fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Rehberi
  3. Internet Computer (ICP) Rehberi: Internet Computer nedir? ICP token yatırım yapılabilir mi?
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Internet Computer (ICP) Rehberi: Internet Computer nedir? ICP token yatırım yapılabilir mi?

Internet Computer (ICP) Rehberi: Internet Computer nedir? ICP token yatırım yapılabilir mi?
0

Kripto para piyasalarında en değerli 30 kripto paradan biri olan Internet Computer nedir? Bu makalemizde ICP token yatırım yapılabilir bir kripto para mı soruna cevap arayacağız. Ayrıntılar için haberimize göz atınız.


Internet Computer (ICP) Rehberi: Internet Computer nedir? ICP token yatırım yapılabilir mi?

Öncelikle kısaca ICP token temel istatistiklerine göz atalım. Internet Computer platformunun kripto parası olan ICP token yazımın kaleme alındığı saatte 8.34 milyar dolarlık piyasa hacmi ile en değerli 26’nci kripto para ve CoinMarketCap’te top 30’da işlem görmektedir. ICP token 45.93 dolar bandında hareket ediyor. En yüksek değerini 10 Mayıs 2021’de (yaklaşık 4 ay önce) 732 dolar ile gördü.

Zirveden sonra Internet Computer (ICP token) fiyatları ciddi biçimde değer kaybetti. Yani zirveye kıyasla değerinin %90’ın fazlasını yitirdiğini söyleyebiliriz. Bu aşamadan sonra kripto para yatırımcıları ciddi bir ikilemle karşı karşıyalar:

  • ICP token dip yaptı ve yatırım yapmak için iyi bir zamanlama
  • Nisan-Mayıs döneminde rekor kıran kripto paralardan hiçbiri ICP token kadar değerini kaybetmedi. Bu nedenle ICP oldukça riskli bir proje.

Toplam ICP token arzı: 473,216,355

Piyasada işlem göre ICP token arzı: 182,112,478

Toplam ICP token arzının %38.4’ü piyasaya sürülmüş durumda. Kalan %61.5’lik dilim ise piyasaya sürülmeyi bekliyor. 473 bin adetlik ICP token arzının oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz. Kıyas olarak Bitcoin arzının 21 milyon adet olduğunu hatırlatalım.

Lütfen Bkz: Ethereum (ETH) nedir, nereden, nasıl satın alınır ve geleceği nasıl?

Aşağıda Internet Computer (ICP token) fiyatlarındaki canlı değişimi görüyoruz.

Internet Computer (ICP) Canlı Fiyat Grafiği

Internet Computer (ICP) nedir?

Internet Computer, sınırsız kapasite ile web hızında çalışan ilk blockchain’dir. Internet Computer; akıllı sözleşmeleri ölçeklendiren, bunları web hızında çalışmasına destek olan, verileri işleyen ve depolayan bir blockchain bilgisayarı şeklinde düşünebiliriz.

Internet Computer son günlerin popüler uygulamaları olan DeFi (merkezsiz finans) ve tokenizazyon sürecinde teknik destek sunuyor.

Proje 2016 yılında Dominic Williams tarafından kuruldu. Kuruluş aşamasında Horowitz, Polychain Capital, SV Angel, Aspect Ventures, Electric Capital, ZeroEx, Scalar Capital ve Multicoin Capital gibi şirketlerden 121 milyon dolar toplamayı başardı.

10 Mayıs 2021’den itibaren ikincil piyasalara açılan ICP token ilk günün heyecanı ile 730 doları gördü. Fiyatlar bu zirveden sonradan hızlı biçimde düşüşe geçti.

Internet Computer’ın arkasındaki kuruluş DFINITY olarak biliniyor.

Kaynak

İlgili!

Güncel Internet Computer (ICP token) fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.