1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ayın en çok yükselen 6 altcoini: %170’e ulaşan rallilerin sebebi

Ayın en çok yükselen 6 altcoini: %170’e ulaşan rallilerin sebebi

Ayın en çok yükselen 6 altcoini: %170’e ulaşan rallilerin sebebi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında esen iyimser havalar sonucu bir dizi altcoin yüzde 20 ile yüzde 170 arasında yükselişler kaydetti. Son bir ayın en çok değer kazanan kripto paraları ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Ayın en çok yükselen 6 altcoini: %170’e ulaşan rallilerin sebebi

Haziran ayında TOP 100 arasındaki bir dizi kripto para dikkat çeken ralliler kaydetti. Bitcoin fiyatı bu ay 26.500 dolara düşüşten sonra hızlı bir ralli ile 31.000 doların üzerine salınımlar yaptı. Şimdi 30.000 dolar bölgesinde işlem görüyor. BTC piyasasındaki bu hareketlilik bazı altcoinlere olan ilgiyi artırdı.

Haziran 2023’te en çok değer kazanan büyük altcoinler şöyle: Bitcoin Cash (BCH), Compound (COMP), eCash (XEC), Maker (MKR), Bitcoin SV (BSV), Stellar (XLM). CoinMarketCap verilerine göre, bu altcoinler yüzde 24’ten yüzde 172’ye kadar değer artışları gördü. Bunlar piyasa değerine göre TOP 100’ün en çok yükselen altcoinleri.

İlgili – Solana, Arbitrum, Monero ve bir XRP rakibi altcoindeki yükselişin sebebi

Ayın en çok yükselen 6 altcoini: %170’e vatan rallilerin sebebi

Kaynak: CoinMarketCap

En çok değer kazanan Bitcoin Cash (BCH) oldu. Son bir ayda yüzde 172 değer kazanan BCH fiyatındaki yükselişin arkasındaki faktörlerden biri piyasada genel olarak esen pozitif hava. BCH, 6 milyar dolara yaklaşan piyasa değeri ile sektörün en büyük 14. kripto parası.

DeFi sektörünün önemli bir temsilcisi olan COMP ise yüzde 60 değer kazandı. Son bir haftada bazı DeFi altcoinler performans olarak Bitcoin’i geçti. XEC, MKR, BSV ve XLM ise sırasıyla yüzde 42, yüzde 32, yüzde 31 ve yüzde 24 oranında değer kazandı.

İlgili – İşte, Bitcoin’den daha iyi performans gösteren 3 DeFi altcoini

Bitcoin ise son bir ayda 31.000 doların üzerine yeni girişimler kaydetti. Son bir aydaki kazancı ise yüzde 9 civarında.