuz Bitcoin 200 milyar dolar gibi bir değere sahip. Eğer daha da fazla büyür, büyür ise düzenlemelere tabi olacaktır. Bu arada, dünyada bu gerçekleşmeye başladı. Kendinize oralardan Bitcoin alamayacağınız anlamına gelmiyor.

İlgili: Monero nedir? Monero coin (XMR) nedir, nasıl alınır?

İlgili: Bitcoin Cash nedir? BCH coin nasıl alınır, nasıl saklanır?

Kaynak

JPMorgan Bitcoin altın karşılaştırması

Geçtiğimiz hafta cuma günü yayımlanan bir araştırma notunda JPMorgan analisti Grayscale‘ın Bitcoin’e olan yatırımının kurumsal yatırımcılar üzerinde pozitif etki yaptığını açıkladı. Grayscale’in hamlesi ekim ayı boyunca kümülatif girdilere neden oldu. Aynı dönemde altın yatırım fonlarında yaşanan çıkışlar da dikkatten kaçmadı. Analiste göre;

Yaşanan bu zıtlık, aile ofisleri gibi daha önce altın ETF’lerine yatırım yapan şirketler artık Bitcoin’i altına alternatif olarak görüyor fikrini güçlendirmektedir.

İlgili: Bitcoin Cash nedir? BCH coin nasıl alınır, nasıl saklanır?

jpmorgan
Grayscale’in Bitcoin varlığı. Block crypto data

Analistlere göre, hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar Grayscale‘in Bitcoin trustına olan talebi artırıyor. Trust yönetiminde şu anda 7,6 milyar dolar değerinde varlık var.

Analistlere göre Bitcoin, altınla alternatif para olma konusunda ne kadar yarışa girerse, uzun vadede beklenen yükselişi de o kadar gerçekçi olur.

Bununla beraber analistler, Bitcoin’in özel sektörün, altın ETF, külçe altın yatırımına cevap verebilmesi için şimdiki değerinden on kat daha pahalı olması gerektiğini ifade ediyor.

Son dönemde Uluslarası şirketlerin ve özellikle PayPal’ın Bitcoin’e vermiş olduğu destek Bitcoin’e olan talebin artmasında önemli rol oynadı.

Ancak aynı analistler Bitcoin’in aşırı alım sekmesine yaklaşmış olabileceğini ve bu durumun kar satışlarıyla birlikte fiyatta bir düşüşe yol açabileceği konusunda da uyarıları eklemeyi ihmal etmiyorlar.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır?

İlgili: Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Kaynak

Etiketler: