1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kriptoya RTE ayarı!

Kriptoya RTE ayarı!

Kriptoya RTE ayarı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni reform paketinin detaylarını kamuoyuna aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Türk kripto para yatırımcılarını ilgilendiren açıklamalar!

Başkan Erdoğan’dan kripto piyasasına çelme!

Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantı’nda konuşan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’dan, kripto para sektörünü etkileyecek açıklamalar geldi.

Sermaye piyasaları ve finans sektörü için önemli açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan yeni reform paketi doğrultusunda oluşturdukları yol haritasını duyurdu.

kripto para vergi Kriptoya RTE ayarı!

İşte o açıklamalar:

“Yeşil tahvil piyasasına dönük alt yapıyı oluşturarak, bu ihraçları teşvik ediyoruz.

Dijital paranın ekonomik ve hukuki altyapısını oluşturacak adımları atıyoruz.

Borsa İstanbul’un halka arz sürecini kolaylaştırıyoruz.

…”

Uzun süredir dillerde olan Türkiye’nin kripto paralara vergi yükümlülüğü getireceği konusundaki söylentiler, Başkan Erdoğan’ın bu açıklamaları ile beraber ayyuka çıktı. Erdoğan her ne kadar konunun ayrıntılarına girmese de, zaten bir süredir gündemde olan vergi meselesini yeniden viral hale geldi. Hükümet yetkililerinin yapacağı çalışmalar, muhtemelen kripto paraları bir tanım altına aldıktan kripto para alım satımlarından elde edilecek gelirin vergilendirilmesini ile sonuçlanacak.

Türkiye’de, 3 milyonun üzerinde kripto para yatırımcısı bulunduğu ve 60’ın üzerinde kripto para borsası olduğu göz önünde alındığında, bu sektör, devlet için önemli bir gelir kapısı açacak gibi duruyor.

Etiketler: