1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin balina sayısında şok artış!

Bitcoin balina sayısında şok artış!

Bitcoin balina sayısında şok artış!
0
“sportsbet”

Kurumsalların Bitcoin’e olan ilgisi her geçen gün artıyor. Ünlü veri sağlayıcısı Glassnode’un raporuna göre, hesabında 1000+ Bitcoin bulunduran cüzdan sayısı tüm zamanların en yükseğinde dalgalanıyor.


Bitcoin’de yükseliş emareleri artıyor!

Geçtiğimiz hafta içi Bitcoin’de yaşanan geri çekilme hareketleri bir ayı sezonunu işaret ediyor olabilir, ancak yeni veriler bunun tam aksini gösteriyor. Kripto para sektörünün en ünlü veri sağlayıcılarından biri olan Glassnode’un raporuna göre, son 21 günde Bitcoin pazarına 141 yeni balina eklenmiş görünüyor.

koinmedya_telegram

Raporda hesabında 1000+ Bitcoin bulunduran cüzdan sayısının son 21 günde 141 artarak 2.446’ya ulaştığını ve bunun da tüm zamanların en yüksek rakamı olduğu belirtiliyor.

”1000 BTC’ye sahip cüzdan sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.446’ya ulaştı. Son 21 gün içerisinde hesabında 1000’in üzerinde Bitcoin olan cüzdan sayısı 141 arttı. Bu da büyük kurumsalların yakın gelecekte Bitcoin’de büyük bir fiyat artışı beklediğini gösteriyor!”

Değerli okuyucularımız bildiğiniz gibi Bitcoin 4 Ocak 2021 tarihinde 42.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek liste fiyatına ulaştı. Bitcoin bu tarihten sonra aşağı yönlü dalgalı bir grafik çizerek perakende satıcıları ayı sezonu geldiğine inandırdı ve ellerindeki BTC’leri satmalarını sağladı.

koinmedya_brave
bitcoin balinaları Bitcoin balina sayısında şok artış!

Ancak Glassnode’un verilerini incelediğimizde, perakende yatırımcıların sattığı Bitcoin’lerin kurumsal firmalar ya da dev sermayeli yatırımcılar tarafından toplandığını görüyoruz. Bu verilerde bizi Bitcoin’in, önümüzdeki süreçte çok daha yüksek seviyelere çıkabileceğini düşünmeye sevk ediyor. Çünkü bu tablo 2016-2017 arasında da sıkça karşımıza çıkmış ve Bitcoin 1.500 dolardan başladığı ralliye 2017 yılının sonunda 20.000 dolarda son noktayı koymuştu.

Hesabında 1000+ Bitcoin bulunduran cüzdan sayısı grafiğini 2017 boğa grafiğine oturtup, ikisi arasında fraktal analiz değerlendirmesinde bulunduğumuzda, önümüze çıkan sonuç Bitcoin’in içinde bulunduğumuz bu ralliyi 100.000 doların üzerinde tamamlayacağı şeklinde olmaktadır.

Bu yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Sadece grafik okumadan ibarettir. Ancak bir uzun süredir bu işin içinde olan bir birey olarak şahsi görüşüm Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşacağı yönündedir.

Bitcoin balinaları bir ayda 270.000 BTC çekti!

Son bir ay içinde 270.000 BTC küçük yatırımcılardan büyük yatırımcılara geçerken; Glassnode verileri, Bitcoin piyasalarında en büyük likidite düşüşlerinden birinin yaşandığını gösteriyor.

Blockchain veri sağlayıcısı Glassnode tarafından paylaşılan son verilere göre, Bitcoin son birkaç yıldır en büyük likidite kriziyle karşı karşıya. Yani piyasadan özellikle de büyük yatırımcılar tarafından satın alınan Bitcoin’ler cüzdanlara taşınıyor. Bu da piyasalardaki mevcut likiditede ciddi bir azalmaya neden oluyor.

Fiyatı yönlendiren Bitcoin balinaları hikayesi bir şehir efsanesi mi?

270.000 BTC cüzdanlara taşındı!

Glassnode analistleri tarafından paylaşılan bir grafiğe göre, geçtiğimiz ay boyunca yaklaşık 270.000 Bitcoin, Hodler’lar tarafından uzun süre satılmamak üzere soğuk cüzdanlara taşındı.

Yine blockchain analiz firması tarafından paylaşılan tweette, bu fonların kripto borsalarından çıkmaya devam ettiği ve zayıf ellerden güçlü ellere geçtiği ifade ediliyor. 

bitcoin balinaları Bitcoin balina sayısında şok artış!

1000 BTC’ye sahip cüzdan sayısında yeni ATH!

Glassnode’dan gelen yeni veriler, orta düzeydeki Bitcoin yatırımcılarının sayısının her geçen gün arttığını gösteriyor.

Glassnode’a göre, en az 1000 BTC hodl eden dijital cüzdan sayısı, her gün yeni bir rekor kırıyor. En az 1.000 BTC (yaklaşık 33 milyon doların üzerinde) tutan Bitcoin adreslerinin sayısı 2.446’ya yükselerek yeni bir ATH (Tüm zamanların en yüksek seviyesi)

bitcoin balinaları Bitcoin balina sayısında şok artış!

Çok büyük miktarda Bitcoin’e sahip olan yatırımcılar, piyasayı etkileme gücüne sahip oldukları için balina olarak adlandırılır. Balinalar tüm Bitcoin’lerini aynı anda sattıklarında, piyasayı çökertebilir.

Ancak bu büyük yatırımcıların Bitcoin varlıklarını artırması, fiyatın artacağını düşündüklerini gösteriyor.

Bitcoin balinaları, kripto para sektörüne yön veren en önemli etkenlerden biri. Bu nedenle kripto para balinalarının hareketlerini takip ederek, fiyatın yönüne ilişkin muhtemel senaryolar hakkında güçlü bir öngörüde bulunmak mümkün.

Bitcoin 32.000$’ı test etti!

Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre, 8 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 41.941$’a ulaştıktan sonra düşüşe geçti.

Bununla birlikte balinalar çoğalırken, Bitcoin’in fiyatı son birkaç haftadır 40.000 dolar seviyelerine yeniden ulaşma mücadelesi verdi.

11 Ocak’ta ise 33.600$ alanına düştü ve üç gün içinde 39.600$ seviyesine geri yükseldi. Daha sonra, istikrarlı bir düşüş başlattı ve bugün ise en düşük 32.100 doları test etti. 

Kaynak

Dikkat! Balinalar borsalara Bitcoin yığıyor! (20 Ocak 2020)

Bitcoin bu yılın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 doları gördükten sonra bir düzeltme evresine girdi. CryptoQuant CEO’su BTC için daha fazla düşüş senaryosu öngörüyor.

CEO’nun öngörüsü, borsalara çok miktarda BTC çeken balinalara dayanıyor.

Balinalar Coinbase’e yanaşıyor

Bitcoin fiyatı, Ocak ayı başlarında, ani bir yükselişle 42.000 dolar seviyesine yükseldiğinden beri bir düzeltme evresinde. Bu süreçte BTC bir kaç kez 35.000’in altına düştü.

CryptoQuant CEO Ki-Young Ju, BTC için daha fazla düşüş öngörüyor.

Ünlü CEO, Bitcoin balinalarına dikkat çekiyor. Bilindiği gibi, cüzdanında en az 1000 BTC bulunan hesaplara Bitcoin balinaları deniyor. Son gelen verilere göre, bu tür balina hesaplar, son günlerde, oldukça yüksek miktarda BTC’yi borsalara çekmiş görünüyor.

bitcoin balinaları Bitcoin balina sayısında şok artış!
BTC fiyatı ve Balina hareketleri CryptoQuant

Yukarıda verilen grafik, borsalar içerisindeki balina oranını gösteriyor.

Bu oran girafiği normal bir boğa piyasasında 0,85 çizgisinin altında kalır. Fakat şu anda 0,87’ye yükselmiş durumda. Oran, en son benzer bir seviyeye ocak ayı başında gelmiş ve BTC 35.000 dolar ATH’sine ulaşmıştı. Ancak, BTC 35.000 dolara ulaşır ulaşmaz, düşüşe geçmiş ve 30.000 dolar seviyelerine gerilemişti.

Ju, her ne kadar kısa vadede düşüş öngörse de BTC’nin bu yıl içerisinde 100.000 dolara ulaşacağı görüşünü koruduğunu dile getiriyor.

Twitter da BTC düşecek diyor

Veri izleme şirketi Santiment‘ten gelen son bilgiler, Ju’nun kısa vadeli düşüş senaryosunu doğrular cinsten.

Santiment verilerine göre, son haftalarda, başta Twitter olmak üzere, sosyal medya platformlarında BTC fiyatı için düşüş beklentisinin ağırlık kazandığı anlaşılıyor.

bitcoin balinaları Bitcoin balina sayısında şok artış!
Bitcoin Sosyal duyarlılık. Santiment

Santiment, sosyal medyada var olan Bitcoin duyarlılığının uzun vadede sağlıklı bir seviyede olduğu görüşünde.

Santiment’in günlük olarak Bitcoin etkileşimlerini takip ettiği hesaplar noktasında, son günlerde yaşanan düşüş bitmiş ve yeniden 1 milyonun üzerine çıkışmış görünüyor.

Bu noktada BTC işlem hacminin de kademeli olarak artmakta olduğu görülebilir.

Canlı BTC fiyatı: $ 32,023.00

Kaynak

Bitcoin balinaları ve kripto para balina hareketleri ile ilgili en sık sorulan sorular.

Borsa balinası ne demek?

Esasen ”balina’‘ piyasalarda çok büyük pozisyon alanlar için kullanılıyor. Aynı şekilde kripto para piyasalarında yüklü miktarda bitcoin veya kripto para sahiplerine de balina deniyor. daha fazla bilgi için…


Bitcoin balinası ne demek?

Bitcoin balinaları borsalarda binlerce defa işlem yapmış erken dönemde ucuz fiyattan çok büyük miktarda BİTCOİN almış yatırımcılarıdır.  Yine kripto para piyasalarında işlem yapan, büyük yatırımcılar ve yatırım fonları da Bitcoin balinası olarak kabul edilir. daha fazla bilgi için…


Balina olmak için kaç Bitcoin olmalı?

Bitcoin’in değerine göre değişmekle birlikte genelde 1000 Bitcoin’e sahip olanlar bitcoin balinası olarak tanımlanır. daha fazla bilgi için…


Balinalar tüm Bitcoin’lerin ne kadarına sahip?

Balinalar piyasadaki toplam Bitcoin’in %55-60 arasında bir oranına sahip. daha fazla bilgi için…


Piyasadaki bitcoin balina oranı kaç?

Kripto para cüzdanlarının %1’den daha az bir kısmı balina tanımının içinde yer alır. daha fazla bilgi için…


Bitcoin balinaları piyasayı nasıl etkiliyor?

Bitcoin balinaları piyasayı borsalara Bitcoin yükleme, bir anda çok satış yapma ve hızlı bir şekilde yön değiştirme yaparak etkiliyorlar. Daha fazla bilgi için…

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: