Loading...
btc
BTC
-0.33%
Bitcoin
63.218,14 USDT
eth
ETH
-0.52%
Ethereum
3.086,03 USDT
bch
BCH
-4.09%
Bitcoin Cash
487,48 USDT
xrp
XRP
-0.25%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
0.89%
Litecoin
78,79 USDT
bnb
BNB
-1%
Binance Coin
547,20 USDT
sol
SOL
-1.18%
Solana
136,89 USDT
avax
AVAX
0.68%
Avalanche
35,40 USDT
ada
ADA
1.68%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.05%
Poladot
6,71 USDT
doge
DOGE
-3.64%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.31%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin bu seviyenin altına düşerse BTC çöküşünde sınır olmaz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analisti, Bitcoin fiyatının belirlediği bir seviyenin altına düşmesi durumunda gerilemenin sınırsız olabileceğini ifade ediyor. Ancak yükseliş için kritik bir seviyeye işaret ediyor. İşte, ayrıntılar.

Bitcoin bu seviyenin altına düşerse BTC çöküşünde sınır olmaz

Dünyanın önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), art arda iki çeyrektir giderek daha yüksek seviyelerde işlem görüyor ve altı ay içinde fiyatını neredeyse üçe katladı.

Ancak Mart ayı, BTC başına 70.000 doların tutulması zor bir seviye olduğunu kanıtladı ve ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 73.000 dolara ulaştıktan sonra, coin önemli volatilite sergilemeye başladı.

Nisan ayının başlangıcı, yaklaşan Bitcoin yarılanması (halving) nedeniyle yeni ve daha büyük ATH beklentilerini beraberinde getirdi. Bir uzman ise lider kripto paranın yönünün henüz tam olarak belirlenmediğine dikkat çekiyor.

İlgili – En iyi performans gösteren 5 kripto para: Mart 2024 raporu

Kripto uzmanı Bitcoin’in önemli fiyat seviyelerini belirledi

Gerçekten de, kripto analisti Michaël van de Poppe, 1 Nisan tarihli X gönderisinde, BTC’in şu an ‘sessizce konsolide olduğunu’ ifade edyor. Ona göre eğer BTC fiyatı bir sonraki adımda 67.000 dolar destek seviyesinin altına gerilerse, ciddi bir düşüş trendi başlayabilir.


Gerçekten de Bitcoin’in bu fiyatın altına düşmesi halinde, yatırımcıların çöküş korkuları ile BTC’nin ne kadar düşebileceğini söylemek mümkün değil.

Bir yandan, son dalgalanmalara rağmen BTC fiyatı 60.000 doların biraz üzerinde önemli bir desteği koruyor. Bundan dolayı daha büyük bir düşüşün olası olmadığını gösteriyor. Diğer yandan tarihi örnekler de kripto paranın on binlerce dolar düşebileceğini gösteriyor.

Son olarak, Bitcoin fiyatının yarılanmadan (halving) sonra önemli bir yükseliş göstereceği beklentileri geçmiş performansına dayanıyor. Ancak BTC kısa süre önce yeni ATH gördü. Bundan dolayı analistler mevcut piyasada kesin bir tahmin yapmaktan çekiniyor.

Son olarak Van de Poppe, Bitcoin’in 71.700 doların üzerine çıkması halinde bu yükseliş trendinin devam edebileceğini de söylüyor.

İlgili – İşte, Ethereum’un kısa vadede yükselebileceği hedef seviyesi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.