BTC : 84459 ₺ ETH : 2858 ₺ XRP : 2.059 ₺ LTC : 396.8 ₺ USDT : 7.275 ₺ XLM : 0.737 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İyi ki doğdun Ethereum! Gelecek 5 yılda ETH’yi ne bekliyor?

İyi ki doğdun Ethereum! Gelecek 5 yılda ETH’yi ne bekliyor?

İyi ki doğdun Ethereum! Gelecek 5 yılda ETH’yi ne bekliyor?
0
huobi_koinmedya

Ethereum bundan 5 yıl önce 30 Temmuz’da dünyaya geldi. İyi ki doğdun Ethereum! Sen olmasaydın altcoinler olmazdı!


İyi ki doğdun Ethereum!

Ethereum’un bundan 5 yıl önce bugün ilk bloku kazıldı. Ethereum bugün tam 5 yılı devirmiş oldu. Aşağıdaki resimde Ethereum’un ilk blokuna ait resmi görüyoruz.

iyi ki doğdun Ethereum İyi ki doğdun Ethereum! Gelecek 5 yılda ETH'yi ne bekliyor?07.30.2015 tarihinde Ethereum’un ilk blokunu kazan madenci, 5 ETH’lik ödül kazandı. Yukarıdaki blokun kazılmasının ardından 7 ay sonra Ethereum, en büyük 2’inci kripto para konumuna yükseldi.

Aslan Burcu olan Ethereum, Aslan Burcunun çoğu özelliklerini üzerinde topluyor. Öne çıkan önemli özellikler; liderlik, girişimcilik ve yönetim. Gerçekten de kripto para piyasalarında devrim yaran birçok girişimi Ethereum’a borçluyuz. Örneğin dApps’ler (blockchain tabanlı uygulamalar), akıllı sözleşmeler, DeFi platformları, DeX platformları, stabil coinler, tokenizasyon, ERC-20 tokenları Ethereum’un kripto para piyasalarına kazandırdığı önemli katkıların başında yer alıyor.

koinmedya_brave

Ethereum kendi içerisinden Tron ve Cardano gibi bağımsız blockchain’ler de çıkarmayı başardı.

Ethereum’un hedefi küresel bir bilgisayar haline gelmek ve interneti merkeziyetsizleştirmek.

Yukarıda görüldüğü gibi Ethereum’un ilk bloku kazıldığında 5 ETH ödül verildi. Sonrasında Bizans hardfork’u ile ödül sayısı 3 ETH’ye düşürüldü. Şubat 2019’daki İstanbul HardFork’u ile bu ödül sayısı 2 ETH şeklinde güncellendi.

Gelecek 5 yılda Ethereum’e ne bekliyor?

Ethereum’un hazırlandığı en önemli değişimlerden birisi Ethereum 2.0 güncellemesi. 3 faz şeklinde planlanan Ethereum 2.0 güncellemesi tamamlandığında Ethereum ağının kapasitesi oldukça arttırılacak. Bu süreçten sonra birçok finansal şirketin değerli finansal kâğıtlarının Ethereum blockchain’i üzerinden tokenize edildiğine şahit olacağız. Günümüzde bile birçok emlak şirketi, Ethereum blockchain’i üzerinden emlake daya varlıklarını tokenize ettiğine şahit oluyoruz.

koinmedya_brave

Gelecek 5 yılda hisse senetleri, bonolar, çekler ve diğer değerli finansal kâğıtların Ethereum üzerinden dijitalleştiğini görebiliriz. Hatta bazı merkez bankalarının kendi para birimlerini Ethereum üzerinden piyasaya süreceğine bile şahit olabiliriz.

Gelecek 5 yılda birçok şirketin ve ülkenin veri transferinde ve depolamasında Ethereum blockchain’ini kullandığını görebiliriz. Hatta devletlerin ve kurumsal firmaların Ethereum blockchain’ine ETH depozito ederek validator (onaycı) olabileceği bile ihtimal dahilinde.

Kaynak