1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kurumsalların önümüzdeki bir yıl için Bitcoin ve kripto para beklentisi şaşırtıcı!

Kurumsalların önümüzdeki bir yıl için Bitcoin ve kripto para beklentisi şaşırtıcı!

Kurumsalların önümüzdeki bir yıl için Bitcoin ve kripto para beklentisi şaşırtıcı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni yapılan bir araştırma, Binance’in kurumsal yatırımcılarının önümüzdeki bir yıl için Bitcoin ve kripto piyasası ile ilgili beklentilerine ışık tutuyor. Öyle görünüyor ki büyük yatırımcıların beklentileri şaşırtacak kadar yüksek. İşte ayrıntılar.


Kurumsal yatırımcıların önümüzdeki bir yıl için Bitcoin ve kripto para beklentisi şaşırtıcı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’nin kurumsal yatırımcılarına yeni bir anket yapıldı. Bu anketten önemli sonuçlar çıktı. Buna göre, kurumsalların %60’tan fazlası, kripto piyasasının önümüzdeki 12 aylık dönemi konusunda iyimser beklentilere sahip.

Dünyanın önde gelen kripto borsası, bu yılın Mart ayı sonu ile Mayıs ayı ortası arasında 208 kurumsal müşteri ve VIP kullanıcıya bir anket gerçekleştirdi.

Anket katılımcılarının %63’ü, önümüzdeki bir yıl için kripto piyasasına ilişkin iyimserliklerini dile getirdi. Yüzde 88’i sektörün önümüzdeki on yıl içinde olumlu bir seyir izleyeceğine inanıyor.

Binance’in kurumsal yatırımcılarının neredeyse %45’i, kısa vadeli ticaret stratejilerinde kripto para birimlerini kullanıyor. Bu kurumsalların kripto paraları en yaygın kullanım şekli.

İlgili – Kurumsal ilgi Bitcoin’i %1400 yükseltecek diyen ünlü analistin açıkladığı zamanlama

Bitcoin için iyi haber! - Ünlü denetim şirketi Binance verilerini doğruladı!

Katılımcılar kripto ekosistemde “çok önemli” olarak gördükleri sektörleri değerlendirdiklerinde, çoğunluk %53,9 ile “altyapı” cevabını verdi. Bunu %48,1 ile katman 1 ve %43,8 ile katman 2 cevapları izliyor.

Binance’in kurumsal yatırımcıları, kripto piyasasındaki diğer coinler ile kıyaslandığında Bitcoin (BTC) hakkında geçtiğimiz yıla göre daha olumlu bir algıya sahip.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2023-2025 ve BTC gelecek beklentileri

Binance, anketle ilgili sonuçları açıklarken şu ifadelere yer veriyor:

“İlginç bir şekilde, son 12 ay boyunca kripto ve Bitcoin algısı büyük ölçüde değişmeden kalmış olsa da, yatırımcıların daha büyük bir oranı, genel kripto sektörüne kıyasla Bitcoin’e karşı daha olumlu hale gelmiştir (%47,3’e karşı %33,2).

Bu durum, son piyasa gelişmeleri, Bitcoin ekosistemindeki teknolojik yenilikler veya belirsiz bir makro ortamda dijital altın olarak Bitcoin’in hikayesine daha güçlü bir inanç olabileceği anlamına gelebilir.”

Kaynak

Etiketler: