OAX coin nedir? OAX/USD yorum, geleceği ve haberleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

OAX coin nedir? OAX coin yorumları nasıl? OAX coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vadediyor mu? OAX coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

OAX coin yorum

 

OAX/USD – 1 OAX coin kaç dolar?

 

OAX/BTC – 1 OAX coin kaç Satoshi?

OAX coin yorumlarına geçmeden önce OAX coinin ne olduğuna bakalım.

OAX coin nedir?

Oax, güvenli, şeffaf ve tekili merkeziyetsiz borsalar geliştirerek blokchain teknolojisini benimsemeyi ve dijital varlıkların merkeziyetsiz bir şekilde alım satım yapılmasını sağlamayı amaçlayan bir kripto para platformudur. OAX coin ise bu platformun yerel tokenidir. Proje, geleceğin web3 teknolojisi için, sürdürülebilir dijital varlık ekosistemini geliştirmeye odaklı bir platform. Diğer projelerin ele almadığı şekilde ilginç bir sistem üzerine kurulu. Diğer pek çok merkeziyetsiz protokolların hepsi tamamen bir merkeziyetsizlik üzerine odaklanıyor ve merkezi bir bırsadan gelebilecek her türlü yararı da gözardı ediyorlar.

OAX tam olarak nedir?

OAX ( eski adıyla OpenANX) kripto borsası ve ANX international tarafından geliştirilen bir borsa.

ANX International, dünyada en büyük blockchain geliştirme firmalarından birisi. 2013 yılında Hong Kong’da kripto dünyasına giriş yaptı ve bu şirketin kendi merkeziyetsiz pazar borsası olan OAX geleneksel merkezi borsaların en önemli özellikleri ile merkeziyetsiz borsaların şeffaflık gibi en olumlu özelliklerini bir araya getirmeyi hedefliyor.

Şirket var olan borsa platformlarını kendi OAX platformuna bağlayarak ve kullanıcıların risk yönetimini teminat sistemi ile ele almalarını sağlayarak bir sinerji yaratmak istiyor. Platform ayrıca tezgah altı tüketiciyi koruma ve anlaşmazlık çözüm hizmeti de veriyor .

Platform kod tabanı açık kaynak ve projenin tamamen şeffaf olmasına imkan veriyor. Platform ayrıca merkezi yönetim modelinden de uzak duruyor.  Aksine yönetim işini topluluğa oylama ve projeye dahil olma yoluyla devrediyor.

bkz:DXY ABD dolar endeksi yorum ve grafik: DXY nedir ve ne yapacak?

OAX/USD fiyat grafik yorum

oax coin OAX coin nedir? OAX/USD yorum, geleceği ve haberleri

OAX coin, byükseliş sürecine başladı. 1. ve 2. minor dalgayı tamamlayan OAX coin, gözünü 3. minor dalganın seviyesi olan 0.55 dolara dikti. Bakalım OAX coin için işler nasıl evrilecek, hep birlikte göreceğiz.

OAX coin geleceği ve fiyat tahmini

OAZ’ın merkeziyetsiz borsa kavramına hibrit bir yaklaşımı var çünkü bir borsada herşeyin merkeziyetsiz olamayacağını düşünüyorlar. Şeffaflık sağladığı için merkeziyetsiz borsaların yararını inkar etmeyen OAX ekibine göre merkeziyetsizliğin getirdiği yararlar arasında akıllı sözleşmeler ile uyuglanan fiyat keşfi ve işlem şeffafiyeti öncelikler arasında.

Merkeziyetsizlik ayrıca anlaşmazlık çözümlerinde, kredi risk değerlendirmelerinde ve güvenlik sağlamada azami ölçüde yarar getiriyor. OAX bu yararları dahada geliştirmenin ve merkezi borsaların olumlu özelliklerininin bir kısmınıda uygulamanın yollarını araştırıyor.

Merkezi bir borsa ve OAX arasındaki bir temel fark da OAX’ın Varlık Yolu özelliği. Bu özellik platformun herhangi bir işlemde her iki varlık anahtarını saklamasını engelliyor. Aksine herhangi bir zamanda sadece bir tanesini saklayabilme özelliği ile platfromdaki risk olasılığını en aza indirmeyi amaçlıyor.

Bu Varlık Yolu özellikleri fiyat para birimlerini de koruma altına alıyor ve ERC-20 tokenler ile eşdeğer miktarda para basıyor. Bu tokenler sadece borsaya özgü tokenler. Örneğin Oax borsası USD karşılığında OAX/USD tokenlerini çıkarıyor.

OAX platformunun en önemli güncellemelerinden birisi de kullanıcıların gerçekten “ Kredi Riski” yada diğer platformlardaki emir defterlerinden kredi riski desteğini işlem yapabilmeleri.

Bu uygulama platform tokenlerinin karşılıklı alım satım yapılabilmesine olanak sağlıyor. Böylece kripto pazarlarında kredi riskini temeli de oluşturuluyor. Örneğin OAX/USD BNB/ USD coin karşısında işlem yapılabiliyor.

Oax coin platformun coini olarak şeffalık özellğinin yanında güvenli ve etkili bir  işlem imkanı sunuyor.

OAX fiyatı, Platformun başarısına ve sektörde merkezsiz borsalara talep ile doğrudan ilgili. İnsanlar merkeziyetsiz borsalara alıştıkça, merkeziyetsiz ve dijital ekonomi alanındaki yenilikler devam ettikçe OAX coinin altlara düşme olanağı azalıyor.

İşte, OAX coin fiyatında gelecek yıllarda görülebilecek seviyeler:

Year Minimum Price Average Price Maximum Price
2024 $0.40 $0.46 $0.48
2025 $0.55 $0.64 $0.67
2026 $0.72 $0.82 $0.85
2027 $0.72 $0.82 $0.85
2028 $0.88 $0.96 $1.00
2029 $1.26 $1.37 $1.38
2030 $1.81 $1.90 $1.95
2031 $2.56 $2.66 $2.67
2032 $3.49 $3.59 $3.61

Oax coin geleceği ve fiyat tahmini 2024

Analizler, Oax coinin fiyatının 2024 yılında 0.18 dolar ile 0.21 dolar arasında olabileceğini gösteriyor12. Bu, fiyatta ortalama % 0.38’lik bir artış anlamına geliyor.

Oax coin geleceği ve fiyat tahmini 2025

2025 yılında, Oax’in kripto para platformu alanındaki büyümesinin devam etmesi bekleniyor. Böylece coinin fiyatı da artırabilir. Oax coinin 2025 yılında 0.20 dolar ile 0.27 dolar arasında olması bekleniyor32.

Oax coin geleceği ve fiyat tahmini 2030

Oax coinin 2030 yılında 0.07 dolar ile 1.55 dolar bölgesine ulaşacağı tahmin ediliyor32. Bu da önümüzdeki yıllarda fiyatın ortalama % 669.04’lük bir artış yapacağı anlamına geliyor.

Bu tahminler, Oax’in kripto para platformu alanındaki büyüme potansiyeline dayanıyor. Ancak, bu tahminlerin kesin olmadığını ve kripto para piyasasının volatilitesi nedeniyle değişebileceğini belirtmek önemlidir. Yatırım kararları vermeden önce kendi araştırmanızı yapmak ve farklı kaynaklardan bilgi almak önemlidir.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
OAX coin nedir? OAX/USD yorum, geleceği ve haberleri
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.