1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin haber: Global Capital’den stratejik Bitcoin yorumu!

Bitcoin haber: Global Capital’den stratejik Bitcoin yorumu!

Bitcoin haber: Global Capital’den stratejik Bitcoin yorumu!
0

Bİtcoin haber dosyamızda bu defa Bitcoin için dünyaca ünlü yatırım firması Global Capital’den stratejik bir yorum var.


Uzun vade plan yapın!

Geçtiğimiz hafta yaşanan facianın ardından traderlardan yorumlar gelmeye devam ediyor. Bitcoin ne yapacak? Piyasanın önde gelen yatırımcılarına göre böyle bir ortamda nasıl plan yapmalıyız?

Geçen hafta başında (Kasımın son haftası) yaşanılan çöküş ile bitcoin piyasasında FUD kasırgası esti. Yatırımcılarda belirsizlik, şüphe ve korku ön plana çıktı. Böyle bir ortamda konuşan blockchain yatırım firması Sino Global Capital’in araştırma şefi Dermot McGrath, korkuya gerek olmadığını ve firma olarak uzun vade plan yapmayı tercih ettiklerini söyledi.

bitcoin haber Bitcoin haber: Global Capital'den stratejik Bitcoin yorumu!
bitcoin haber

Okuyucularımız hatırlayacaktır, Şükran günü kutlamalarının hemen ardından 16,200 dolara düşmüştü Bitcoin, daha sonra ise Çin hükümetinin, Plustoken Ponzi şeması nedeniyle devam eden duruşmalar yüzünden 4.2 milyar dolarlık kripto paraya el koyduğu haberi geldi. Söylentilere göre bu tokenler piyasanın daha da çöküşüne neden oldu.

koinmedya_brave

Sino Global Capital CEO’suna göre Plustoken Bitcoinin çoğu satılmış durumda.

Ayrıca McGrath Cointelegraph’a verdiği bir röportajda tokenlerin satılıp satılmadığının önem arz etmediği, yatırımcıların anlık manşetlerin ötesine bakmayı öğrenmeleri gerektiğini söyledi.

.”Kripto ve blok zinciri ekosistemlerinde” dikkatleri üzerine çekmek”önemli. “Bitcoin konusunda uzun vadeli bir yükseliş sergiliyoruz ve sektörün bir varlık sınıfı olarak profesyonelleştiğini ve olgunlaştığını görüyoruz.”

bitcoin haber Bitcoin haber: Global Capital'den stratejik Bitcoin yorumu!
bitcoin haber

Fiyatın nereye gidebileceği hakkında bir soruyu yanıtlayan McGrath, uçuk rakamlar vermekten kaçınarak firmasının  yatırım politikasından söz etti.

 “Bir vizyonu paylaştığınız ve inandığınız projeleri ve ekipleri seçin. Uzun vadeli yatırım yapın ve günlük piyasa dalgalanmalarına kapılmayın ”dedi

. “Bir vizyonu paylaştığımız ve inandığımız ekiplere ve projelere yatırım yapıyoruz. Bu projeleri bulabilir, destekleyebilir ve geliştirebilirsek, işimizi yapmış oluruz.

Kripto piyasasında fiyatlar yükselişini sürdürürken ve biz yeni bir boğa piyasasına girmeye devam ederken, belki de McGrath’ın bilgeliği dikkate alınmaya değer.

Bitcoin haber 2: Kurumsal şirketten Bitcoin’e devasa yatırım

Guggenheim Partners, şirketler, emeklilik fonları ve devlet varlık fonları adına farklı varlık türlerine yatırım yapan bir varlık yönetimi firması. Şirket, 27 Kasım tarihli bir belgede, kendisine ait “Makro Fırsatlar Fonu” aracılığıyla Grayscale’in Bitcoin Trust ürünü (GBTC) üzerinden Bitcoin’e yatırım yapmanın yollarını araştırdığı bilgisine yer verdi.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderilen söz konusu belgede, “Makro Fırsatlar Fonu, Bitcoin’e yatırım yapan özel olarak sunulan bir yatırım aracı olan Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) net varlık değerinin yüzde 10’una kadar yatırım yaparak dolaylı olarak Bitcoin’e yatırım yapmaya çalışabilir.” deniliyor

bitcoin haber Bitcoin haber: Global Capital'den stratejik Bitcoin yorumu!

Şirketin iyi bilinen bu “Makro Fırsatlar Fonu”nun yönetiminde 5 milyar dolardan fazla varlık var. Bu fon daha cesur bir yaklaşımla potansiyel olarak daha yüksek getiri sağlayabilecek varlıklara yatırım yapması ile biliniyor.

Söz konusu belgede şöyle deniliyor: “Fon, GBTC’ye yatırımını, Cayman Adaları yasalarına (Bağlı Kuruluş) göre bir limited şirket olarak kurulan, tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş aracılığıyla yapacak. GBTC’ye yaptığı yatırım dışında, kripto para birimlerine doğrudan veya dolaylı olarak yatırım yapmayacak.”

bitcoin haber Bitcoin haber: Global Capital'den stratejik Bitcoin yorumu!

Grayscale, en büyük kripto varlık yönetimi şirketlerinden biri. Yakın zamanda Bitcoin 2017 seviyelerine doğru yükselirken, bundan dolayı şirketin elindeki kripto varlıkların değeri de 10 milyar dolara ulaşmıştı. Firmanın fonları, borsada işlem gören fonlara benzerlikleri ve Charles Schwab gibi perakende brokerler aracılığıyla bulunabilirlikleri nedeniyle popülerlik kazandı. Bundan dolayı yatırımcılar da şirketin hisse senetlerine akın etti.

Guggenheim’in bu adımı ise makro düzeydeki oyuncuların Bitcoin’e olan ilgisinin son örneğini gösteriyor. Bu yılın başlarında, yatırım efsanesi Paul Tudor Jones, Bitcoin’in agresif merkez bankası politikasına karşı nasıl enflasyonist bir koruma işlevi görebileceğini özetleyen bir yorumda bulunmuştu. Sonuçta son aylarda kurumsalların daha fazla BTC’ye ilgi gösterdiğini görüyoruz.

Kaynak