BTC : 82825 ₺ ETH : 2845 ₺ XRP : 1.879 ₺ LTC : 359 ₺ USDT : 7.642 ₺ XLM : 0.585 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. EOS hard forku başarıyla gerçekleştirildi

EOS hard forku başarıyla gerçekleştirildi

EOS hard forku başarıyla gerçekleştirildi
0

EOS hard forku dün başarıyla gerçekleştirildi. EOS ağının bu güncellemesinin daha ucuz işlemler ve daha hızlı bir ağ deneyimi sunması bekleniyor.


EOS hard forku başarıyla yapıldı

Piyasa değerine göre yedinci sırada yer alan kripto para EOS, 23 Eylül 2019 tarihi Pazartesi günü, ilk hard forkunu gerçekleştirdi.

EOS güncelleme izleme aracı, chainin blok üreticisi EOS Nation tarafından yönetiliyor. EOS Nation, hard fork güncellemesi isteğinin EOS blok üreticilerinden (block producers – BP) geldiğini bildirdi.

İnternet sitesine göre, bu ağın şimdiye kadar gördüğü en büyük ve işin içinde hard fork olan ilk yükseltme. EOS Nation, ilk 30’daki PB’lerden 29’unun bu yükseltmeyi yapmaya karar verdiklerini bildirdi.

koinmedya_brave

İlgili: Yeni Başlayanlar İçin Fork, Hard Fork, Soft Fork Nedir?

Daha fazla yükseltmeler yaşanacak

Bu arada kripto para dünyasını önümüzdeki dönemlerde iki önemli blockchain yükseltmesi daha bekliyor. NEO, 2020’nin ikinci çeyreğinde önemli bir yükseltme olan NEO 3.0’ı gerçekleştirecek. Bu yükselme ile ağda işlemlerin daha uzun yapılması bekleniyor. Ayrıca akıllı sözleşmeler de işleme konulacak. Bunların yanı sıra birleşik bir işlem modeli tarafından desteklenen daha hızlı bir blockchaine kavuşacak.

Tron’un da 11 Ağustos’ta resmi olarak piyasaya sürülen Sun Network için yakın bir zaman güncelleme çıkarması bekleniyor. Tron, güncellemenin sınırsız ölçeklendirme kapasitesi sağlayacağını iddia ediyor.

Ethereum 2.0

Öte yandan blockchain ve kripto para dünyasının en merakla beklenen güncellemelerinin başında ise Ethereum 2.0 geliyor. Özellikle de Ethereum blockchain ağının neredeyse doldu olduğu ve “teknik ölüme” yaklaştığı haberleri ETH 2.0’ı çok daha önemli yapıyor.

Ethereum kurucularından Vitalik Buterin bu konuda konuşarak, Ethereum 2.0’ın dünya bilgisayarı olacağını söylemişti. Buterin, Ethereum 2.0 ile ilgili yüksek umutlar vererek şöyle konuşmuştu: “Blockchainler şu an bazı yönleriyle şaka gibiler. Saniyede 15 işlem ile dünya ekonomisini döndüremezsiniz. Bundan dolayı Ethereum’u gerçekten tamamen gurur duyabileceğimiz bir sisteme dönüştürdüğüm için kesinlikle çok heyecanlıyım.”

İlgili: Vitalik Buterin: Ethereum 2.0 Dünya Bilgisayarı olacak

Kaynak

Etiketler: