Loading...
btc
BTC
-0.79%
Bitcoin
66.997,91 USDT
eth
ETH
2.64%
Ethereum
3.530,57 USDT
bch
BCH
-0.49%
Bitcoin Cash
383,94 USDT
xrp
XRP
-1.04%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
1.13%
Litecoin
72,06 USDT
bnb
BNB
0.27%
Binance Coin
588,86 USDT
sol
SOL
-0.76%
Solana
177,54 USDT
avax
AVAX
-3.83%
Avalanche
30,65 USDT
ada
ADA
-0.01%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
0.52%
Poladot
6,13 USDT
doge
DOGE
-1.22%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin’in fendi Altın’ı yendi: Tam 3 kat daha fazla

Bitcoin’in fendi Altın’ı yendi: Tam 3 kat daha fazla

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin mi, Altın mı tartışmasına bir de bu veriler açısında bakın. Son veriler, ilginç bir tablo ortaya çıkarıyor. Öyle görünüyor ki yatırımcıların cevabı “BTC”.


Aylık “Bitcoin al” aramaları 241k, “Altın al”dan 3x daha fazla

Daha fazla kişi 2021 yılındaki enflasyondan korunmanın yollarını ararken ortaya ilginç veriler çıkıyor. Özellikle Bitcoin ve altın gibi varlıklar almak için dünya genelinde yapılan aramalarda önemli bir gelişme var.

Finbold tarafından bir araya getirilen verilere göre, dünya genelinde “Bitcoin al” (Buy Bitcoin) anahtar kelimesi için yapılan aylık ortalama online aramalar 241,000’e ulaştı. Bu veri, “Altın al” (Buy Gold) anahtar kelimesi aramalarından tam 3 kat daha fazla. “Bitcoin al” aramaları, “Ethereum al” aramalarından yaklaşık 6 kat daha fazla. Bu veriler, arama motoru optimizasyonu (SEO) aracı Ahref’ten elde edildi.

Bu arada bu 3 anahtar kelime için yapılan aramaların büyük çoğunluğu sırasıyla ABD ve İngiltere’den yapıldı.

Veriler şunu gösteriyor. Amerikalılar her ay 116,000 defa “Bitcoin al” araması yapıyor. Bu dünya genelinden yapılan arama hacminin yüzde 48’ine denk geliyor. Amerikalılar aylık 39,000 “Altın al” araması yapıyor. Bitcoin aramaları altını 3 kat ile geride bıraktı. Yine de altın al aramaları küresel çaptaki aramaların yüzde 65’ini oluşturuyor.

Bitcoin haber, gündem ve son BTC gelişmeleri

Global anahtar kelime arama hacmi Kaynak: Ahref.com; Finbold.com

Enflasyona karşı koruma

Covid-19 salgını insanlara çok şey öğretti. Bunlardan biri de birikim yapmanın ve yatırımın önemi. Salgın öncesi sağlam finansal kararlar ve adımlar atanlar, sokağa çıkma yasakları döneminde de standart yaşamlarını sürdürebildi.

Bundan dolayı salgının tam ortasında insanlar, gelirlerini korumak için güvenli liman varlık arayışına başladı. Çok uzun süredir Altın enflasyona karşı sağlam bir koruma olarak düşünülüyordu. Çünkü tüm sosyoekonomik geçmişlere ve teknik yeteneklere sahip bireyler tarafından erişilebilir. Buna ek olarak Altın bir de merkez bankalarının rezerv parası.

Diğer yandan Bitcoin ise blockchain temeline sahip bir gijital para ve Altın ile bazı benzerliklere sahip. Diğer varlıklarla düşük korelasyonundan dolayı birçokları daha önce Bitcoin’e “Dijital Altın” adını vermişti.

Her ne kadar Altın yasallık, şeffaflık ve güvenlik açısından Bitcoin’i geride bıraksa da tarihsel olarak çok daha az volatiliteye sahip.

Kaynak

Bitcoin’e yatırım yapmaya değer mi?

Bitcoin, inanılmaz düşük ücretlerle anında nakit para karşılığında kolayca alınıp satılabilen bir varlık. Kısa vadeli kazançlı yatırım arıyorsanız, yüksek likiditesinden dolayı BTC harika bir yatırım aracı olabilir. Kripto paralar, yüksek pazar taleplerinden dolayı uzun vadeli bir yatırım da olabilir.

Daha fazla Bitcoin haberleri için tıklayın

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.