BTC : 85494 ₺ ETH : 2854 ₺ XRP : 2.124 ₺ LTC : 418.4 ₺ USDT : 7.322 ₺ XLM : 0.77 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum tabanlı en popüler 20 Token

Ethereum tabanlı en popüler 20 Token

Ethereum tabanlı en popüler 20 Token
0
huobi_koinmedya

Bugünkü yazımızda sizlere Ethereum tabanlı önde gelen Tokenleri paylaşacağız. Şunu söylemekte beis görmüyoruz. Ethereum hala en iyi kripto para platformlarından biri belki de en iyisi.


Ethereum tabanlı en popüler Tokenler

Binance Coin (BNB)

Binance Coin, Binance platformundaki baz Coinlerden. Saniyede 1,4 milyon siparişi işleyebilen bir kripto para borsası Binance ‘ta baz para birimi olarak kullanılıyor. Binance adı, dijital teknoloji ve finans entegrasyonuna atıfta bulunan “binary” ve “finans” terimlerinin birleşiminden türetilmiştir.

 Maker (MKR)

Maker, kripto para ekosisteminde önde gelen Blockchain projelerinden birisidir. Maker’ın yerel kripto parası aslında iki farklı Token’in, MKR ve Dai’nin bir kombinasyonudur. MKR bir yardımcı program Token’i olsa da Dai, merkeziyetsiz bir stablecoin olarak bilinir. Değeri geçici olarak ABD Doları’na sabitlenmiştir. 1 Dai, 1 dolara eşittir.

OmiseGo (OMG)

OmiseGo 2018 yılını başarılı geçirdi, dahili olarak kendini geliştirildi ve Plazma ile Ethereum ölçeklenebilirlik çalışmalarına önemli katkılarda bulundu. OmiseGo’nun sloganı ‘Banka Dışı Banka’dır. Bu tam olarak ne anlama geliyor? OmiseGo merkeziyetsiz ve uygun fiyatlı finansal hizmetler sağlamayı amaçlıyor ve bunlara erişmek için bir banka hesabınız olması gerekmiyor.(Bknz:OmiseGo Değer Artışına Neden Olacak Güncellemeler)

koinmedya_brave
0x (ZRX)

0x, Ethereum Tokenlerinin Ethereum Blockchaini üzerinden alınıp satılmalarına izin veren açık kaynaklı izinsiz bir protokoldür. Protokolün temel amacı, Token’in merkeziyetsiz borsa ve dapp’ler için güvenilir bir borsa işlevselliği sağlamasıdır.

Basic Attention Token (BAT)

Basic Attention Token, kripto dünyasında oldukça ilginç bir projedir. Bu proje, dijital reklamcılığı tümden dönüştürmek için tasarlanmıştır. Dijital reklamcılığın geleceğinde bazı büyük değişiklikler olması kaçınılmazdır. BAT projesinin amacı reklamverenlerin, içerik yayıncılarının ve internet kullanıcılarının yararlandığı; Facebook ve YouTube gibi yetersiz ve istilacı aracı platformlarının nihayetinde kullanılmadığı, yeni bir sistem oluşturmaktır.

Pundi X (NPXS)

Pundi X heyecan verici bir projedir, çünkü günlük hayatta kripto para birimlerini kullanılabilir hale getirmeye öncülük ediyor. Pundi X’in kullanıcılarına sunduğu 3 ana hizmet vardır:
Satış noktası cihazıyla kripto para birimleri satın almak ve satmak.
Perakende satış yapmak için kripto para birimleri kullanmak.
Uçtan uca (peer to peer) işlemlerini gerçekleştirmek.

Chainlink (LINK)

Ethereum tabanlı Chainlink merkezi olmayan bir Oracle hizmeti ve türünün ilk platform örneği. ChainLink’in amacı 2015 yılında Ethereum‘un piyasaya sürülmesiyle ortaya çıkan akıllı sözleşme işlevini dünyanın geri kalanına yaymak. Çünkü akıllı sözleşmeler her ne kadar güçlü bir araç olsa da, kullanımı blockchaine özgü uygulamalarla sınırlı.

koinmedya_brave
Populous (PPT)

Mevcut finansal altyapımızla, kredi alma süreci küçük ve orta ölçekli işletmeler için çok yetersizdir. Populous, merkeziyetsiz ve eşler arası bir platform kullanarak bu kredileri kolaylaştırmak için yeni bir yol ve imkanlar sunmaktadır. Geleceği olan bir platformdur.

TrueUSD (TUSD)

Sitesinde de söylendiği gibi ABD doları cinsinden teminatlandırılmıştır. Böylece ticaret, havale ve ödemeleri huzur içinde alabilirsiniz. Genel mantığı dolara eşdeğer bir coin olma prensibi üzerine kurulu. Ethereum tabanlı Tether’e rakip olarak gelen stabil coinler içinde belki de en dikkat çekici proje TrueUSD’dir.

Golem (GNT)

Golem’in amacı, internet erişimi olan herkes tarafından kullanılabilecek küresel, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir süper bilgisayar oluşturmaktır. Golem aslında bilgisayarımsal gücünü kendisi sağlamıyor. Bunun yerine bilgisayarımsal gücü kullanmayan kişilerin bir ücret karşılığında ihtiyacı olan kullanıcılara borç vermelerini sağlıyor. Bu anlamda Golem’i bilgisayarların Airbnb’si olarak düşünebilirsiniz.

Augur (REP)

Augur, ilk merkeziyetsiz tahmin piyasasını meydana getiren önemli bir projedir. Kısaca, geleceğe dair tahminlerin yapıldığı ve doğru öngörüye yatırım yapanların kazanacağı bir sistem olan Ethereum tabanlı Augur, geleceği olan platformlardan biridir.

USD Coin ($USDC) 

USD Coin şu anda En İyi 20 Ethereum tabanlı Token’den en son piyasaya sürülen 3. stable coindir. USDC, blockchain endüstrisindeki Circle ve Coinbase’deki birkaç büyük şirket arasındaki ortaklığın ürünüdür.

Status (SNT)

Status, dünyanın Ethereum ağıyla etkileşim şeklini tamamen değiştirecek bir mobil işletim sistemidir. SNT, tüm Ethereum ağı avucunun içinde olan, kullanıcılarının erişimine izin veren ve merkeziyetsiz tarayıcı ve özel mesajlaşma projesidir.

Revain (R) 

Revain’in çözmeyi amaçladığı problem, çevrimiçi ürün incelemelerinde güvenilirlik ve orijinal olma sorunlarıdır. Tüketiciler, hangi mal ve hizmetlerin üzerinde para harcayacaklarını ve hangilerinin güvenilir olduğunu öğrenmek için yapılan incelemelere göz gezdirir.

Revain, alıştığımız merkezi inceleme platformlarından daha güvenilir ve kullanışlı olmayı amaçlayan Ethereum blockchain üzerine kurulu bir inceleme platformudur. Blockchain durağan olduğu için yorumları geriye dönük olarak kaldırma olasılığını ortadan kaldırır, böylece üzerine yayınlanan tüm yorumlar kalıcıdır.

Nexo (NEXO)

Bilindiği gibi kripto sahiplerinin varlıklarını satma ve satın alma dışında kullanabilecekleri başka bir seçenek bulunmamaktadır. Nexo, kripto destekli krediler sağlayan bir platformdur. Kripto para birimi yatırımcılarının kripto varlıklarını satmak zorunda kalmadan likidite edinmeleri için seçenekler sunar. Kripto sahiplerinin kriptolarını teminat olarak kullanmalarına izin verir ve daha sonra nakit para çekebilecekleri kârlı bir iş modeli sunar.

Kucoin Shares (KCS)

Kucoin, Hong Kong merkezli bir Kripto para borsasıdır. Tıpkı Binance coindeki gibi borsaya ait Ethereum tabanlı bir Tokendir.

Mithril (MITH)

Mithril ekosistemindeki içerik oluşturma ve sosyal etkileşim yoluyla MITH’i kazanma süreci, ekibin “Social Mining” olarak adlandırdığı bir şeydir. Özel algoritma, yayınlanan içeriğin yanı sıra diğer etkileşimlerdeki beğenileri ve yorumları da dahil eder ve her kullanıcının ne kadar MITH kazanacağını belirler.

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), Ethereum tabanlı bir sanal gerçeklik platformudur. Bu sanal dünyada istediğin LAND’ı alabilir satabilir yada üzerine bir şey bina edebilirsin ya da paraya çevirebilirsin. Yapabileceğiniz şeylerin bir sınırı yoktur. Decentraland da etkileşim halinde olduğunuz alan LAND dır. MANA, Decentraland’ın yerel Token’idir.

Waltonchain (WTC) 

Waltonchain, Nesnelerin İnterneti’nde (IoT) kullanılmak üzere tasarlanmış merkeziyetsiz platformdan biridir. Güçlü bir IoT ağı kurmak için fiziksel ürünleri uygun fiyat ve dijital izleme sistemleriyle sorunsuz bir şekilde birleştiren benzersiz bir Blockchain teknolojisi ve RFID (radyo frekansı tanımlama) kombinasyonu kullanır.

Paxos Standard Token (PAX)

Paxos Standard Token, listemizdeki 3. stabilcoin’dir. PAX ve bu listedeki diğer Ethereum tabanlı stabil coinler arasındaki en büyük fark, PAX’in New York Eyalet Mali Hizmetler Departmanı tarafından onaylanması ve düzenlenmesidir. Sonuç olarak PAX, geleneksel finansal sistem ile hızla gelişen blockchain endüstrisi arasındaki boşluğu etkin bir şekilde kapatmaktadır.

Kripto para piyasası ve Coinlerle ilgili son dakika gelişmelerini en hızlı şekilde öğrenmek için Twitter hesabımızı takip ediniz. https://twitter.com/koinmedya_?lang=es