1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana, Arbitrum, Monero ve bir XRP rakibi altcoindeki yükselişin sebebi

Solana, Arbitrum, Monero ve bir XRP rakibi altcoindeki yükselişin sebebi

Solana, Arbitrum, Monero ve bir XRP rakibi altcoindeki yükselişin sebebi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü blockchain analiz şirketi, Bitcoin’in 30.000 dolar civarında işlem gördüğü bir ortamda birkaç altcoinin mini rallilerin keyfini çıkardığını bildiriyor. Bu yükselişlerin sebebini de açıklıyor. İşte, ayrıntılar.


Solana, Arbitrum, Monero ve bir XRP rakibi altcoin gibi kriptolardaki yükselişin sebebi

Blockchain analiz platformu Santiment, Bitcoin (BTC) 30.000 dolar civarında işlem görürken bir dizi altcoinin mini ralliler yaşadığına dikkat çekiyor.

Santiment, Solana (SOL), Arbitrum (ARB), Monero (XMR) ve XRP rakibi Stellar (XLM) fiyatlarındaki yükselişin sebebini açıklıyor. Buna göre, bu kripto paralar, Bitcoin’in son rallisinden elde edilen kârların yeniden dağıtılmasından ve son Bitcoin exchange-traded fund (ETF) başvuru ile ilgili oluşan çılgınlıktan yararlanıyor. Şöyle açıklıyor:

“Bitcoin fiyatı bir hafta boyunca 29.000 dolar – 31.000 dolar aralığında kalırken, altcoinler, BTC’nin pumptan gelen kazancın yeniden dağıtımlarından yararlanma belirtileri gösteriyor. ETF’ler daha fazla tradere ulaşma belirtisi gösterirken, piyasada bir iyimserlik havası esmeye başladı.”

İlgili – Kurumsal ilgi Bitcoin’i %1400 yükseltecek diyen ünlü analistin açıkladığı zamanlama

Solana, Arbitrum, Monero ve bir XRP rakibi altcoin gibi kriptolardaki yükselişin sebebi

Kaynak: Santiment/Twitter

Santiment, bu altcoinlerden en büyük ralliyi yüzde 12 ile XLM’nin yaptığını söylüyor. Ardından yüzde 7 ile ARB geliyor. SOL ve XMR her biri yüzde 5’lik yükselişler gördü.

Stellar, son yedi günde %18,3 artışla bu yazı yazılırken 0,10 dolardan işlem görüyor. Ethereum (ETH) ölçekleme çözümü Arbitrum, son yedi günde %2 artışla bu yazı yazılırken 1,14 dolar değerinde.

Solana, son yedi günde %4,8 artışla 17,76 dolardan işlem görüyorken, Monero son yedi günde %8 artışla 163,28 dolardan işlem görüyor.

İlgili – Kripto para piyasasına kurumsal sermayeden müthiş haber: CoinShares paylaştı

Santiment aynı zamanda derin ceplere sahip balina yatırımcıların da Çarşamba günü yüklü altcoin transferleri yaptığını açıklıyor. Böylece 2023’ün en büyük balina transferlerinin olduğu günlerden biri oldu. Şöyle açıklıyor:

“Geçen hafta altcoinler önemli ölçüde daha fazla volatiliteli olurken, bazı balinalar 10 milyon doların üzerindeki tranferleri ile dikkat çekti. Özellikle gözünüz MATIC, CHZ, CRV ve hatta USDT’de olsun.”

Kaynak

Etiketler: