Morningstar’dan yatırımcılara Bitcoin eğitimi!

Blockchain ve kripto para eğitimi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerikan finansal hizmetler firması Morningstar yatırımcılara Bitcoin eğitimleri veriyor. Morningstar’ın uyarılarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Chicago merkezli Amerikan finansal hizmetler firması Morningstar yatırımcılarına Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili eğitimler veriyor.

Son dönemlerde kripto paralara ilgi oldukça arttı ve yatırımcıların portföylerinde önemli yer tutmaya başladı. Dijital varlıkların büyümeye başlamasıyla birlikte yatırımcıların bilgilendirilmesinin önemini vurgulayan Morningstar, yayınlağı bir soru cevap gönderisinde yatırımcıların kuşkularını gidermeye çalıştı.

Firma yatırımcılara kripto varlıklar konusunda eğitim amaçlı bildiriler yayınlasa da kripto yatırımlar konusunda uzun vadeli bir duruşunun olmadığını da kabul ediyor. Firma yaptığı açıklamada, “Yatırımcıların dijital varlık alanına olan ilgisini izlemeye devam ediyoruz ve yatırımcıların portföylerindeki kripto para birimlerini başarılı bir şekilde nasıl kullanabileceklerini değerlendiriyoruz. Örneğin şu anda veri değişim platformumuzda 120’den fazla dijital varlık barındırıyoruz.” dedi.

Morningstar yatırımcıları dijital varlıklar üzerine aydınlatmanın bir parçası olarak sektörü dört bölüme ayırıyor; kripto para birimleri, kripto para birimi depolama ve ödemeler, dijital menkul kıymetler ve hizmetler ile ağ ve borsalar.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Morningstar, kripto varlıkları portföyde bulundurmanın artılarını ve eksilerini içeren bir makale yayınladı. Birçok yatırım firmasının aksine firma Bitcoin’i bir yatırım varlığı olarak görme konusunda hala şüpheci davranıyor.

ABD merkezli finansal hizmetler firması, kurumsal yatırımcıların Bitcoin alanına artan girişiyle varlığın bir çeşitlendirme aracı olarak değerini giderek kaybettiğini belirtiyor. Bu nedenle firma yatırımcıları, Bitcoin’in bir portföyün risk ayarlı getirilerini iyileştirebileceğine dair hiçbir garantisi olmadığı konusunda uyarıyor. Firma ayrıca, Bitcoin’in nakit akışı yaratmadığı için eksiklikleri olduğuna da dikkat çekiyor.

Buna rağmen firma, Bitcoin’nin dolar’ın zayıflamasına ve küresel finansal sistemlerdeki büyük aksamalara karşı bir önlem olarak kullanılabileceğini değerlendiriyor.

Morningstar, Bitcoin yatırımcılarının diğer alternatif kripto paralara da dikkat etmesi gerektiğini ifade ederek Ethereum, Litecoin, Cardano, ve Lumens’i Bitcoin ikameleri olarak öne çıkarıyor.

Kaynak

Bitcoin Dom kabusu bitti mi?

Bitcoin hakimiyeti, en yüksek kripto para biriminin pazar payını Ethereum, Polkadot, Cardano ve diğer altcoinler de dahil olmak üzere kripto alanının geri kalanına karşı tartan bir ölçü. Yıllarca, analistler bunu altcoinler ve Bitcoin arasındaki farklılıkları tahmin etmek için bir araç olarak kullandılar.

Bununla birlikte, son zamanlarda, metrik hemen hemen tüm anlamını yitirdi. Haftalarca yana doğru trend olmaktan başka bir şey yapmıyor. İşte BTC hakimiyetinin artık kriptoda önemli bir ölçü olmamasının nedenleri.

Bitcoin Neden Bugün En Baskın Kripto Para Birimi Olarak Kalmaya Devam Ediyor?

Yıllar önce, Satoshi Nakamoto ilk kullanıcıdan kullanıcıya dijital nakit sistemini tasarladığı zaman kripto para sektörü doğmuştu. Bitcoin’in ortaya çıkışı, beraberinde blockchain adı verilen devrim niteliğinde dağıtılmış bir defter teknolojisini de getirdi.

Kriptografi ve bir fikir birliği mekanizması ile güvence altına alınan Bitcoinin kopyalanması mümkün değil, ancak üzerine inşa edildiği teknoloji o zamandan beri defalarca benzersiz  uyarlamalara sahne oldu. Örneğin Ethereum, merkezi olmayan uygulamaların blockchainde çalışabilmesi için işlemlere akıllı sözleşmeleri bağlıyor.

O zamandan beri Bitcoin ile pazar payı için rekabet edebilecek binlerce altcoin yaratıldı. İlk kripto para birimi olan BTC, ilk hamle avantajından ve marka tanınırlığı, güven, aşinalık ve benimsemede daha da ileriye gitme de dahil olmak üzere beraberinde gelen her şeyin tadını çıkardı, ilk olmanın bütün avantajlarını yaşadı.

Altcoinler, 2017’nin sonlarında ve 2018’in başlarında Bitcoin üzerinde hakimiyet kazandığında, bu ölçüm özellikle teknik analiz ve BTC ile altcoinler arasındaki normalde öngörülemeyen ilişkiyi tahmin etmek için kullanışlı hale geldi.

bitcoin dom Morningstar’dan yatırımcılara Bitcoin eğitimi!

BTC Hakimiyeti: Artık Kriptoyu Ölçmek İçin Güvenilir Bir Metrik Yok

Altcoinler öncelikle USD ve BTC’ye karşı işlem yaptıkları için, her zaman Bitcoin  ile aynı trendleri ve kalıpları takip etmezler. Analistler bir zamanlar BTC hakimiyetini (dom) etkili bir şekilde kullanıyordu, ancak artık o kadar etkili değil. Neden? Dijital varlıklar, altcoin  tanımını aşmaya başladığı için, BTC hakimiyeti, bir metrik olarak pazardaki yeniliğe artık ayak uyduramıyor.

Bunun anlamı, merkezi olmayan borsalarda bir coin denizi, bir NFT patlaması ve popüler metriğe dahil olmayan diğer birkaç blockchain tabanlı varlık var.

Hakimiyetin önemini yitirmesinin en iyi örneği, altcoinlerin çok iyi performans göstermesi ve Bitcoin’i varlık sınıfının çoğunda yatırım getirisinde yenmesi, ancak metrik şu anda birkaç hafta konsolide etmek için harcadığı% 60 civarında sabit kalmış durumda.

Bu kadar uzun konsolidasyon sonucunda büyük bir hareket ortaya çıkabilir, ancak bu olayın gerçekleşmese bile, yerine gerçekleşebilecek önemli bir olay da kripto piyasası eğilimlerini ölçmek için bir araç olarak kullanılan işe yarar bir şeyin kaybedilmesi olabilir.

Kaynak

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

SMA göstergesi nedir?

Basit Hareketli Ortalama SMA, belirli bir zaman aralığı içindeki veriyi alır ve veri setinden ortalama bir fiyat çıkarır. SMA’da yeni fiyat seti girdiğinde eskisi çıkarılır. 100-gün SMA’sı son 100 gün içerisindeki fiyat ortalamasını gösterir.

Bitcoin iyi bir yatırım mı?

Bitcoin, inanılmaz düşük ücretlerle nakde çevrilebilen ve altın gibi varlıklara da dönüştürülebilir bir varlık. Kısa vadeli getiri arayanlar için BTC inanılmaz yüksek likidite ile iyi bir yatırım olabilir. Bir de Bitcoin uzun vadeli yatırım için de düşünülebilir. Çünkü bazı temel özelliklerinden dolayı yüksek talep gören bir varlık.

İlgili – Bitcoin nedir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

İlgili – Bitcoin fiyat tahmini: 2021 – 2022 – 2023 – 2025

Bitcoin iyi bir yatırım aracı mı?

bitcoin 100.000 dolar

Bitcoin insanlık tarihinde, bu denli yüksek oranda kazandırmış ilk ve tek yatırım aracıdır. Dahası Bitcoin’de fiyat balonu henüz oluşmamıştır. Analistler 2021 sonu için 100.000 dolar seviyelerini işaret etmektedir. Bitcoin, Mayıs ayında gerçekleştirilen halving etkinliği sonrası bilindik boğa döngüsüne girmiş bulunuyor. Sizce 2021 sonunda BTC kaç dolar olacak?

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Morningstar’dan yatırımcılara Bitcoin eğitimi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.