BTC : 82900 ₺ ETH : 2829 ₺ XRP : 1.869 ₺ LTC : 357.4 ₺ USDT : 7.655 ₺ XLM : 0.584 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. BitMEX kullananların dikkatine: Kripto para çekme işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz

BitMEX kullananların dikkatine: Kripto para çekme işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz

BitMEX kullananların dikkatine: Kripto para çekme işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz
0

Kripto para çekme BitMEX kullanıcıları için sıkıntılı bir sürece doğru mu gidiyor? BitMEX borsası, yaklaşan Bitcoin yarılanması, madencilerin karşılaşabileceği sıkıntılar ve kullanıcılarına etkileri hakkında bir duyuru yayınladı.


Bitcoin’in üçüncü yarılanmasına 500’den az blok kaldı. Kripto para topluluğu yarılanma gerçekleştikten sonra neler olacağına dair sabırsızlanıyor. 2016’daki son yarıdan bu yana dört yıl geçmesine ve fiyatın % 1500 oranında artmasına rağmen, blockchain topluluğundan kaynaklanan mevcut görüşler ve sorular o kadar farklı değil.

İlgili yazı için bakınız: Yeni başlayanlar için kripto para rehberi: Nedir, nereden alınır, ne zaman alınmalı, nelere dikkat edilmeli?

Madencilerin hayatta kalması, hash gücü, blok zinciri temeller, işlem ücretleri arasındaki yarılanma etkisine ilişkin endişeler bu sorular arasında yer alıyor. Bununla birlikte, COVID-19 nedeniyle küresel ekonominin mevcut durumu, bu yarılanmayı önceki yarılanma etkinliklerinden biraz farklı kılıyor.

koinmedya_brave

BitMEX Bildirimi: Yarılanma öncesi kripto para çekme ile ilgili BitMEX kullanıcıları uyarıldı

En önemli konuşma noktalarından biri, BTC’nin mevcut seviyelerde kaldığı varsayılarak ödüller yarı yarıya azaltıldıktan sonra madencilerin hayatta kalma oranının ne olacağı şeklinde. Daha küçük madencilerin kapanması beklenirken, hash gücü kısa vadede etkilenecek. Şu anda hash gücü yıllık 120-125 Eh / s’lik en yüksek seviyelerde yer alıyor. BitMEX tarafından yayınlanan araştırma, hash gücü düşüşünün % 30 ila % 35 arasında olduğunu tahmin ediyor.

İlgili yazı için bakınız: Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Düşük hash gücü nedeniyle, hash rate ve zorluk buna göre ayarlanmadan önce işlem onay süreleri geçici olarak yükselir. Bu nedenle BitMEX, müşterilerini borsada para çekme işlemlerinde daha yüksek onay süreleriyle karşılaşabileceği konusunda uyarıyor, ancak hash gücünün etkinlikten sonraki haftalarda normale geri döndüğünde bunun çözülmesini bekliyorlar.

BitMEX tarafından yapılan duyuruda kripto para çekme ile ilgili olarak BitMEX kullanıcıları şu açıklama ile karşılaşıyor:

“Yarılanma sonrası olası hash gücü düşüşü göz önüne alındığında, en azından ilk birkaç hafta boyunca, kullanıcılar işlem sürelerinde bazı gecikmeler ve para çekme işlemleri için daha sonra ağ ücretlerinde bir artış görebilir.”

Kaynak