BTC : 62781 ₺ ETH : 1562 ₺ XRP : 1.225 ₺ LTC : 286 ₺ USDT : 6.908 ₺ XLM : 0.4644 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriMedya Haber
  3. Jenny Ta: Wall Street kripto paraya geçişi tartışıyor

Jenny Ta: Wall Street kripto paraya geçişi tartışıyor

Jenny Ta: Wall Street kripto paraya geçişi tartışıyor
0
huobi_koinmedya

Wall Street kripto paraya geçişi konuşuyor. Seri girişimci Jenny Ta, Wall Street’in kripto paraya geçişi ile ilgili öngörülerini paylaştı.


Cointelegraph ile yaptığı özel bir röportajda pek çok yatırım şirketinin CEO’luğunu yapan ve kripto ile güçlendirilmiş sosyal pazarın kurucu yöneticisi Jenny Ta, düşüncelerini paylaştı.

Bakınız:BitMex borsasında 250 milyon dolarlık BTC long işlemi tasfiye edildi

Wall Street’ten desentralize ekonomiye geçiş yolculuğunu anlatan seri girişimci ve milyoner,  hızla gelişen düzenlemelere tabi olarak gelişmeye devam eden sektör  için yasal danışma almanın zorluklarını vurguladı.

koinmedya_brave

Ancak Ta, blockchain düzenlemesinde artan  olgunlaşmanın, kripto varlıkları için de benimsenmeyi arttıracağını öngörüyor.

Wall Street kripto paraya geçişi tartışıyor olabilir mi?

Bitcoin’i ilk kez Winklevoss ikizlerinden duyduğunu anlatan Ta, ancak 2016’nın sonlarında gerçekten ciddileştiğini söyledi.

“Bitcoin hala 1,000 doların altındaydı ve bir tweet atarak onun 2017’de 1,000 doları geçeceğini söyledim.”

Ta, Wall Street’i girişimciliğe başlamak ve teknoloji dünyasına girmek için terkettiğini söyledi. Ve sözlerine şunları ekledi:

“Bu nedenle kripto gerçekten mükemmel bir endüstri. Çok tutkuluyum çünkü DeFi  benim ilgi alanlarımı bir araya getiriyor.”

Ta, kripto destekli sosyal Pazar başlattı

Girişimci, 7 Mayıs’ta CoinLinked’i hayata geçirdi. Bu,Tether (USDT) ile değiştirilebilen ve markette indirimler için kullanılabilecek kişiye özel tokenlerle  kullanıcı aktivitesini ödüllendiren, kripto ile desteklenen bir sosyal network.

koinmedya_brave

Ta, kripto ticaretini kolaylaştıran platformların eksikliğini vurgulayarak, CoinLinked’in, insanların istedikleri herşeyi kripto kullanarak alabilecekleri bir alan sağlamayı ve dijital varlıkların benimsenmesini hedeflediğini söyledi.

“Herkes benimsenme hakkında konuşuyordu. Ne zaman Bitcoin ya da Ethereum kullanarak gerçek ürünler satın alabileceğiz? İşte bu nedenle CoinLinked doğdu.

Projemi oluşturmaya 2 yıl önce başladım. Ve geçen yılın sonlarına doğru buhar almaya başladı.

Ben aslında Mart ayında başlatmayı planlıyordum. Fakat Corona virüs vurdu. Böylece 1 ay geciktirdim. Ve işte buradayız.”

Blockchain düzenlemeleri hala olgunlaşıyor

Blockchain endüstrisine girdiği zaman karşılaştığı zorluklar sorulduğunda Ta, sektör hakkında bilgili uzmanları bulmakta sıkıntı yaşadığını vurguladı.

“Geleneksel avukatlar genellikle 50 yaş civarındaki beyler. Bunlar geleneksel marketler konusunda çok iyiler. Fakat konu tokenize ekonomiyi araştırmaya gelince,  çok fazla şey bilmiyorlar. Onlar gerçekten köre kılavuzluk eden kör gibiler. Bunu çok çabuk öğrendim.

Geleneksel avukatlarımı geleneksel tarafta tutuyorum. Ve tokenize ekonomiden anlayan, çok daha genç  birkaç blockchain avukatı kiralıyorum. Böylece tüm taraflarla ilgilenerek dengede tutuyorum.”

Ta ayrıca hızla değişen düzenleme kılavuzları ve zorluklarıyla birlikte, gelişmekte olan bir endüstri üzerinde yasal danışmanlık peşinde koşmanın zorluklarından bahsederek şunları söyledi:

“Bu endüstride öğrendiğim şeylerden biri şu: Bizim yasal uzmanlara ve avukatlara ihtiyacımız var. Fakat aynı zamanda onlar bize doğru dürüst kılavuzluk etmeden önce, biz onların önünde olmalıyız.”

Yavaş fakat emin adımlarla endüstrinin olgunlaşacağına inanıyorum. Ve benimsenmenin bu şekilde gerçekleşeceğine inanıyorum.”

Ne dersiniz? Sanırız Ta’nın yaptığı başlangıç ile Wall Street kripto paraya göz kırpmaya başladı.

Kaynak