1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin balinaları harekete geçti: 1.2 milyar dolar değerinde BTC yer değiştirdi!

Bitcoin balinaları harekete geçti: 1.2 milyar dolar değerinde BTC yer değiştirdi!

Bitcoin balinaları harekete geçti: 1.2 milyar dolar değerinde BTC yer değiştirdi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 2021 yılını zirvelerde geçiriyor. Bitcoin balinaları da oldukça hareketli.

Bitcoin balinaları 1.2 milyar doları harekete geçirdi

Bitcoin’in değer kazanmasının ardından son birkaç günde Bitcoin balinaları hareketlendi. Büyük Bitcoin hesapları 1 Nisan’da üç ayrı işlemle 21.334 Bitcoin’i taşıdı.

Whale Alert tarafından yayınlanan en son verilere göre, bir Bitcoin balina adresi kripto para borsası Coinbase’den 12.000 BTC’yi 1 Nisan 18:40’ta dijital bir cüzdana taşıdı. Yine anonim bir kullanıcının 420 milyon dolar değerindeki 7,134 BTC’yi bilinmeyen bir kripto cüzdanına taşıdığı işlem bildirildi. Transfer 20:04’te gerçekleşti. Buna ek olarak, Whale Alert aynı gün 18:39 ‘da bilinmeyen bir cüzdandan 2.200 Bitcoin değerinde bir işlem gerçekleştiğini belirtti.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Tüm transferlerin toplam değeri 1,2 milyar dolar civarında. Coinbase geçen hafta da büyük Bitcoin çıkışları gördü. Kripto borsasından 24 saat içinde yaklaşık 1 milyar dolar değerinde BTC çıkışı yaşandı.

Bitcoin ve Ethereum dalgalanmaların arasında önde gelen kripto borsalarından soğuk cüzdanlara taşınıyor. Bitcoin, 2 Nisan’da kısa süreliğine 60.000 doları gördü. BTC şu anda, 1,1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değeri ile 59.500 dolara yakın seviyeden işlem görüyor. Bitcoin’den sonra en değerli kripto para olan Ethereum, bugün 2.000 doları geçti. ETH’nin değeri son 7 günde%25’ten fazla arttı. Ayrıca Whale Alert, bir kripto balinasının 48.399 ETH’yi bilinmeyen bir cüzdana taşıdığını belirtti. İşlemin toplam değeri ise yaklaşık 96 milyon dolar.

Bitcoin’in yılın başından bu yana %110’dan fazla artış gösterdi. Finance Magnates’e göre 2013 yılından beri en iyi ilk çeyrek performansı bu yıl gerçekleşti. Buna rağmen, Ethereum ve Binance Coin gibi diğer dijital para birimlerindeki artış nedeniyle BTC’nin piyasa hakimiyeti düşüyor.

Kaynak

Balinalar hareketlendi, trend değişiyor mu?

Bitcoin ATH zirvesinden uzak görünse de bir yükseliş trendinde. Ancak Bitcoin yükselirken, BTC zengini hesapların azaldığı dikkatlerden kaçmıyor. Balinalar kar satışı yapıyorlar.

Glassnode verilerine göre, Şubat ayı başından, 1000 ve üzeri BTC sahibi olan balina adres sayısı %8 oranında azaldı. Glassnode’tan alınan on-chain veriler son haftalarda hem perakende hem de balina yatırımcıların kar satışları yaptığını gösteriyor.

Popüler piyasa analisti Lark Davis, “zengin liste”, adreslerinde görülen düşüşün boğa trendi sonu anlamına gelmediğini ifade etti.

…Balina adresleri satış yapıyor. Bu, boğa trendinin bittiği anlamana gelmez, sadece, kar alımları gerçekleşiyor demektir.

Özellikle Coinbase borsa verileri Bitcoin’de alım baskısının azaldığını gösteriyor. Coinbase’de Bitcoin talebinin Binance’a göre düşük olması, kurumsal yatırımcı ilgisinin azaldığı yönünde yorumlanabilir.

Canlı BTC fiyatı: $ 27,049.25

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Bitcoin balinaları yine devrede!

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken, dev bir Bitcoin balinası 500 milyon dolarlık cüzdanını boşalttı.

Balina, kriptonun fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken; yaklaşık 500 milyon dolar değerinde BTC tutan cüzdanını aniden boşalttı.

Yaklaşık 500 milyon dolara tekabül eden 8.648 BTC işlemi ilk olarak BTC Block Bot tarafından tespit edildi ve sosyal medyada yayınlandı. 

https://twitter.com/BtcBlockBot/status/1370113324898254854?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1370113324898254854%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cryptoglobe.com%2Flatest%2F2021%2F03%2Fbitcoin-whale-empties-500-million-wallet-as-btc-nears-all-time-high%2F

114. en büyük Bitcoin cüzdanının bakiyesini tamamen sıfırlayan bu işlemin maliyeti ise 50 doların biraz üzerindeydi.

Bitcoin balinası, fonlarını iki ayrı cüzdana taşıdı; birine 4.000 BTC, diğerine de 4.684 BTC gönderdi. Bu arada işlemlerde kullanılan adreslerin hiçbiri kripto para borsaları veya diğer hizmetlerle ilişkili görünmüyor.

Bu da büyük olasılıkla balinanın, fonlarını piyasada satmak veya satış baskısını artırmak için hareket ettirmediği anlamına geliyor. Bunun yerine balina fonları tezgah üstü (OTC) bir anlaşma için hareket ettirmiş veya soğuk cüzdandaki fonları hareket ettirerek kendi güvenliğini artırmayı amaçlamış olabilir.

Bitcoin balinaları

500 milyon dolarlık işlem en büyük 114. cüzdanı boşaltmış olsa da elbette bu, şimdiye kadar kaydedilen en büyük BTC işlemlerinin yanında çok küçük kalıyor.

Şöyle ki; sadece bu ay içinde, Bitcoin 55.000 dolardan 43.000 dolara düştüğü sırada bir balina 4.5 milyar dolarlık devasa bir BTC işlemi gerçekleştirdi.

Kripto para borsası Bitfinex tarafından yapılan 4.5 milyar dolarlık bu işlemin rutin bir güvenlik prosedürünün bir parçası olduğu düşünülüyor.

Son olarak veriler, balinaların son birkaç hafta içinde giderek daha fazla BTC biriktirdiğini gösteriyor. Bu nedenle, popüler bir kripto para analiz platformunun CEO’su, bir düşüş durumunda kripto para biriminin fiyatının 44.000 doların altına düşmesinin olası olmadığını söyledi.

Kaynak

Bitcoin balina davranışlarını anlama klavuzu

Yüklü transferlerin takibi ile ilgili kripto paranın fiyatlarındaki dalgalanmalar konusunda fikir sahibi olunabilir. Transferler genelde 3 türde gerçekleşiyor:
 
1- Bilinmeyen adreslerden borsalara transfer: Bu durumunda ilgili kripto para hakkında toplu satış ve düzeltme beklenilebilir.

2- Borsalardan bilinmeyen bir adrese transfer: Bu durumda yatırımcının ilgili kripto parada uzun pozisyon aldığı düşünülebilir.

3- Bilinmeyen adresten bilinmeyen başka bir adrese transfer: Bu konudaki yatırımcı davranışı oldukça belirsiz.

Yukarıdaki 3 ihtimal de tamamen olasılık dahilinde kesinliği olmayan yorumlar olduğunu belirtmek isteriz.

Fiyatı yönlendiren Bitcoin balinaları hikayesi bir şehir efsanesi mi?

Bitcoin balinaları ve kripto para balina hareketleri ile ilgili en sık sorulan sorular.

Borsa balinası ne demek?

Esasen ”balina’‘ piyasalarda çok büyük pozisyon alanlar için kullanılıyor. Aynı şekilde kripto para piyasalarında yüklü miktarda bitcoin veya kripto para sahiplerine de balina deniyor. daha fazla bilgi için…


Bitcoin balinası ne demek?

Bitcoin balinaları borsalarda binlerce defa işlem yapmış erken dönemde ucuz fiyattan çok büyük miktarda BİTCOİN almış yatırımcılarıdır.  Yine kripto para piyasalarında işlem yapan, büyük yatırımcılar ve yatırım fonları da Bitcoin balinası olarak kabul edilir. daha fazla bilgi için…


Balina olmak için kaç Bitcoin olmalı?

Bitcoin’in değerine göre değişmekle birlikte genelde 1000 Bitcoin’e sahip olanlar bitcoin balinası olarak tanımlanır. daha fazla bilgi için…


Balinalar tüm Bitcoin’lerin ne kadarına sahip?

Balinalar piyasadaki toplam Bitcoin’in %55-60 arasında bir oranına sahip. daha fazla bilgi için…


Piyasadaki bitcoin balina oranı kaç?

Kripto para cüzdanlarının %1’den daha az bir kısmı balina tanımının içinde yer alır. daha fazla bilgi için…


Bitcoin balinaları piyasayı nasıl etkiliyor?

Bitcoin balinaları piyasayı borsalara Bitcoin yükleme, bir anda çok satış yapma ve hızlı bir şekilde yön değiştirme yaparak etkiliyorlar. Daha fazla bilgi için…

Etiketler: