Loading...
btc
BTC
0.23%
Bitcoin
64.292,71 USDT
eth
ETH
-0.76%
Ethereum
3.491,74 USDT
bch
BCH
1.19%
Bitcoin Cash
387,50 USDT
xrp
XRP
-0.65%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.23%
Litecoin
74,34 USDT
bnb
BNB
0.07%
Binance Coin
586,52 USDT
sol
SOL
-0.19%
Solana
134,35 USDT
avax
AVAX
-6.35%
Avalanche
25,74 USDT
ada
ADA
0.25%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.15%
Poladot
5,73 USDT
doge
DOGE
0.17%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
1.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

Michael Saylor: Karşınıza hayatta bir kez çıkacak fırsat..

MicroStrategy Bitcoin'den ne kadar zarar ettiğini açıkladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para fon yönetim şirketi MicroStrategy, Bitcoin satın almaya devam ediyor. İşte şirketin son aldığı Bitcoin miktarı ve fiyat ortalaması!

Michael Saylor: Karşınıza hayatta bir kez çıkacak fırsat..

Hisseleri Nasdaq‘ta satılan iş zekası çözüm şirketi MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in, “insanın hayatında bir kez görebileceği bir dönüşüm süreci içerisinde” olduğunu söyledi.

Michael Saylor; ofisinde verdiği bir mülakatta şunları söyledi.

… yani, paranı ve zamanını kullanabileceğin en iyi yol Bitcoin’e yatırım yapmaktır. Çünkü, hayatta bir kez olabilecek, 50 yılda bir olan bir dönüşümün içerisindesin. Analog fiat enstrümanlarda bulunan bütün 200 trilyon dolar para, şifrelenip, dijital bir enstrümana dönüşüyor.

Saylor, “zaman nakittir” sözünü hatırlatarak, yatırımcıların paralarını Bitcoin’e çevirmeleri gerektiğini ve şirketleri, gayri menkul yatırımlarını, tahvil endekslerini incelyerek zamanlarını boşa harcadıklarını fark ettiklerinde Bitcoin’e döneceklerini iddia etti.

Bullish Michael Saylor Discloses 17,732 BTC ($175 Million) in Personal  Bitcoin Holdings

Saylor sözlerine şöyle devam etti;

Her şeyin nasıl bittiğini öğrendikten sonra, zamanın tek kullanımı, ‘Nasıl daha fazla Bitcoin satın alabilirim?’ Tüm paranızı toparlayın, Bitcoin satın alın. Sonra tüm zamanınızı ayırın, daha fazla Bitcoin satın almak için nasıl borç para alacağınızı belirleyin, sonra tüm zamanınızı ayırın ve Bitcoin satın almak için ne satabileceğinizi belirleyin.

MicroStrategy, şimdiye kadar Bitcoin’e 2,2 milyar doların üzerinde yatırım yaparak 91,326 adet BTC satın aldı. Şirketin elinde bulundurduğu BTC değeri şu anda, 5 milyar doların üzerinde.

Kaynak

Microstrategy 10 milyon dolarlık Bitcoin aldı!

MicroStrategy, piyasadaki belirsizliğe aldırmadan yine dipten Bitcoin satın aldı!

Dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve yönetim firması, kripto varlık portföyüne 10 milyon dolarlık BTC daha ekledi.

Son birkaç aydır Bitcoin yatırımlarıyla kripto sektörüne yönelik kurumsal katılıma hız kazandıran firma, perşembe günü başlayan piyasa belirsizliğinin ardından, 10 milyon dolarlık bir alım daha gerçekleştirdi.

Şirket CEO’su Michael Saylor’un, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre MicroStrategy, ortalaması 48.888$’dan yaklaşık 10 milyon dolarlık 205 BTC daha satın aldı. Bu alımla birlikte, şirket toplamda 4,3 milyar dolar değerinde 91.064 BTC’ye sahip olurken; Bitcoin başına ortalama maliyetini ise 24,119 dolara çıkarttı.

MicroStrategy neden Bitcoin alıyor?

Microstrategy bitcoin

MicroStrategy, sektordeki gelişmeleri inceleyerek pazarlama ve is yonetimi konusunda veri ve bilgi aktaran profesyonel hizmetler şirketidir. Ancak Saylor ve ekibi, şirketin sermayesinden artan kısmını bir değer deposu olarak gördükleri Bitcoin’e yatırıyor. Bu da şirketin hisse senedi fiyatının Bitcoin fiyatlarından etkilenmesine neden oluyor.

Bu firmanın adını son birkaç aydır çok sık duymaya başladık. Aslında  MicroStrategy, son zamanlardaki dev Bitcoin yatırımlarıyla kripto sektörüne yönelik kurumsal katılıma hız kazandıran firmalardan sadece birkaçı. MicroStrategy, son olarak 1 Mart’ta 328 adet Bitcoin satın aldı.

Kaynak

MicroStrategy Bitcoin alımına devam ediyor! (1 Mart 2021)

Dolaşımdaki Bitcoin arzının yaklaşık %0,6’sını tek başına elinde tutan kripto fon yönetim şirketi MicroStrategy’den bir Bitcoin alımı daha geldi.

Şirket CEO’su Michael Saylor’un, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre, MicroStrategy gün içinde, 45,710 dolar ortalamayla 328 adet Bitcoin satın aldı. Şirket böylelikle toplamda 90,859 adet Bitcoin varlığı elde etmiş oldu. Bu son satın alımın ardından MicroStrategy, toplamda 2,186 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapmış olurken, Bitcoin başına maliyetini ise ~24,063 dolara çıkarttı.

”MicroStrategy olarak, 15 milyon dolar harcayarak yaklaşık 45,710 dolar ortalamayla 328 yeni Bitcoin satın aldık. 1/03/2021 tarihi itibariyle toplamda 2,186 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapmış bulunmaktayız. Hesaplarımızda hold ettiğimiz toplam Bitcoin miktarı 90,589, BTC başına maliyetimiz ise 24,063 dolar.”

Şimdiye kadar ki tüm alımları hiç şaşmadan devamında yükseliş dalgası getiren MicroStrategy’nin yaptığı bu Bitcoin alımı, kripto para sektörü tarafından oldukça olumlu karşılandı ve sektörde zaten var olan Bitcoin’in yeni ATH’lere yelken açacağı yönündeki beklenti bir hayli arttırmış oldu..

MicroStrategy CEO’su şahsi ve şirketinin BTC servetini açıkladı

Bu yıl Bitcoin fiyatı yatırımcılarını sevindirdi. Öyle görünüyor ki böyle bir ortamda sürekli BTC alan isimler de var. Mesela bunlardan biri MicroStrategy CEO’su Michael Saylor. Saylor ile ilgili ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, 11 Aralık’tan bu yana 650 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almış.

Saylor, Ben Askren’un da sunucuları arasında olduğu Funky Crypto isimli yayına katıldı. Burada bu kadar kısa sürede bu kadar yüklü miktarda BTC almanın nasıl bir şey olduğunu da açıklıyor. Saylor katıldığı programda şöyle konuştu:

“Geçen hafta akşamları ve hafta sonları her saniyede 1,000 dolar değerinde Bitcoin satın aldım. Gün içinde ise 2,000 dolar değerinde.”

Ardından ise Saylor sözlerine şunu da ekledi:

“Eğer şimdi Bitcoin yılda yüzde 20 yükselirse, toplamda 320 milyon dolar değerinde yatırım getirisi elde edeceğiz.”

https://twitter.com/NeilJacobs/status/1341094642385891328?s=20

MicroStrategy ne kadar Bitcoin’e sahip?

5 Mart 2021 itibariyle, MicroStrategy toplam 91,064 Bitcoin’e sahip. CEO Michael Saylor, ABD’de para arzını hızla şişiren hükümetin teşvik önlemlerini gördüğü için kripto paralara olan yatırımlarını genişletiyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.