1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Ekonomi üstadından en gerçekçi Bitcoin tahmini!

Ekonomi üstadından en gerçekçi Bitcoin tahmini!

Ekonomi üstadından en gerçekçi Bitcoin tahmini!
0

Eski Goldman Sachs fon yöneticisi ve şu anki Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin fiyatı konusunda en gerçekçi tahminlerden birisini yaptı. Raoul Pal Bitcoine eşi görülmemiş şekilde kurumsal paranın akışına şahit olduğunu söylüyor.


Pal, CT’den Giovanni Pigni ile yaptığı yeni bir röportajda, BTC’nin yaklaşık 20.000 dolar seviyelerine geri dönmesinin sadece yolun başlangıçı olduğunu söylüyor.

“Bildiğim kadarıyla ve sektördeki birçok insanı tanıyorum, hepsi muazzam bir hızla kurumsal müşterileri, aile ofislerini, bağışları kabul ediyorlar. Ancak buradaki 20.000 dolar o zamanlar ki [2017’de] 20.000 dolar ile aynı değil. O zamanlar 20.000 dolara ulaştığında 100 kat artmıştı, bu düzeyde bir artışa henüz başlamadık bile.

Daha sonra, işler spekülatif hale geldiğinde, benzer bir şeyin potansiyel olarak ortaya çıktığını göreceğiz. Ama bu insanların herşeyi yanlış anladığı bir nokta var, diyorlarki bireyseller Bitcoinle artık ilgilenmiyor, evet ama gerçek para ilgileniyor o da oyunu değiştiriyor.

Pal, Bitcoin’in şimdiye kadar gördüğü en benzersiz işlemlerden biri olduğunu ve küresel ekonomi ne  yöne giderse gitsin önümüzdeki aylarda Bitcoin’in büyük olasılıkla kazançlı çıkacağını söylüyor.

bitcoin (BTC) fiyat tahmini Ekonomi üstadından en gerçekçi Bitcoin tahmini!

“Ne olursa olsun, o para geliyor. Gelin nedenlere bakalım. Aşının, uygulanması ancak gelecek yılın üçüncü çeyreğinde olabilir diye düşünüyorum. Avrupa ekonomisine bakıyoruz, hızla düşüyor. Noel ve Yeni Yıl ile nasıl başa çıkacaklarını bilmiyorum. ABD ekonomisinde de aynı sorunlar var. Sanırım Ocak ve Şubat aylarında Biden yönetimi resmen devraldığında genel bir sokağa çıkma yasağı olacak  çünkü Şükran Günü, Yeni Yıl ve Noel gibi etkinler virüsün yayılmasını arttıracak.Yüz milyonlarca insanın birlikte kutlama yaptığı Hindistan’da da Divali’den sonra aynı sorunlar var ve Hindistan’da büyük bir ikinci dalga yaşayacağımızı da düşünüyorum.

Demek istediğim sorunlarımız var. Aşının yayılması zaman alacak. Pfizer aşısının -77 derecede olması gerektiğini söyledi, bu derecede olması için yeterince hızlı dağıtıma yetecek lojistik yok. Herkese yetecek kadar da doz yok. Kimin neyi alacağı konusunda jeopolitik bir kavga olacak büyük ihtimalle.

Bu yüzden yaza kadar ancak yetişeceğini düşünüyorum. Bu demektir ki ekonomi zayıflamaya devam edecek. Yani bu senaryoda, ABD’de bir teşvik paketi almadığımızı ve Avrupa’nın da bir teşvik paketi almakta geç kaldığını düşünürsek, merkez bankaları önce adım atıyorlar ve sonunda bazı teşviklerden geçiyorlar, ancak bu yeterli olmayacak. Haklıysam ve ekonomi beklenenden daha kötüyse, çok daha büyük bir teşvik paketi alacağız ve merkez bankaları bunu da üstlenecek.

Eğer yanılırsam, aşı ilk çeyrekte devreye girer ve biz daha fazla teşvik alırız ve merkez bankaları da teşvik vermeye devam eder. Hepsinin aşmak istediği enflasyon hedefleri var ve biz de de enflasyon var. Bitcoin bunda da başarılı olacak. Yani neredeyse her iki senaryoda da Bitcoin kazançlı çıkacak , tam anlamıyla böyle bir şey görmedim, neredeyse her iki senaryo da makro çağrısını dağru anlayıp anlamamanın önemli olmadığını çünkü her iki senaryonunda aynı anlama geldiğini gösteriyor bu gerçekten ilginç.

bitcoin (BTC) fiyat tahmini Ekonomi üstadından en gerçekçi Bitcoin tahmini!
Raoul Pal Bitcoin Fiyat tahmini

Pal, mevcut Bitcoin döngüsü için tahminini güncelliyor ve150.000 doların alt sınır olabileceğini iddia ediyor, ancak PlanB’nin 250.000 dolar aralığındaki tartışmalı tahminlerinin çok tutucu olabileceğine de inanıyor.

koinmedya_brave

“çok tutucu olsaydım, 150.000 dolar derdim. Fon akışı hakkında bildiğim çok şeye dayanarak gerçekçi olmak istersem, PlanB modelinin yukarı yönlü hareketin seviyesinin  altında fiyat  ortaya koyacağı hissine kapılıyorum. Herkesin bu döngüde fiyatın daha da düşük olacağını düşündüğünü biliyorum. Sadece sektöre gelen para miktarı yüzünden göremiyorum. Aslında 250.000 dolarlık hedefinin üzerinde olabileceğini hissediyorum ama bilmiyorum. Ama bu seçeneği seviyorum. En kötü durum 150.000 dolar, en iyi durum 250.000 doların üstünde. Demek istediğim şu haydi bana dünyada buna benzeyen başka bir ticaret bulun. “

Uzun süredir kripto para yatırımcısı olan Pal, Bitcoin’de büyük bir risk almayı göze alabileceğini ve şu anda likitidesinin net değerinin yaklaşık% 75’inin BTC’de olduğunu söylüyor.

Raoul Pal

Bloomberg Bitcoin BTC fiyat tahmini: 180,000 dolar!

Bloomberg TV’de yapılan bir söyleşide konuşan analist Bitcoin’in geçmiş performansını değerlendirdi ve 2021 yılında hangi seviyede olabileceği konusunda düşüncelerini açıkladı.

“ Kısa dönemde 20,000 dolar bir direnç noktası olabilir. BTC tarihin en büyük boğa koşusunu gerçekleştiriyor. Bu yıl Bitcoin için en kritik nokta fiyatının beş haneli rakamlara çıkmış olması. Geçen yıl sonu 7,000 dolarda olduğunu bir düşünün. Bir sonraki yıl şu anki fiyatının sonuna bir sıfır daha ekleyip altı haneli rakamlara ulaşabilir.

 McGlone’nin tahminine göre Bitcoin 2021 sonunda on kat değer kazanmış olacak, bu fiyatta yaklaşık 180,000 dolar.

McGlone gelecek yıl parabolic bir yükseliş göstermesini beklediği Bitcoinin öne çıkan ve bu yükselişe etki eden özelliklerinden söz etti. Bitcoinin volatilitesinin, geleneksel borsalar karşısında bile azaldığına da dikkat çekti analist.

Bitcoinin ilerlemesine etki eden temel özellikleri şu şekilde :

  1. Bitcoin sağlam bir paradır ve insanlık tarihinin ilk yerli internet parası.
  2. Nadirlik özelliği nedeni ile (sabit 21 milyon Bitcoin), dayanıklı (dijital), erişilebilir (7/24 blockchain), bölünebilir (bir Bitcoin 100 milyon satoshi demek), doğrulanabilir (açık kaynak Bitcoin ) ve en önemlisi sansüre dirençli (şifreli), merkeziyetsiz bir Bitcoin.
  3. Bir varlık olarak bu kadar üstün parasal özelliklere sahip olması Bitcoini muhteşem bir tasarruf aracı yapıyor. Bir tasarruf aracı, bir değer deposu olarak kitleler tarafından benimsenmeye başladığı anda Bitcoin, hem global rezerv para olabilecek, hem de evrensel bir hesap birimi.
bitcoin (BTC) fiyat tahmini Ekonomi üstadından en gerçekçi Bitcoin tahmini!

“ Bitcoin dijital altın olma yolunda emin adımlarla ilerliyor, buna kimse karşı çıkamaz. Bu yıl gerçekleşen çok önemli bir olay var, o da Bitcoinin volatilitesinin azalması.Öyle ki altın bile Bitcoin karşısında daha volatil. 180 günlük Bitcoin volatilitesi Nasdaq’ın volatilitesinden de düşük. Bu ne demek, diğer riskli varlıkların volatilitesi artarken Bitcoinin düşüyor. Bitcoin yükselmeye devam ediyor.”

McGlone daha önce yaşanan boğa döngüsünün bireysellerinin FOMO korkusundan oluştuğunu ama bu yeni döngünün Wall Street’in etkisi ile oluştuğunu söyledi.

“ Peki parasal genişleme politikası ile neler oluyor? Hepimiz biliyoruz ki Bitcoin arzı çok sınırlı. Daha önce bireysel fomo yaşamıştık şimdi kurumsal fomo yaşıyoruz. Sınırlı arz ve talep var ve makro oldukça pozitif.  İlerlerken tek önemli olan şey talep. Arz zaten çok sınırlı. Sadece 21 milyon”

bitcoin (BTC) fiyat tahmini Ekonomi üstadından en gerçekçi Bitcoin tahmini!
bitcoin fiyat tahmini

Bu grafikte yatırım aşamasındaki Bitcoin’in gördüğü talebin altına nispetle nasıl yükselmeye başladığını görebilirsiniz. İki değerli metanın oluşturduğu bu zıtlık, aile ofisleri gibi daha önce altın ve ETF’lere yatırım yapan bazı yatırımcıların altına alternatif olarak Bitcoin’i görebilecekleri fikrini de ortaya koyuyor. JPMorgan’ın daha önce vurguladığı gibi, Bitcoin “alternatif” bir para birimi olarak altınla daha yoğun bir şekilde rekabet ederse, potansiyel uzun vadeli sekiz katına kadar bir yükseliş görebiliriz. Bitcoin’in piyasa değeri (340 milyar dolar) göz önüne alındığında bu çok ciddi dikkate değer bir rakam. Bitcoin altının aldığı yolu takip ediyor ve büyük ihtimalle altını yakalayıp epey de gerilerde bırakacak.

bitcoin (BTC) fiyat tahmini Ekonomi üstadından en gerçekçi Bitcoin tahmini!
bitcoin (BTC) fiyat tahmini Ekonomi üstadından en gerçekçi Bitcoin tahmini!
bitcoin fiyat tahmini

Dünya ekonomisinin gidişatı, Bitcoin’in kurumsallar tarafından kabulü, ABD’de maliyeden sorumlu olacak kişinin Bitcoin taraftarı olması ve Bitcoin karşıtı SEC başkanının istifası, bütün bunları ve son trendleri gösteren grafikleri bir araya getirin yeni bir ATH’nin kaçınılmaz olduğunu göreceksiniz.

İlgili – Bitcoin nedir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

2020 yıl sonu Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

Bir çok ülke Amerika, Japonya ve Güney Kore kendi mali sistemlerine Bitcoini entegre etme konusunda büyük bir çaba içindeler. Dünyanın kripto paralara doğru gittiğinin açık bir kanıtı bu. 2020 yılı sonunda fiyatın 23,499 dolara çıkması olmayacak bir beklenti değil.

Bitcoin BTC fiyat tahmini için etkili olan halving ve jeopolitik etkenler  Bitcoin’e 2020 yılı bitmeden yeni bir ATH getirebilir. Kripto girişim şirketi Celsius CEO’su Alex Mashinsky, Bitcoin yarılanma olayının hafife alındığını ve bu etkinliğin BTC fiyatını 30.000 dolara çıkarabileceğini düşünüyor.

2020 yıl sonu Bitcoin (BTC) fiyat tahmini?

Max Keiser’e göre Bitcoin BTC fiyatı bu yılı 28,000 dolarda kapatacak.
PlanB’ye göre 2020 yıl sonunda Bitcoin fiyatı 55,000 dolara ulaşacak

bitcoin fiyat tahmini

2021-2025 Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

2021 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

PlanB ve Anthony Pompliano’ya göre 2021 yılında Bitcoin BTC 100K seviyesine çıkacak.
Citibank’a göre 318K gibi bir fiyata çıkacak.

2022 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre 23,107.30 dolar,
LongForecast’a göre 26,520 dolar
Digitalcoin’e göre 60,947.24 dolar
Tim Draper 2022 gelmeden fiyatın 250K olacağını tahmin ediyor.
Pantera Capital CEO’su 2022 yılı için Bitcoin fiyatını 356K olarak öngörüyor.
Adam Back’e göre Bitcoin iki yıl içinde 1 trilyon dolar olacak

2023 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a 25,088.80 dolar
LongForecast’a göre 24,535    dolar
Digitalcoin’e göre 59,671.40 dolar

2024 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  27,064.20 dolar
LongForecast’a göre 67,193 dolar
Digitalcoin’e göre 33,935.94

2025 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  28,351.10 dolar
Digitalcoin’e göre 41,704.25 

Sonuç

.Bitcoinin sürekli bir ilerleme gösterdiği bir gerçek ancak Bitcoin fiyat tahminleri uzun vadede ciddi kazançlar vaat etse de, her yatırımcı mutlaka kendi öz araştırmasını yapmakla sorumludur.