BTC : 84450 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 2.066 ₺ LTC : 400 ₺ USDT : 7.272 ₺ XLM : 0.7421 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto bankası mı kuruluyor?

Kripto bankası mı kuruluyor?

Kripto bankası mı kuruluyor?
0
huobi_koinmedya

Kripto bankası mı kuruluyor? Binance’nin bir bankayı alması fikri yeni değil. CEO Changpeng Zhao’a göre ise kendilerine ait bir bankaya sahip olmaları, global düzenleyiciler ile etkileşimde yeni bir kanal daha açabileceğini söylüyor.


Binance kripto bankası mı kuruluyor?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bir bankayı satın alma ya da kendi bankasını kurma düşüncesi üzerinde çalışıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), bu yöndeki düşüncelerini, Binance’in sahip olduğu CoinMarketCap’in 22 Temmuz’da düzenlediği soru cevap oturumunda paylaştı.

CZ, bir banka satın alma ya da kendi bankalarını kurma fikrinin uzun süredir Binance tarafından değerlendirildiğini bildirdi. Oturumunda CZ’ye Binance’in “dünyanın tüm ürünlerine sahip bir baka açma” planı olup olmadığı soruldu. CZ ise “bir banka satın alma fikrinin binlerce defa düşünüldüğünü” ifade etti.

koinmedya_brave

İlgili –Ripple Labs derinden gidiyor- Artık bankaya ihtiyaç duymayacaksınız

Changpeng Zhao, bir banka satın alma fikrinin çok defa tartışıldığını bildirdi. Ancak Binance’in henüz bu yönde belirli bir plan açıklama aşamasına gelmediğini de belirtti. “Şu an devam eden çok sayıda tartışma ve değerlendirilen girişimler var.” diyen Binance CEO’su, bankalar ile ilgili fırsatları değerlendirmek için birkaç uzman ekibe de sahip olduklarını vurguladı. CZ ayrıca banka ile ilgili tartışmalara çok sınırlı katıldığını söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ayrıca geleneksel finansal sistemler ve kripto sektörü arasındaki ilişkilerde son yıllarda önemli ölçüde değişim yaşandığını bildirdi. CZ şunları söyledi: “İki yıl önce geleneksel finansal bankaların hiçbiri kripto borsaları ile çalışmak istemiyordu. Bugün ise hem kredi kartı şirketleri hem de başlıca global bankalar kriptoya yöneliyor.”

İlgili – Uzman görüşü: Yıl sonuna doğru kripto piyasası çıldıracak!

koinmedya_brave

Düzenleyiciler ile iletişim için bir kanal daha

Bir banka alması ya da kripto bankası kurması Binance’e geleneksel finansal oyuncularla işbirliği açısından daha elverişli bir konum sağlayacak. CZ ayrıca borsanın gerçekten de bankacılık hizmetleri ile daha derin bir entegrasyon düşündüğünü belirtiyor. Yine de bir banka satın almak ya da kendi bankalarını kurmaları, iki sektör arasındaki tüm problemleri çözmeyecek.

Changpeng Zhao şöyle konuştu: “Aynı zamanda bir banka almak tüm sorunları çözmeyecek. Sadece bize düzenleyiciler ile iletişim için daha kolay bir kanal sağlayacak.”

Kaynak

Etiketler: