1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Düşüşe rağmen ünlü analistten Bitcoin için ‘dev boğa piyasasına doğru’ açıklaması

Düşüşe rağmen ünlü analistten Bitcoin için ‘dev boğa piyasasına doğru’ açıklaması

Düşüşe rağmen ünlü analistten Bitcoin için ‘dev boğa piyasasına doğru’ açıklaması
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı keskin bir düşüşle kritik birçok desteği kırdı. Buna rağmen ünlü bir analist, BTC fiyatının dev bir boğa piyasasına doğru yol almaya devam ettiğini ifade ediyor. Analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.

Düşüşe rağmen ünlü analistten Bitcoin için ‘dev boğa piyasasına doğru’ açıklaması

Popüler kripto para analisti, Bitcoin (BTC) fiyatının son yaşanan keskin düşüşe rağmen dev bir boğa piyasasına doğru yol aldığını söylüyor.

Dave the Wave takma adını kullanan analist, sosyal medya platform X üzerinden 139.700 takipçisine yaptığı açıklamada, kısa vadeli indikatörlerin BTC tahminleri için güvenilir olmadığını ifade ediyor. Özellikle de mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında.

Analiste göre genel görünüm, Bitcoin’in boğa piyasasına doğru yol almaya devam ettiğini gösteriyor. Hem de son yaşanan keskin düşüşe rağmen.  25.000 dolar bölgesine düşüş sırasında kilit destek seviyeleri kırıldı.

İlgili – Bitcoin’in 2018’de dip yapmasını bilen analist, ayı döneminin ne zaman biteceğini açıkladı

Dave the Wave, kendi logaritmik büyüme eğrisi (logarithmic growth curves – LGC) versiyonunu kullanıyor. Bunun üzerinden Bitcoin’in makro düzeydeki dip ve zirvelerini tahmin etmeye çalışıyor. Bunun için fiyatların zirvelerini ve diplerini belirlemek için kullanılabilen orta vadeli volatilite ve gürültüyü, Gauss kanallarını, momentum göstergelerini filtreliyor. Analist şöyle diyor:

“Kısa vadeli indikatörler konusunda dikkatli olun. Bunlar BTC’nin boğa piyasasının kaybettiğini gösterebilirler. LGC’ye göre fiyat tam da olması gereken yerde. Sağlam bir ralliden sonra normal konsolidasyon da buna işaret ediyor. Gauss kanalları da bunu gösteriyor.”

Düşüşe rağmen ünlü analistten Bitcoin için ‘dev boğa piyasasına doğru’ açıklaması

Kaynak: Dave the Wave/X

İlgili – Efsanevi analistten Bitcoin için “risk” açıklaması: BTC için ne bekliyor?

Analist, 200 haftalık hareketli ortalamanın (MA) artık kritik destek seviyesi indikatörü olmadığı da düşünüyor. Ona göre piyasa artık olgunlaşmaya başladı ve 200 MA’nın önemi de azalıyor.

Bitcoin fiyatında yaşanan son gelişmelerin ayrıntıları için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatı 26.000 doların altına salınım yaptı ama… Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Etiketler: