1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Bitcoin (BTC) fiyat tahmini: İşte BTC’nin yıl sonu hedefi!

Bitcoin (BTC) fiyat tahmini: İşte BTC’nin yıl sonu hedefi!

Bitcoin (BTC) fiyat tahmini: İşte BTC’nin yıl sonu hedefi!
0

Bitcoin fiyatı 19K’yı zorlarken, diyelimki elinizde Bitcoin var ve siz bu Bitcoininizi uzun vadede elde tutmak istiyorsunuz, o zaman güzel bir haberimiz var; 10 yıl içinde Bitcoin 500,000 dolara ulaşacak.

Geleneksel yatırımcıların çoğu Bitcoin’i hala seyredursun, son dört ay Bitcoin’in ana akım bir momentum oluşturduğu zaman dilimi oldu. An itibariyle 18,000 dolar civarında dolanıp duran Bitcoin tarihi bir seviyeye doğru gidiyor.

Bitcoin gerçek bir tasarruf aracı  ve potansiyel bir küresel rezerv para

Varlıkların değerlemesi söz konusu olduğu zaman ilk yapmamız gereken şey ekonominin temel dinamiklerini anlamak olmalı. Bunlar hisse senetleri, bonolar, gayri menkullar. Bu gibi temeller genellikle oluşan nakit akışından değer kazanırlar. Bu nedenle bu tür varlıkların değerlemesi aynı zamanda gelecekteki nakit akışını yansıtır. Emtialar ise daha çok faydaya dayanır ve bu nedenle fiyatları sektörel arz ve talep doğrultusunda şekillenir.

 Gelelim Bitcoin’e, bu açıklama doğrultusunda Bitcoin için nasıl bir şey söylenebilir? Öncelikle Bitcoinin temel özellikleri şu şekilde belirlenebilir:

koinmedya_brave
  1. Bitcoin sağlam bir paradır ve insanlık tarihinin ilk yerli internet parasıdır.
  2. Nadirlik özelliği nedeni ile (sabit 21 milyon Bitcoin), dayanıklı (dijital), erişilebilir (7/24 blockchain), bölünebilir (bir Bitcoin 100 milyon satoshi demek), doğrulanabilir (açık kaynak Bitcoin ) ve en önemlisi sansüre dirençli (şifreli), merkeziyetsiz bir Bitcoin.
  3. Bir varlık olarak bu kadar üstün parasal özelliklere sahip olması Bitcoini muhteşem bir tasarruf aracı yapıyor. Bir tasarruf aracı, bir değer deposu olarak kitleler tarafından benimsenmeye başladığı anda Bitcoin, hem global rezerv para olabilecek, hem de evrensel bir hesap birimi.
bitcoin (BTC) fiyat tahmini Bitcoin (BTC) fiyat tahmini: İşte BTC’nin yıl sonu hedefi!
bitcoin fiyat tahmini

Paranın tarihi ve Bitcoin

Paranın tarihine baktığımız zaman  doğal olarak üç ana aşamadan geçmiş ve evrilmiş bir para görüyoruz.

Ilk aşaması toplanabilirlik (nadir olma spekülasyonu), ikincisi yatırım (tasarruf aracı, değer deposu) üçüncüsü para (hesap birimi) ve ödeme (değişim aracı).

 2009 ve 2018 yılları arasında Bitcoin’in ilk toplanabilirlik aşamasını yaşadık.

Bitcoine çok ciddi oranlarda bir talep var. Bitcoin ağı ayrıca Bitcoin Cash gibi bir yeni kripto paranın oluşumuna yol açan ve topluluğu ikiye bölen çok ciddi bir ayrımdan da sağ çıkmayı başardı.

Bu gelişmeleri dikkate alınca şu anda Bitcoinin yatırım aşamasında olduğunu söyleyebiliriz.

bitcoin (BTC) fiyat tahmini Bitcoin (BTC) fiyat tahmini: İşte BTC’nin yıl sonu hedefi!
Bitcoin fiyat tahmini

2020’de  neler yaşadık?

Küresel bir salgın, sürekli bir belirsizlik, durmadan basılan para ve tüm bunların aksine Bitcoin’in başarılı bir üçüncü yarılanması (beklendiği gibi) . Başlangıcından bu yana ilk kez Bitcoin, enflasyon riskini önlemek için ana akım medyada “dijital altın” olarak bahsedildi. Daha fazla insan Bitcoin’i uzun vadeli bir varlık koruma mekanizması olarak benimsemeye başladıkça, basit bir arz-talep değerleme çerçevesi çok daha kolay hale geliyor. Böyle bir çerçevede Bitcoin fiyatı pek çok faktörden dolayı artabilir. Hala ana akım medyanın benimsemesinin başlangıç aşamasında olduğumuza göre, çoğunu fazla statükocu olarak bir kenara bırakalım ve yalnızca ABD’de  hane varlığının % 1-2’sinin Bitcoin’e ayrıldığını ele alalım.  Bu arada, Fidelity’nin en  son raporu aslında hedefin  % 5 hedef olduğunu da ortaya koyuyor.

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervine göre, ABD hanehalkı serveti Haziran 2020’den önce 112 trilyon dolara ulaştı. Yani, bunun% 1 ila% 2’si 1,1 trilyon ila 2,2 trilyon dolar arasında potansiyel Bitcoin talebi oluşturacak. Arz tarafında, mevcut toplam dolaşımdaki BTC yaklaşık 18,5 milyon. İşi  basitleştirmek için şöyle bir düşünelim,  maksimum 21 milyonluk arzın satışa hazır olduğunu varsayalım. Talebin maksimum arza bölünmesi – 56.000 ila 112.000 $ arasında bir fiyat aralığı ortaya çıkarıyor . Mevcut makro eğilimler göz önüne alındığında, bunun 2021’de gerçekleşmesini beklemek çok da çılgınca olmaz herhalde

Bu matematiği 400 trilyon dolarlık küresel aile servetine uygularsak, Credit Suisse’in “Küresel servet raporu 2020” ye göre,% 1 ila% 2 küresel tahsis, Bitcoin fiyatı 228.000 $ ila 456.000 $ ‘a çıkabilir. Bu 2021 içinde mi olacak? Muhtemelen hayır. Bu önümüzdeki on yılda olabilir mi? Oldukça mümkün.

bitcoin (BTC) fiyat tahmini Bitcoin (BTC) fiyat tahmini: İşte BTC’nin yıl sonu hedefi!
bitcoin fiyat tahmini

Dünya ekonomisinin gidişatı, Bitcoin’in kurumsallar tarafından kabulü, ABD’de maliyeden sorumlu olacak kişinin Bitcoin taraftarı olması ve Bitcoin karşıtı SEC başkanının istifası, bütün bunları ve son trendleri gösteren grafikleri bir araya getirin yeni bir ATH’nin kaçınılmaz olduğunu göreceksiniz.

Bitcoin fiyatı 2020 Kasım sonu

  • Bitcoin fiyatı 18,439 seviyesinde işlem görüyor
  • Bitcoin fiyatı ay sonunda 19,000 dolara çıkabilir.

Aşağıdaki tabloda ise Bitcoinin Kasım sona ermeden 19,000 doları bulacağına dair işaretler görebilirsiniz.

bitcoin (BTC) fiyat tahmini Bitcoin (BTC) fiyat tahmini: İşte BTC’nin yıl sonu hedefi!

Parabolik eğilim, Bitcoin fiyatı Eylül ayı başlarında 12.000 seviyesine dokunduktan sonra geçici olarak 10.000 $ ‘a düşmesiyle başladı. 8 Ekim, muazzam bir yükseliş yaklaşımı ile paraboldeki bir sonraki yönelişi işaret etti ve her fiyat düşüşünde, düşük noktanın bir öncekinden biraz daha yüksek olması ise önemli bir nokta. 10 gün sonra 19 Ekim’den itibaren yükseliş etkisi artmaya devam etti ve iki gün içinde% 10’luk muazzam bir sıçrama yaptı. Bir sonraki ipucu, Kasım ayı başlarındaki grafiklerdeki çeşitli trendlerdi. Yükselme mücadelesi veren fiyat, yükseliş eğilimlerini sürdürüyor, üç kez 14.000 dolara dokunuyor ve her seferinde geçmekte zorlanıyordu. Fiyat parabol ile karşılaştığı anda tekrar yükselişe başladı.

İlgili – Bitcoin nedir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

2020 yıl sonu Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

Bir çok ülke Amerika, Japonya ve Güney Kore kendi mali sistemlerine Bitcoini entegre etme konusunda büyük bir çaba içindeler. Dünyanın kripto paralara doğru gittiğinin açık bir kanıtı bu. 2020 yılı sonunda fiyatın 23,499 dolara çıkması olmayacak bir beklenti değil.

Bitcoin BTC fiyat tahmini için etkili olan halving ve jeopolitik etkenler  Bitcoin’e 2020 yılı içerisinde yeni bir ATH getirebilir. Kripto girişim şirketi Celsius CEO’su Alex Mashinsky, Bitcoin yarılanma olayının hafife alındığını ve bu etkinliğin BTC fiyatını 30.000 dolara çıkarabileceğini düşünüyor.

2020 yılını Bitcoin BTC kaç dolarda bitirecek?

Max Keiser’e göre Bitcoin BTC fiyatı bu yılı 28,000 dolarda kapatacak.
PlanB’ye göre 2020 yıl sonunda Bitcoin fiyatı 55,000 dolara ulaşacak

bitcoin fiyat tahmini

2021-2025 Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

2021 yılı Bitcoin BTC fiyat tahmini nedir?

PlanB ve Anthony Pompliano’ya göre 2021 yılında Bitcoin BTC 100K seviyesine çıkacak.
Citibank’a göre 318K gibi bir fiyata çıkacak.

2022 Bitcoin BTC fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre 23,107.30 dolar,
LongForecast’a göre 26,520 dolar
Digitalcoin’e göre 60,947.24 dolar
Tim Draper 2022 gelmeden fiyatın 250K olacağını tahmin ediyor.
Pantera Capital CEO’su 2022 yılı için Bitcoin fiyatını 356K olarak öngörüyor.
Adam Back’e göre Bitcoin iki yıl içinde 1 trilyon dolar olacak

2023 Bitcoin BTC fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a 25,088.80 dolar
LongForecast’a göre 24,535    dolar
Digitalcoin’e göre 59,671.40 dolar

2024 Bitcoin BTC fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  27,064.20 dolar
LongForecast’a göre 67,193 dolar
Digitalcoin’e göre 33,935.94

2025 Bitcoin BTC fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  28,351.10 dolar
Digitalcoin’e göre 41,704.25 

Sonuç

Bitcoin fiyat tahminleri uzun vadede ciddi kazançlar vaat etse de, her yatırımcı mutlaka kendi öz araştırmasını yapmakla sorumludur.