1. Anasayfa
 2. Kripto Para Piyasası
 3. Bitcoin fiyat tahmini: Bloomberg’e göre BTC fiyatının 2025 hedefi…

Bitcoin fiyat tahmini: Bloomberg’e göre BTC fiyatının 2025 hedefi…

Bitcoin fiyat tahmini: Bloomberg’e göre BTC fiyatının 2025 hedefi…
0

Bitcoin fiyat tahmini: Bloomberg, Ekim ayı kripto raporunu yayımladı. Bu rapora göre Bitcoin fiyatı 2025’te 100,000 dolar hedefine doğru ilerliyor. Artan benimsenme sonucu BTC’nin değeri de yükselecek. Ancak ilk yılları ile kıyaslandığından daha düşük bir hızda bir yükseliş bekliyor. Ayrıca yine Bloomberg’e göre BTC 2020 yılı sonuna kadar 2019’un 14,000 dolar zirvesini test edebilir.


Bloomberg raporu: Bitcoin 2025 100,000 dolar hedefinde ilerliyor

Bloomberg ekibi, Ekim Kripto Görünümü raporunu yayımladı. Bu rapora göre, Bitcoin (BTC) 2025 yılında 100,000 dolar olacak. Rapora göre BTC 2019 yılından bu yana yükseliş trendinde ve bu durum devam edecek. Ancak BTC değer artışı hızı, ilk yılları ile kıyaslandığında çok daha yavaş olacak.

Dahası, Bloomberg Bitcoin’in her birkaç yılda bir değerine bir sıfır daha eklediğini belirtiyor. Sonuçta 2025 yılına kadar da bir sıfır daha ekleyerek 100,000 doları görebilir. Raporda şu ifadeler yer aldı:

“Dünyanın ilk kripto parası, 2011 yılındaki 10 dolar fiyatına her birkaç yılda bir sıfır daha ekliyor. 1,000 dolardan 2017’de 10,000 dolar olması dört yılını aldı. Şimdi bu süreyi ikiye katlarsak, olgunlaşarak 100,000 dolar olması için beş yıl daha gerekiyor.”

koinmedya_brave

Bitcoin yıl sonunda 14,000 dolar yolunda

Kısa vadeli fiyat hareketleri açısından, Bloomberg 2020 yılı sonu için de bir tahmin dile getiriyor. Buna göre bu yıl bitmeden Bitcoin, 2019 yılı zirvesi olan 14,000 doları yeniden ziyaret edebilir. Ayrıca Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) Bitcoin akışı da kripto piyasasında bir rallinin habercisi.

Raporda şöyle deniliyor: “Bazı Bitcoin talep indikatörleri de BTC’nin bu yıl 14,000 dolar 2019 zirvesini ziyaret edebileceğine işaret ediyor. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) 500,000 BTC değerine yaklaşıyor. Bir yıl önce bunun yarısıydı. GBTC’e yatırımlar sonucu üçüncü çeyrekte çıkarılan yeni BTC arzının yüzde 70’ini kendisine çekti.”

Kaynak

2020 Bitcoin fiyat tahmini

PrimeXBT’in 2020 – 2025 yılları için yaptığı Bitcoin tahmini şu şekilde:
2020 – En yüksek 17,000 dolar / En düşük: 3,800 dolar

Bitcoin 2021’de ne kadar olur?

En yüksek 25,000 dolar / En düşük: 5,000 dolar

Bitcoin 2022’de ne kadar olur?

En yüksek 75,000 dolar / En düşük: 9,000 dolar

Bitcoin 2023 – 2025’de ne kadar olur?

En yüksek 310,000 dolar / En düşük: 31,000 dolar

İlgili – Bitcoin nedir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Bitcoin’in temelini atan efsane isimden şok fiyat tahmini

Blockstream CEO’su Adam Back, Bitcoin’in iki yıl içinde 1 trilyon dolar piyasa değerine yükseleceğini düşünüyor. Ona göre bu değere ulaşması için dile getirilen 5 ya da 10 yıllık süre çok temkinli bir tahmin.

Yatırım danışmanı şirketi Ark analisti Yassine Elmandjra’nın haberine cevap olarak Back, boğa bir tahmin dile getirdi. Ona göre BTC piyasa değeri iki yıl içinde önemli ölçüde yükselecek. Elmandjra ise 10 yıldan daha az bir süreden bahsetmişti.

Adam Back (@adam3us) ise Twitter üzerinden buna karşılık şöyle diyor: “Çok temkinli. Bence BTC iki yıl içinde 1 trilyon dolar piyasa değerini görecek. Hatta muhtemelen daha da erken. 1 trilyon dolar demek, BTC fiyatının 50,000 dolar olması demek.”

Bitcoin fiyat tahmini: Bitcoin'in temelini atan efsane isimden şok fiyat tahmini - Adam Back

Bitcoin piyasa değerinin 1 trilyon dolara ulaşması için BTC fiyatının yüzde 400 yükselmesi gerekiyor. Elmandjra’nın haberine göre ise BTC yatırım fırsatı cazibesini kullanarak bu kadar büyüyebilir.

Haberde şöyle deniliyor: “Hızlı büyümesi, Bitcoin’e çok çeşitli yatırım portföylerinde bir konum kazandıracak. Analizimiz, bugünün kabaca 200 milyar dolardan önümüzdeki beş ila on yıl içinde 1-5 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşması gerektiğini öne sürdüğü için Bitcoin, varlıklar arasında en zorlayıcı risk-ödül profillerinden birini sunuyor. Bizim görüşümüze göre, sermaye paylaştırıcıları, yeni bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’in göz ardı edilmesiyle ilişkilendirilecek fırsat maliyetini dikkate almalı.”

Bitcoin ile ilgili pozitif ve boğa tahmin sadece bu değil. Birçok analiste göre BTC fiyatı yıl sonuna kadar önemli ölçüde yükselecek. Bunun başlıca sebebi ise ABD Doları ile olan ters korelasyonu. Dolar zayıfladıkça Bitcoin fiyatı da yükselme potansiyeline sahip olacak. Yakın gelecekte pozitif sıçramalar kaydedebilir.

Kaynak

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bitcoin fiyat tahmini yapan önde gelen uzman ve analistlerin 2021’den başlayarak 2025 yılına kadar olan uzun vadeli BTC öngörülerine bakalım.


Bitcoin fiyat tahminleri ve yorumları

Citibank

Alistair Milne’nin paylaştığı CitiBANK analizine göre Bitcoin, 2021 yılında 120 bin doları görebilir. Milne’nin analizini aşağıdaki tweet’te görüyoruz. Analiz Bitcoin’in zaman serisinden hareketle uzun vadeli trendi elde ediyor.

Max Keiser

Keiser’e göre Bitcoin 28,000 dolara kadar çıkacak. Özellikle de 20,000 dolarda fazla direnç görmeyeceğini belirtiyor. Bu değere ulaştıktan sonra hafif bir düzeltme yaşayacak ve sonrasında BTC 100,000 doları görecek.

Aşağıda Max Keiser’in konuyla ilgili tweetini aşağıda görüyoruz.

Anthony Pompliano

Morgan Creek’ten Anthony Pompliano küresel para politikaları ve Korona salgının etkisi ile Bitcoin’in 2021’de 100,000 doları göreceğini iddia ediyor.

Plan B

Ünlü analist Plan B, S2F (Stok Akım) modeline göre Bitcoin’in 55,000 doları göreceğini ileri sürüyor. Plan B, S2F modeli sayesinde Bitcoin ile altını karşılaştırıyor.

Elliot Wave Teorisi

Bu teoriye göre Bitcoin 2020’nin sonuna doğru 3,000 doları görecek.

Winklevoss Kardeşler

Gemini Borsası kurucuları Bitcoin hakkında bir hedef belirtmiyor. Ancak Korona Salgınından dolayı Bitcoin kullanımının oldukça yaygınlaşacağını iddia ediyor.

Bitcoin 2020’yi nerede bitirecek? Yukarı çıkacak mı?

bitcoin fiyat tahmini

Yatırımcıların Bitcoine ilgisi ortada. Korona virüs nedeniyle kısa süreli bir darbe yese de Bitcoin ne kadar güçlü olduğunu ortaya koydu ve çabucak toparlandı. Yarılanma yakında gerçekleşecek, bu çok önemli bir köşe taşı. bitcoin üretimi gittikçe azalıyor zaten toplam arz miktarı 21 milyon. 17 milyonu şu ana kadar üretildi. geriye 4 milyon BTC kaldı.

Temel dinamikler

Bir çok ülke Amerika, Japonya ve Güney Kore kendi mali sistemlerine Bitcoini entegre etme konusunda büyük bir çaba içindeler. Dünyanın kripto paralara doğru gittiğinin açık bir kanıtı bu. 2020 yılı sonunda fiyatın 23,499 dolara çıkması olmayacak bir beklenti değil.

Bitcoin BTC fiyat tahmini için etkili olan halving ve jeopolitik etkenler  Bitcoin’e 2020 yılı içerisinde yeni bir ATH getirebilir. Kripto girişim şirketi Celsius CEO’su Alex Mashinsky, Bitcoin yarılanma olayının hafife alındığını ve bu etkinliğin BTC fiyatını 30.000 dolara çıkarabileceğini düşünüyor.

Alex Mashinsky, Messaire’nin programında verdiği demeçte, haziran ayında gerçekleşecek olan Bitcoin halving’in, diğer halvinglere oranla çok daha etkili olacağını belirtirken, bu etkinliğin BTC’yi 2020 yılı sonun kadar yeni zirvelere çıkaracağını düşündüğünü dile getirdi.

Alex Mashinsky 2020 Bitcoin fiyat tahmini için şöyle konuştu:

”Çoğu insan Bitcoin halving’i hafife alıyor. Ancak gerçekleşecek olan bu yarılama Bitcoin enflasyonunu ciddi orana düşürecek. 2. Yarılama etkinliğinde blok başına verilen ödül sayısı 25’den 12,52 BTC’ye düşmüştü. Ancak bu sefer verilen ödül 6.25 BTC’ye düşecek. Ki bu da Bitcoin kazma işinin maliyetini bir hayli arttıracak. Artan maliyetin yanı sıra sirkülasyondaki Bitcoin sayısı da giderek azalacak.

Ben Bitcoin’in içinde bulunduğumuz yılı yeni bir zirveyle bitireceğini düşünüyorum. 30.000 dolarlık bir tahminim var. Ama BTC mutlaka 20.000 $ ile 30.000 $ arasında bir yerlerde olacaktır.

Ancak Bitcoin fiyatı ne kadar artarsa artsın, bunun toplumsal kabule pek bir etkisi olmayacaktır. Toplumsal kabulün sağlanması için daha düşük volatilite seviyeleri ve daha yüksek verimlilik gerekir.

Tüm bu sorunlara rağmen sektörün geleceği için oldukça ümitliyim. Hemen hemen her gün içinde blockchain teknolojileri barındıran yeni fikirler ve projeler gün yüzüne çıkıyor. Ortaya çıkan bu projeler çok daha fazla kişinin ilgisinin, kripto paralar ve blockchain teknolojisi üzerinde odaklanmasını sağlıyor.”

2020 bitcoin fiyat

Tone Vays’in Bitcoin fiyat tahmini

Kripto analist Tone Vays ise küresel ekonomi ve Bitcoinin bu yıl nasıl bir durumda olacağı konusunda öngörülerde bulundu. Soru cevap şeklinde bir programa katılan Vays hükümetlerin geniş çaplı önlemlerle koronavirüsün verdiği ekonomik zararı azaltmak için çalıştığını söyledi. Vays’e göre kanun yapıcılar kayıpların telafisi için vergileri arttırabilir.

Ayrıca ülkelerin ulusal para kullanımını durdurmak gibi bir çözüm bulabileceklerini de ekleyen Vays,  Avustralya merkez bankasının geçen yıl sermaye kaçışı ve artan enflasyonla mücadele etmek için yaptığı gibi hükümetlerin para hareketi konusundaki tutumlarını sıkılaştırmasını bekliyor.

Bütün bunlar insanları Bitcoin’e yönlendirecek. Ve yarılanma ise  birkaç hafta içinde geliyor, bu yüzden Bitcoin’in madencilere günlük arzı yarıya indirildikten sonra çok daha az satış baskısı olacak.

Önümüzdeki yıl, Vays, giderek artan sayıda yatırımcının Bitcoin’i küresel ekonomi için bir sığınak olarak hareket edebilecek alternatif ve ilişkisiz bir varlık olarak görmesini bekliyor. 2020 için ise, Vays çok pozitif bir yaklaşım gösteriyor, ancak hisse senedi borsasının Bitcoin’in fiyatının hareket alanını sınırlayabileceği konusunda uyarıyor.

“Bence Bitcoin en kötüsünü atlattı, artık bundan daha kötü günler göremez. Hisse senedi borsasına gelince emin değilim. Bana göre 12 ay içinde insanlar Bitcoinin güvenli sığınak olduğunu ve onlara çok daha iyi bir kazanç getireceğini anlayacaklar.”

“Eğer ekonomi kötüleşmeye devam ederse Bitcoin çok fazla yukarı gitmez ama 2020 yılı sonunda en az 10,000 dolar bekliyorum. Bitcoin 5,000 dolar altını görmeyecek”

Analistlerin çoğunda bu görüş hakim. Bu yıl Bitcoin iyi bir performans gösterecek ve yukarılara doğru hareket edecek. Virüs sorunu her ne kadar etkilemiş olsa da çok çabuk toparlanan Bitcoin an itibariyle emin adımlarla ilerliyor.

Bitcoin çok ilginç bir seyir izliyor. 2018 yılına 13,290 dolarlık fiyatla başlayıp 3,800 dolarlık fiyatla bitiren BTC, 2019  yılını 3,700 dolarla karşıladı ve yılın başından ilk yarısına kadar %60 dan fazla değer kazandı. Ancak yılı beklenen düzeyde kapatamadı.

2020 yılı için pek çok tahmin söz konusu. 2019 yılının ilk yarısında en kazançlı yatırım Bitcoin oldu ancak 2020 yılına düşük bir fiyatla girdi ve ardından çok iyi bir seviye yakalayan Bitcoin Mart ayında düştüğü 3,200 dolar seviyesinden toparladı. Pek çok uzmana göre bu yılın kapanış fiyatı 9,000 dolar civarı olabilir.

2021 Bitcoin BTC fiyat tahmini

2021 yılında Bitcoin nerede olabilir? İlk yarılanma yaşandıktan sonra  zirve 52 haftanın ardından, ikinci  yarılanmadan sonra ise 73 haftanın ardından geldi. Beklenen üçüncü yarılanma sonrası zirve ise daha uzun sürecektir, bu da 2022 yılından sonrayı kapsayabilir. Ancak 2022 başlarında fiyatın yine de 125K olma olasılığı geçerli. Tabii eğer 20MA desteği üzerinde kalabilirse.

Twitter’ın saygın analisti PlanB,  2021 Noel’inden önce fiyatın 100K olacağını söylüyor. Aynı şekilde Anthony Pompliano’da 2021 yılı sonunda fiyatın 100K olacağı görüşünde. Temel dayanak olarak dünya merkez bankalarının para politikalarını ve yarılanmanın mükemmel zamanlamasına dikkat çekiyor.

Bitcoin btc fiyat tahmini

2022 Bitcoin BTC fiyat tahmini

Tim Draper’a göre  Bitcoinfiyatı 2022 gelmeden 250,000 olacak.  Bir youtube yayınında konuşan Tim Draper beklentisinin gerçekleşeceğinden oldukça emin.

Pantera Capital CEO’su ise 2022 yılında 356,000 dolar fiyat bekliyor BTC için.

Dave the Wave Bitcoin için 6,000 doları bulacağını bilmişti. Şimdi uzun vadede 2022 sonlarında 100,000 dolar bir fiyat bekliyor Dave the Wave.

Bitcoin BTC fiyat tahmini 2025

Bitcoin fiyat tahmini yapan uzmanlara göre uzun vadede , 5 yıllık bir yatırım için değerinin % 385,450281 oranında artacağını söylüyorlar. Bu da ne anlama geliyor derseniz Bitcoin 2025 yılında 50044,6 dolara ulaşabilir.

Bitcoin 2025 yılında 50K olabilir bu da tüm kripto sektörünü farklı bir seviyeye çıkarabilir. Tahmin ve analizlere göre Bitcoin 1. sırada gayet emin ve rahat bir şekilde devam ediyor. Yanına yaklaşabilen yok. En yakın takip eden bile Bitcoin ile kıyaslanamaz bile. Bitcoin yavaş yavaş  daha çok insana tarafından güvenli liman olarak görülebilir.

Son aylarda çok tanınmış ve güvenilir uzmanlardan Bitcoin ile ilgili büyük beklenti ifadeleri geliyor.  Tim Draper, Tom Lee, ve Brian Kelly gibi uzmanların hedefi üç yıl içinde $250,000

Popular YouTube kripto analisti, Benjamin Cowen, toplam kripto piyasası için logaritmik bir geri çekilme band analizinde piyasanın 10 trilyon değere ulaşacağını söylüyor

2025 yılında Bitcoin insanlar tarafından daha çok kullanılır hale gelecektir. Gerçek hayat durumları arttıkça Bitcoinin de değeri artacaktır.

Bitcoin fiyat döngüsünün tarihsel gelişimi ve ardındaki temel dinamikler bize gelecekle ilgili bir takım öngörüler verecektir.

Bitcoin fiyatı tarihsel fiyat hareketleri

 1. Bitcoin yolculuğuna 1 dolardan az bir değer ile başladı.
 2. İlk zirvesini 2011 Temmuzunda 30 dolara çıkarak gerçekleştirdi, ardından fiyat 4 dolara geriledi.
 3.  2013 ortalarında Bitcoin 200 doları vurup ardından 120 dolara geriledi.
 4.  2013 yılı sonu önemli bir noktaydı. Fiyat o yıl 1,100 doları gördü. Ancak sonraki iki yıl çok büyük bir düşüşle 240 dolara geriledi.
 5. Gerçek dönüşüm 2015 sonunda yaşandı. BTC’nin dengeli büyümesi başladı ve 2017 sonunda tamamlandı fiyat 20,000 doları buldu.
 6. 2018 yılı tam bir felaketti. Korkunç bir çöküş yaşandı. Fiyat 3,200 doları gördü.
 7. 2019 da yeni bir büyüme döngüsü başladı ve fiyat 7,000 doların üzerine çıktı.
ZirvelerDipler
1177.19 dolar  – Kasım 30, 2013163.88 dolar – Ocak 14, 2015
783.93 dolar – Haziran 18, 2016198.38 dolar – Ağustos 25, 2015
19,764.21 dolar– Aralık 17, 20173148.33 dolar –Aralık 15, 2018
13,831.25 dolar – Haziran 26, 20193850 dolar – Mart 13, 2020

Tanınmış sitelerin Bitcoin BTC fiyat tahmini

2020-2025 arası Bitcoin BTC fiyat tahmini – WalletInvestor sitesi

Bitcoin uzun vadede mükemmel bir yatırım aracı. Bitcoin fiyatı bu yıl 8386 dolara kadar çıkabilir.Bir yıl içinde uzun vadede %25,13 kazandırma olasılığı çok. Piyasa verilerine göre Bitcoin piyasası son 12 aydır boğa döngüsü içinde. İşte yıl yıl sitenin tahminleri:

 •  2020: 10723.46 dolar
 •  2021: 13404.32 dolar
 •  2022: 20106.48 dolar
 •  2023: 26808.64 dolar
 •  2024: 33510.80 dolar
 •  2025: 53617.28 dolar

LongForecast Bitcoin BTC fiyat tahmini 2020-2023

LongForecast tahminine göre Bitcoin 2020 yılı boyunca dalgalanma yaşayacak ve 9,306 dolarla yılı kapatacak. 2021 yılında ise fiyat düşecek ve 5,032 doları görecek. Sitenin yıl yıl Bitcoin BTC fiyat tahmini ise şöyle:

 •  2021: 4,935-5,032 dolar
 •  2022: 11,107-12,884 dolar
 • 2023: 22,390- 25,972    dolar

DigitalCoin Bitcoin BTC fiyat tahmini2020-2026

Sitenin yıl yıl çıkardığı fiyat tahmini aşağıdaki şekilde:

 • 2020: 17,770.67 dolar
 • 2021: 20,112.19 dolar
 • 2022: 24,444.14 dolar
 • 2023: 26,137.76 dolar
 •  2024: 18,053.73 dolar
 •  2025: 17,872.83  dolar
 • 2026:  12,713.82 dolar

Bu tür siteler Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında tahminlerde bulunan siteler ve biz size en önde gelenlerinin tahminlerini paylaştık. Bitcoin fiyatı tarihsel açıdan çok benzer döngülerden geçtiği için az çok fiyat tahminleri isabetli olabiliyor

Sonuç

Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri uzun vadede ciddi kazançlar vaat etse de, her yatırımcı mutlaka kendi öz araştırmasını yapmakla sorumludur. Buradaki Bitcoin yorumları ve Bitcoin fiyat tahminleri arasında 4 milyon dolardan bahseden liderlerde var, ancak sizlerle paylaşmamayı uygun gördük.