fbpx
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. En iyi, en güncel Bitcoin forumları, BTC konuşulan Telegram toplulukları

En iyi, en güncel Bitcoin forumları, BTC konuşulan Telegram toplulukları

En iyi, en güncel Bitcoin forumları, BTC konuşulan Telegram toplulukları
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

En iyi Bitcoin forum ve toplulukları; kripto para konuşulan BTC forumları. İşte, en çok takip edilen, en güncel yorumların bulunabileceği Bitcoin forumları.


En iyi, en güncel Bitcoin forumları

Bitcoin en çok bilinen ve en popüler kripto para. Bir yatırım aracı olarak kullanılabilir ve bir gelir kaynağı olabilir. Ayrıca bir hobi ya da yaşam tarzına da dönüşebilir.

Ancak henüz 2009 yılında piyasaya girdi. Bu bakımdan klasik yatırım araçlarına göre son derece yeni ve elbette bilinmezliklerle dolu.

Bitcoin merkezsiz bir yapıya sahip dünya üzerinde yüzlerce borsa üzerinden milyonlarca kişi tarafından alınıp-satılıyor. Bitcoin piyasası son derece yüksek volatileli. Yani günler, saatler değil, saniyeler içerisinde fiyat değişebilir.

Eğer Bitcoin ve kripto paralarla ilgileniyorsanız, son yaşananlar hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyacaksınız. Bitcoin forum ve toplulukları da size sektör ile ilgili istediğiniz cevapları elde etmede yardım edebilir.

koinmedya_paradex

İlgili: Bitcoin (BTC) nasıl alınır?

En iyi, en güncel, en çok takipçisi olan Bitcoin forum ve toplulukları;

“koinmedya_binance”

Bitcoin Talk

En iyi Bitcoin forum ve toplulukları ile kripto para konuşulan BTC forumları hangileri diye arıyorsanız, aşağıdaki listemize göz atmanızı öneririz.

 • Üye sayısı: 3.225.969
 • Toplam konu: 1.281.320
 • Toplam ileti: 56.568.758
 • Başlıca konular: Bitcoin, madencilik, ekonomi, gelişmeler, yeni başlayanlar için rehberler
 • Türkçe destek: Evet
 • Türkçe konu başlığı: 43,668
 • Türkçe ileti: 968,085

koinmedya_brave

Bitcoin Talk (bitcointalk.org), en büyük Bitcoin forum ve topluluklarının başında geliyor. Bu forum 2009’dan bu yana aktif ve şu an3 milyona yakın kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Günün 24 saati birilerini aktif bulabilir ve konuşulan bir konuya katılabilirsiniz. Belirli bir ülke ise sınırlı değil ve hatta bazı yerel topluluklara da ev sahipliği yapıyor.

Forumdaki başlıca konular arasında madencilik ile ekonomi geliyor. Sektöre yeni adım atanlar, istedikleri rehber ve materyallere ulaşabilir. Kripto para dünyasına ait terimlere karşılık bulabilirler.

Bitcoin Talk forumun Türkçe sayfası da oldukça zengin. Türkçe konu başlıkları postlar, yorumlar ve analizler Bitcoin Talk Türkçe sayfasında.

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2020’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Reddit Bitcoin forum

En iyi Bitcoin forum ve toplulukları ile kripto para konuşulan BTC forumları hangileri diye arıyorsanız, aşağıdaki listemize göz atmanızı öneririz.

Toplam üye: 2,5 milyon
Konular: Bitcoin ve kripto para dünyası

Sosyal paylaşım ağı Reddit, r/bitcoin ismiyle en büyük Bitcoin forum ve topluluklarından birine ev sahipliği yapıyor. 2005 yılında iki üniversiteli arkadaş tarafından kurulan reddit bünyesine yer alan r/bitcoin 2 milyona yakın üyeye sahip.

Sık sık Bitcoin kullanılabilen e-Ticaret mağazaları ile ilgili konular üzerinde tartışmaların yapılabildiği bir Bitcoin forumu. Zaman zaman bazı hükümet temsilcileri de foruma katılarak yönetimlerinin kripto paralara olan desteğini burada ifade ettikleri görülmüştü.

Reddit, haberlerin paylaşılabildiği bir site. Kullanıcılar da sevdikleri konulara göre subreddit ismi verilen gruplara katılabiliyor. Burada en çok üyesi olan kripto para subreddit’leri ise r/Bitcoin (reddit.com/r/Bitcoin) ve r/BTC (reddit.com/r/btc) grupları. r/BTC grubunda 459 bin kullanıcı var.

Reddit Bitcoin forum sayfasında, Hot, New ve Rising (Sıcak, Yeni, Yükselen) bölümleri oldukça ilgi çekiyor. Yazım anında Reddit Bitcoin forumda 13,8 bin online kullanıcı var.

İlgili- Bitcoin neden yükseliyor?

CryptoinTalk

Bitcoin forum En iyi, en güncel Bitcoin forumları, BTC konuşulan Telegram toplulukları

CryptoInTalk 2017 yılında kurulmuş, kullanıcıların aktif olarak katılımlarının sağlandığı kripto para forum topluluğudur.

CryptoinTalk’da özellikle, güncel trendler, günlük güncellemeler ve haberler yer alır. Önde gelen kripto paralar için ayrı forum sayfaları oluşturulmuştur.

 • Toplam üye: 1,395,979
 • Toplam konu: 1,337,440
 • Toplam ileti: 5,647,734
 • Türkçe destek: Hayır

Cryptocurrency Talk

En iyi Bitcoin forum ve toplulukları ile kripto para konuşulan BTC forumları hangileri diye arıyorsanız, aşağıdaki listemize göz atmanızı öneririz.

 • Toplam üye: 96,047
 • Toplam konu: 149,957
 • Toplam ileti: 515,109
 • Türkçe destek: Hayır

Cryptocurrency Talk (cryptocurrencytalk.com), madencilik, teknik detaylar, yeni lansman duyuruları ve topluluğun güvenilir üyelerinden tavsiye almak için en iyi kaynağınız olabilir.

Kripto para birimleri, blockchainler, teknoloji ve olaylar hakkında haberler, bilgiler ve tartışmalara buradan katılabilirsiniz.

Cryptocurrency Talk, klup, link ve video bölümleri ile oldukça iyi kategorize olmuş bir Bitcoin formu.

Bitcoin Garden Forum

En iyi Bitcoin forum ve toplulukları ile kripto para konuşulan BTC forumları hangileri diye arıyorsanız, aşağıdaki listemize göz atmanızı öneririz.

 • Toplam üye: 31,502
 • Toplam konu: 67,909
 • Toplam ileti: 475,446
 • Türkçe destek: Evet

Bitcoin Garden Forum (bitcoingarden.org/forum) en dinamik ve sürekli gelişen Bitcoin forumlarından biri. Burada aynı zamanda alternatif kripto paralar yani altcoinlerle de ilgili çeşitli tartışmaları izleyebilirsiniz.

Bitcoin Garden Forum topluluğu kendisini “Bitcoin ve Altcoin haberlerinin gayri resmi organizasyonu” olarak da tanımlıyor. Bu forum, bazı altcoinlerde işlemleri teşvik ediyor. Burada aynı zamanda geniş bir coin listesi de bulabilirsiniz.

Bitcoin Forum

En iyi Bitcoin forum ve toplulukları ile kripto para konuşulan BTC forumları hangileri diye arıyorsanız, aşağıdaki listemize göz atmanızı öneririz.

 • Toplam üye sayısı: 21,871
 • Toplam konu sayısı: 26,059
 • Toplam ileti: 65,469
 • Türkçe destek: Evet

Bitcoin Forum’da (bitcoinforum.com) her şey Bitcoin ile ilgili. BTC nedir, nasıl çalışır, en büyük kripto paranın madenciliği nasıl yapılır ve Bitcoin ile ilgili kaynaklar nasıl bulunur.

Bitcoin forum oldukça sade ve kullanışlı. Karmaşanın olmadığı, yeni başlayanlar için temel konuların anlatıldığı tartışıldığı sade bir forum topluluğu.

Bitcoin Forum’da yeni başlayanlar için rehber yanında günün öne çıkan grafik ve yorumlarını bulmak da mümkün.

İlgili – Bitcoin Teknik Analizi: BTC yeni rekora mı gidiyor?

Bitcoin konuşulan Telegram toplulukları

Son dönemlerde sosyal medya ağlarından Telegram, popülerliğini giderek artırmaya başladı. Ülkemizde de yaygınlaşan Telegram yalnızca bir anlık ileti uygulaması değil. Telegram’ı asıl farklı kılan unsur, binlerce hatta on binlerce kişilik ileti grupları kurulabilmesi.

Kripto dünyasında, Telegram grupları oldukça popüler. Gruplarda başta Bitcoin olmak üzere, kripto dünyasına dair her konuyla ilgili konuşabilir, sohbetlere katılabilir, gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Sizler için bazı Bitcoin Telegram gruplarını derlemeye çalıştık.

Koinmedya Fan Grubu

Koinmedya, kripto para haber sitesinin Telegram gurubu. Gruba katılarak hem haber sitesinin, haberlerine anında ulaşabilir hem de grupta yapılan analizlerden istifade edebilirsiniz.

Kripto para konuşulan Telegram grupları

Myc signals Telegram Grubunda, Binance, Bitmex ve Bybit Furures işlem sohbetleri yer alıyor. Grubun 21,817 üyesi var. Cointegraph grubunda, 93,837 üye var. Coinpage Telegram grubu, 6,667 üyeli. Today We Push Telegram gubu, Binance’te bulunan iki balina tarafından kontrol ediliyor; 50,864 üyesi var.

Uniswap Unicorn telegram gurubu daha çok yeni projelere odaklanmış bir gurup. American Whales gubu daha çok kısa dönem traderslar için. DEFI WORLD telegram grubu, DeFi projeleri üzerine yoğunlaşan bir grup.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.