1. Anasayfa
  2. Kripto Para Piyasası
  3. Bloomberg’in dikkat çeken Bitcoin (BTC) fiyat tahmini!

Bloomberg’in dikkat çeken Bitcoin (BTC) fiyat tahmini!

Bloomberg’in dikkat çeken Bitcoin (BTC) fiyat tahmini!
0

Bitcoin 19,000 doları gördükten sonra, geçtiğimiz günlerde çok kısa sürede büyük değer kaybı yaşadı. Ancak fiyatının 17,000 dolar civarında olduğunu ve yılın başında 8,000 dolarlarda seyrettiğini düşünürsek, BTC hakkında pozitif düşünmekten başak bir alternatifimiz kalmıyor aslında.

Bu konuda finans dünyasının önde gelen haber kanalı Bloomberg de aynı fikirde olsa gerek dün akşam bu konuda gerçekleşen bir programda kıdemli Bloomberg uzmanı konuştu ve kripto ve BTC hakkında görüşlerini açıkladı.

Bloomberg kıdemli emtia uzmanı Mike McGlone Bitcoin’in altı haneli rakamlara doğru gittiğini söyledi. McGlone’un bu fikrini son bir kaç gün içinde yaşanan çöküşün ardından açıklaması son derece önemli.

Bloomberg Bitcoin BTC fiyat tahmini: 180,000 dolar!

Bloomberg TV’de yapılan bir söyleşide konuşan analist Bitcoin’in geçmiş performansını değerlendirdi ve 2021 yılında hangi seviyede olabileceği konusunda düşüncelerini açıkladı.

koinmedya_brave

“ Kısa dönemde 20,000 dolar bir direnç noktası olabilir. BTC tarihin en büyük boğa koşusunu gerçekleştiriyor. Bu yıl Bitcoin için en kritik nokta fiyatının beş haneli rakamlara çıkmış olması. Geçen yıl sonu 7,000 dolarda olduğunu bir düşünün. Bir sonraki yıl şu anki fiyatının sonuna bir sıfır daha ekleyip altı haneli rakamlara ulaşabilir.

 McGlone’nin tahminine göre Bitcoin 2021 sonunda on kat değer kazanmış olacak, bu fiyatta yaklaşık 180,000 dolar.

McGlone gelecek yıl parabolic bir yükseliş göstermesini beklediği Bitcoinin öne çıkan ve bu yükselişe etki eden özelliklerinden söz etti. Bitcoinin volatilitesinin, geleneksel borsalar karşısında bile azaldığına da dikkat çekti analist.

Bitcoinin ilerlemesine etki eden temel özellikleri şu şekilde :

  1. Bitcoin sağlam bir paradır ve insanlık tarihinin ilk yerli internet parası.
  2. Nadirlik özelliği nedeni ile (sabit 21 milyon Bitcoin), dayanıklı (dijital), erişilebilir (7/24 blockchain), bölünebilir (bir Bitcoin 100 milyon satoshi demek), doğrulanabilir (açık kaynak Bitcoin ) ve en önemlisi sansüre dirençli (şifreli), merkeziyetsiz bir Bitcoin.
  3. Bir varlık olarak bu kadar üstün parasal özelliklere sahip olması Bitcoini muhteşem bir tasarruf aracı yapıyor. Bir tasarruf aracı, bir değer deposu olarak kitleler tarafından benimsenmeye başladığı anda Bitcoin, hem global rezerv para olabilecek, hem de evrensel bir hesap birimi.
bitcoin (BTC) fiyat tahmini Bloomberg'in dikkat çeken Bitcoin (BTC) fiyat tahmini!

“ Bitcoin dijital altın olma yolunda emin adımlarla ilerliyor, buna kimse karşı çıkamaz. Bu yıl gerçekleşen çok önemli bir olay var, o da Bitcoinin volatilitesinin azalması.Öyle ki altın bile Bitcoin karşısında daha volatil. 180 günlük Bitcoin volatilitesi Nasdaq’ın volatilitesinden de düşük. Bu ne demek, diğer riskli varlıkların volatilitesi artarken Bitcoinin düşüyor. Bitcoin yükselmeye devam ediyor.”

McGlone daha önce yaşanan boğa döngüsünün bireysellerinin FOMO korkusundan oluştuğunu ama bu yeni döngünün Wall Street’in etkisi ile oluştuğunu söyledi.

“ Peki parasal genişleme politikası ile neler oluyor? Hepimiz biliyoruz ki Bitcoin arzı çok sınırlı. Daha önce bireysel fomo yaşamıştık şimdi kurumsal fomo yaşıyoruz. Sınırlı arz ve talep var ve makro oldukça pozitif.  İlerlerken tek önemli olan şey talep. Arz zaten çok sınırlı. Sadece 21 milyon”

Bitcoin 19,000 dolara çıktıktan sonra düşüş yaşadı ama Bitcoin tarihine baktığımız zaman bunun tekrarlanan bir döngü olduğunu ve her defasında Bitcoinin daha da güçlenerek bu döngüden çıktığını görüyoruz. Bitcoin gittikçe daha emin adımlarla kendini dünyaya kabul ettiriyor, endişelenecek bir şey yok, Bitcoin yoluna devam ediyor.

bitcoin (BTC) fiyat tahmini Bloomberg'in dikkat çeken Bitcoin (BTC) fiyat tahmini!
bitcoin fiyat tahmini

Bu grafikte yatırım aşamasındaki Bitcoin’in gördüğü talebin altına nispetle nasıl yükselmeye başladığını görebilirsiniz. İki değerli metanın oluşturduğu bu zıtlık, aile ofisleri gibi daha önce altın ve ETF’lere yatırım yapan bazı yatırımcıların altına alternatif olarak Bitcoin’i görebilecekleri fikrini de ortaya koyuyor. JPMorgan’ın daha önce vurguladığı gibi, Bitcoin “alternatif” bir para birimi olarak altınla daha yoğun bir şekilde rekabet ederse, potansiyel uzun vadeli sekiz katına kadar bir yükseliş görebiliriz. Bitcoin’in piyasa değeri (340 milyar dolar) göz önüne alındığında bu çok ciddi dikkate değer bir rakam. Bitcoin altının aldığı yolu takip ediyor ve büyük ihtimalle altını yakalayıp epey de gerilerde bırakacak.

bitcoin (BTC) fiyat tahmini Bloomberg'in dikkat çeken Bitcoin (BTC) fiyat tahmini!

bitcoin (BTC) fiyat tahmini Bloomberg'in dikkat çeken Bitcoin (BTC) fiyat tahmini!
bitcoin fiyat tahmini

Dünya ekonomisinin gidişatı, Bitcoin’in kurumsallar tarafından kabulü, ABD’de maliyeden sorumlu olacak kişinin Bitcoin taraftarı olması ve Bitcoin karşıtı SEC başkanının istifası, bütün bunları ve son trendleri gösteren grafikleri bir araya getirin yeni bir ATH’nin kaçınılmaz olduğunu göreceksiniz.

İlgili – Bitcoin nedir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

2020 yıl sonu Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

Bir çok ülke Amerika, Japonya ve Güney Kore kendi mali sistemlerine Bitcoini entegre etme konusunda büyük bir çaba içindeler. Dünyanın kripto paralara doğru gittiğinin açık bir kanıtı bu. 2020 yılı sonunda fiyatın 23,499 dolara çıkması olmayacak bir beklenti değil.

Bitcoin BTC fiyat tahmini için etkili olan halving ve jeopolitik etkenler  Bitcoin’e 2020 yılı bitmeden yeni bir ATH getirebilir. Kripto girişim şirketi Celsius CEO’su Alex Mashinsky, Bitcoin yarılanma olayının hafife alındığını ve bu etkinliğin BTC fiyatını 30.000 dolara çıkarabileceğini düşünüyor.

2020 yıl sonu Bitcoin (BTC) fiyat tahmini?

Max Keiser’e göre Bitcoin BTC fiyatı bu yılı 28,000 dolarda kapatacak.
PlanB’ye göre 2020 yıl sonunda Bitcoin fiyatı 55,000 dolara ulaşacak

bitcoin fiyat tahmini

2021-2025 Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

2021 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

PlanB ve Anthony Pompliano’ya göre 2021 yılında Bitcoin BTC 100K seviyesine çıkacak.
Citibank’a göre 318K gibi bir fiyata çıkacak.

2022 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre 23,107.30 dolar,
LongForecast’a göre 26,520 dolar
Digitalcoin’e göre 60,947.24 dolar
Tim Draper 2022 gelmeden fiyatın 250K olacağını tahmin ediyor.
Pantera Capital CEO’su 2022 yılı için Bitcoin fiyatını 356K olarak öngörüyor.
Adam Back’e göre Bitcoin iki yıl içinde 1 trilyon dolar olacak

2023 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a 25,088.80 dolar
LongForecast’a göre 24,535    dolar
Digitalcoin’e göre 59,671.40 dolar

2024 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  27,064.20 dolar
LongForecast’a göre 67,193 dolar
Digitalcoin’e göre 33,935.94

2025 yılı Bitcoin (BTC) fiyat tahmini nedir?

Walletinvestor’a göre  28,351.10 dolar
Digitalcoin’e göre 41,704.25 

Sonuç

.Bitcoinin sürekli bir ilerleme gösterdiği bir gerçek ancak Bitcoin fiyat tahminleri uzun vadede ciddi kazançlar vaat etse de, her yatırımcı mutlaka kendi öz araştırmasını yapmakla sorumludur.

Total
0