1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. JPMorgan’dan şaşırtan Bitcoin önerisi

JPMorgan’dan şaşırtan Bitcoin önerisi

JPMorgan’dan şaşırtan Bitcoin önerisi
0
koinmedya_telegram

JPMorgan Chase ABD’nin en büyük bankası konumunda. 3,2 Trilyon dolarlık varlık yöneten JPMorgan’ın, Bitcoin’e ilgisi artarken, kripto dünyasına girişi kendi blockchainini kurmakla oldu. Son olarak JPMorgan stratejistlerinden önemli bir Bitcoin itirafı geldi.

JPMorgan’dan şaşırtan Bitcoin önerisi

Wall Street bankacılığının devlerinden JPMorgan stratejistleri, Bitcoin‘e yüzde bir portföy tahsisinin hisse senetleri, tahviller ve emtia gibi geleneksel varlık sınıflarındaki dalgalanmalara karşı bir koruma görevi göreceğini öne sürdü.

Bloomberg‘in aktardığına göre, JPM Stratejistlerinden Joyce Chang ve Amy Hostated müşterilerine gönderdikleri notta şöyle söylüyor:

Çok varlıklı bir portföyde, yatırımcılar, portföyün genel riske göre ayarlanmış getirilerinde bir verimlilik kazancı elde etmek için kripto para birimlerine %1 tahsis yapabilirler.

“daisyturkiye”

JPMorgan'

JPMorgan stratejistlerinin bu planlarına onay, Paul Tudor Jones, Stan Druckenmiller, Tesla ve MicroStrategy‘nin Bitcoin yatırımlarıyla gelmiş oldu. Ayrıca, BNY Mellon, müşterileri için dijital varlık tutma, aktarma ve ihraç etme planlarını açıklamıştı.

JPMorgan analistleri, kripto varlıklarının yatırım aracı olarak görülmesi ve USD veya JPY gibi para birimlerini finanse etmemesi gerektiğini de ekledi.

“daisyturkiye”

Bununla birlikte, bu ayın başlarında yatırım bankasındaki diğer stratejistler tarafından yapılan; “kripto varlıkların hisse senetlerindeki düşüşler için en zayıf koruma olarak sıralanmaya devam ettiği” şeklindeki görüşle şimdi yapılan yorumlar birbiriyle çelişir durumda.

17 Şubat’ta CNBC‘ye konuşan Ark Investment Managment’tan Cathie Wood, eğer tüm şirketler nakitlerinin %10’unu Bitcoin’e yatırsa, BTC fiyatı 200,000 dolar daha artar dedi.

Kripto para alımlarının 2021’de arttı bir gerçek. Kripto para piyasasına girenler yalnız kurumsal alıcılar değil. Trade firması Robinhood, bu yılın sadece ilk iki ayında yaklaşık 6 milyon yeni kullanıcının platformda kripto para satın aldığını bildirdi.

Rakamlar, perakende sektöründeki yükseliş momentumunun son düzeltmeye rağmen hala güçlü olduğunu gösteriyor

Canlı BTC fiyatı: $ 47,947.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

JPMorgan blockchain ağına Hindistan takviyesi

Hindistan’ın önde gelen kamu kurulmlarından, Hindistan Devlet Bankası (SBI), JPMorgan blockchain ağı, Liink’e katılan ilk Hindistan bankası oldu.

Hindistan Devlet Bankası (SBI), JP Morgan Chase tarafından geliştirilen blockchaini kullanarak, sınır ötesi ödeme işlemlerini geliştirmek istiyor.

Liink, JPMorgan tarafından bankalar arası bir blockchain veri ağı olarak geliştirildi. ABD’nin en büyük bankası, blockchain teknolojisini kullanarak, işlem maliyetlerini düşürüp, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmaya çalışıyor.

SBI genel müdür yardımcısı Venkat Nageswar, bankanın bir süre önce Liink’i kullanmaya başladığını söyledi. Nageswar, konuyla ilgili olarak:

Ağı [Liink], kullanan ilk Hindistan bankası olmaktan heyecan duyuyoruz. Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için, ağın bir parçası olarak uygulamaları keşfetme konusunda JPMorgan ile daha yakın bir ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz

jpmorgan JPMorgan'dan şaşırtan Bitcoin önerisi

Liink, JPMorgan’ın, blok zinciri ve dijital para sektöründe görev yapan yan kuruluşu “Onyx” bünyesinde kurulmuş eşler arası (P2P) bir ağ ve ekosistemidir. 2017’de başlatılan ürün, başlangıçta Bankalararası Bilgi Ağı olarak anıldı ancak Ekim 2020’de Liink olarak yeniden markalandı.

Liink ekosistemine şu ana kadar 78 farklı ülkeden 400’den fazla finansal kurum ve kuruluşu katılmış durumda. Bu kurumlar arasında dünyanın önde gelen ilk 50 bankasından 27’sinin olması dikkat çekiyor.

JPMorgan Chase India, genel müdürü, Prabdev Singh, SBI ile yapılan son ortaklığın, şirkein blockchain ağını Hindistan genelinde genişletme planlarının bir parçası olarak hayata geçtiğini iletti.

JPMorgan, Ekim 2020’de, Liink’i tekrar markalaştırırken aynı zamanda kendi stablecoini olan JPM Coin‘i de piyasaya sürdü. Stablecoin banka tarafından, sınır ötesi işlemlerde kullanılıyor.

İlgili: Grayscale piyasada Bitcoin bırakmadı!

Kaynak

JPMorgan’dan çıldırtıcı Bitcoin fiyat tahmini

Amerika’nın mega bankası JPMorgan Chase strateji uzmanları, Bitcoin‘in, altına alternatif rezerv varlık olarak öne çıkarak 146 bin dolara kadar tırmanma şansının olduğuna inanıyor.

Bitcoin (BTC) ile altın arasında, bir hedge varlığı olarak paralellikler çizmek yıllardır popüler. Şu ana kadar iki varlık arasındaki toplam market cap değer farkı bu analojiyi önemli ölçüde sınırlanmış durumda. Aralık 2020’deki büyük fiyat artışından sonra bile Bitcoin’in 5,85 milyar dolarlık piyasa değeri var. Altın ise bunun kabaca 4,6 katını yönetmeye devam ediyor.

Bu verilere rağmen JPMorgan Chase uzmanları, Bitcoin’in selefine üstün gelebileceği bir senaryo öngörüyorlar.

JpMorgan uzun vade Bitcoin tahmini

5 Ocak’ta bir Bloomberg raporu, Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki banka uzmanlarının, Bitcoin’deki toplam özel sektör yatırımının altın yatırım değerine denk gelecek şekilde çizdikleri bir nota atıfta bulundu.

JPMorga uzmanları konuyla ilgili şunları söylüyordu:

Altına “Alternatif” olarak görülmesi, Bitcoin için uzun vadede büyük bir artı anlamına geliyor […] Bitcoin ile altın arasındaki dalgalanmalarda bir yakınsama, hızlı bir şekilde gerçekleşmeyecek ve bizce bir kaç yıla dağılacak bir süreç olacak. Bu noktada, teorik olarak 146.000 doların üzerindeki Bitcoin fiyat hedefinin, bu yıl için değil, uzun vadede yapılmış bir hedef olarak görülmesi gerekir.

JpMorgan uzmanları, Bitcoin için uzun vadede güçlü olumlu işaretlerden bahsederken, orta vadede ise yatırım manzarasını okumanın zor olduğundan bahsediyor.

Yeni yılla birlikte, Bitcoin için değerlendirme ve pozisyon zemini çok daha zor hale geldi…. Mevcut spekülatif çılgınlığın Bitcoin fiyatını 50.000-100.000 dolar aralığında konsensüs bölgesine itme ihtimalini dışlayamayız. Fakat, bu tür fiyat seviyelerinin sürdürülemez olacağına inanıyoruz.

Kaynak

JPMorgan potansiyel Bitcoin tahmini

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan, Bitcoin’in market cap değerinin yükselmesi durumda BTC fiyatının 650.000 dolara ulaşabileceğini düşünüyor.

JPMorgan’dan yayınlanan son raporda, pandemi döneminin en büyük kazananlarının altın ve Bitcoin olduğuna yer verildi.

JP Morgan’ın 650.000 dolar tahmini tutar mı?

Son aylarda Bitcoin çok hızlı büyüyor ve genişliyor. Dijital varlık, dünyanın her yerinden çok sayıda yatırımcıyı çekmeyi başardı. Ancak burada bahsetmemiz gereken en önemli nokta, kurumsal yatırımcıların fonlarını Bitcoin’e yatırmaya başlamaları olacaktır.

JPMorgan, Bitcoin’de yaşanan genişlemeyi çok önemsiyor. Ancak Bitcoin hala, market cap değeri bakımından 0,44 trilyon dolar ile özellikle altın karşısında bir hayli geri durumda.

JPMorgan raporunda şunlara yer verildi;

Alternatif “dövizler” Altın, Bitcoin gibi, pandemi döneminin kazananları oldular. Göreceli olarak, Altın varlığını (yatırım amaçlı) %27, Bitcoin ise %227 oranında artırdı.

Eğer Bitcoin, yatırımcı çekmeye ve genişlemeye devam ederse fiyat olarak da 650.000 dolara ulaşması mümkün olabilir. Elbette böyle bir durumda Bitcoin market cap değerinin Altın seviyesine çıkabilmesi gerekiyor.

JPMorgan raporunda bahsedilen 650.000 dolara bugün yarın ulaşılamayacağı ortada. Ancak Bitcoin kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmeye devam ederse hedefe ulaşması da mümkün olacaktır.

MicroStrategy, Ruffler ve Mass Mutual, Bitcoin’e milyonlarca dolar yatırım yapan şirketlerden bazıları. Gelecekte Bitcoin’e yatırım yapan daha fazla şirket çıkacaktır.

Bitcoin 2020 yılı içerisinde, Covid-19 pandemisinin neden olduğu Mart çöküşünden sonra 3,800 dolara indi. Ancak yıl tamamlanmadan 24.000 doları görerek rekor kırdı.

Kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesi, JPMorgan tahminini çılgın bir fikir olmaktan çıkacaktır.

İlgili: Monero nedir? Monero coin (XMR) nedir, nasıl alınır?

İlgili: Bitcoin Cash nedir? BCH coin nasıl alınır, nasıl saklanır?

İlgili: Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: