BTC : 83317 ₺ ETH : 2817 ₺ XRP : 1.869 ₺ LTC : 356.4 ₺ USDT : 7.628 ₺ XLM : 0.5829 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ethereum ve Ethereum Classic karşılaştırmalı fiyat analizi

Ethereum ve Ethereum Classic karşılaştırmalı fiyat analizi

Ethereum ve Ethereum Classic karşılaştırmalı fiyat analizi
0

İki rakip güçlü kripto paranın fiyatlarına karşılıklı göz atıyoruz: Ethereum ve Ethereum Classic. Ethereum fiyatlarında düşüş trendi devam ederken Ethereum Classic, ayı kapanından çıkmak üzere.


Ethereum ve Ethereum Classic fiyatlarında değişim

Ethereum Classic (ETC), 18 Aralık 2019’da yıllık bazda ulaştığı en düşük değer olan 3,4 dolar ile kısyaslandığında yüzde 32 değer kazandı. Bitcoin’e göre prim oranı ise yüzde 25. ETC’de geçen hafta yaşanan fiyat artışları, ETC hash oranlarına da yansıdı. Günlük fiyat artışlarına göre değerlendirildiğinde ETC fiyatlarından yazının kaleme alındığı saatte yaklaşık yüzde 10’luk bir artış var ve 4,57 dolardan işlem görüyor.

Lütfen Bkz: VeChain hacking yoluyla çalınan coin’leri yakmayı tartışıyor

Ethereum Classic fiyatları 100-EMA seviyesine denk gelen 4,6 dolarlık direnç seviyesi ile karşılaştı. 50-EMA (4,16 dolar) seviyesinde ise güçlü bir destek seviyesi beliriyor. Aşağıdaki grafikte ETC fiyatlarındaki günlük değişimi görüyoruz.

koinmedya_brave

Ethereum ve Ethereum Classic Ethereum ve Ethereum Classic karşılaştırmalı fiyat analizi

Aşağıdaki grafikte ise Ethereum ve Ethereum Classic fiyatlarındaki değişimi beraber görüyoruz. Ethereum fiyatlarında Haziran 2019’dan sonra yaşanan düşüş trendi hala devam ediyor. Görünüm ise ayı trendinden çıkmış değil. Ethereum Classic fiyatlarında son günlerde yaşanan fiyat artışları ise ayı kapanından kurtulduğu yönde ümitleri güçlendiriyor.

Ethereum ve Ethereum Classic Ethereum ve Ethereum Classic karşılaştırmalı fiyat analizi

Lütfen Bkz: Ethereum ödüllerinde bir yarılama (halving) mı geliyor?

Ethereum Classic blockchain ağı, Ocak ayında Agartha hadfork’u ismi verilen bir güncelleme yaşayacak. Bu güncelleme ile ETC, ağındaki ölçeklendirme performansını arttırmayı planlıyor. ETC, Ethereum’dan farklı olarak PoW sisteminde kalmayı düşünüyor.

Ethereum Classic, Çin’de oldukça popüler bir blockchain ağında sahip. Bu açıdan ETC blockchain ağı birçok bağımsız geliştiriciden destek alıyor.

Kaynak