Loading...
btc
BTC
-1.46%
Bitcoin
62.499,63 USDT
eth
ETH
-1.39%
Ethereum
3.059,04 USDT
bch
BCH
-6.01%
Bitcoin Cash
477,75 USDT
xrp
XRP
-1.98%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.2%
Litecoin
78,25 USDT
bnb
BNB
-2.55%
Binance Coin
538,61 USDT
sol
SOL
-4.09%
Solana
132,86 USDT
avax
AVAX
-1.96%
Avalanche
34,47 USDT
ada
ADA
-0.37%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.52%
Poladot
6,61 USDT
doge
DOGE
-4.86%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-0.1%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ripple – SEC davasında XRP’yi zora sokacak yeni gelişme

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple – SEC davasında daha önce XRP lehine verilen karar, iki farklı hakimin görüşleri ile zora girmiş görünüyor. Bu gelişmeler yaşanırken XRP fiyatı yatay seyrediyor. Olayın ayrıntılarına bakalım.

Ripple – SEC davasında XRP’yi zora sokacak yeni gelişme

Temmuz 2023’te Yargıç Analisa Torres, Ripple’ın XRP coini ile ilgili verdiği bir kararda, ikincil piyasa satışları ile Ripple’ın kendisi tarafından yapılan kurumsal satışları bir birinden ayırmıştı. Böylece 2020’den bu yana devam eden SEC-Ripple davasında farklı XRP türü statüsünü ayırt eden dönüm noktası niteliğinde bir karar vermişti.

Bu karar ile yargıç, borsalarda alınıp satılan XRP’lerin “menkul kıymet olmayan” coin olarak kabul etti. Ancak Ripple tarafından kurumsal şirketlere yapılan satışlarda yer alan coinleri ise bir menkul kıymet olarak sınıflandırmıştı.

İlgili – Analist, SOL coin ve bir Solana altcoini için yükseliş bekliyor

Bu karar, bir varlığın yatırım sözleşmesi ve dolayısıyla menkul kıymetler yasaları kapsamında bir menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini belirlemek için kullanılan yasal bir çerçeve olan Howey testine dayanıyordu. Ancak, bu testin XRP’ye uygulanması iki federal yargıç tarafından sorgulanarak Torres’in kararı üzerinde belirsizlik oluşturdu.

Ripple Ripple – SEC davasında XRP’yi zora sokacak yeni gelişme

Önde gelen bir gazeteci ve XRP uzmanı olan Charles Gasparino, Torres’in kararının tutarlılığını eleştirerek daha fazla incelemeye dayanamayabileceğini öne sürdü. Gasparino, kararın bozulması halinde XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olarak yeniden sınıflandırılabileceği ve bunun da potansiyel olarak XRP ticaretini ve düzenleyici statüsünü etkileyebileceği konusunda uyarıyor.

Ripple’ın Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty de Coinbase ile ilgili ayrı bir davada SEC’in argümanları hakkındaki şüphelerini dile getirerek, düzenleyicinin davasını desteklemek için kanıt sağlamada karşılaşacağı potansiyel zorluklara işaret etti.

İlgili – Bitcoin halving çılgınlığı yaklaşırken alınabilecek 4 altcoin

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.