BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Cardano nihayet hareketlendi; ADA coin için bir yükseliş sinyali daha!!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Cardano nihayet hareketlendi; ADA coin için bir yükseliş sinyali daha!!

Cardano nihayet hareketlendi; ADA coin için bir yükseliş sinyali daha!!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano bir süredir sessizliğini korurken, ADA coin fiyatı yatay bir seyir takip etti. Bu süreçte Bitcoin yeni bir ATH zirvesine çıkarken, Ethereum 4.000 dolar direncini kırdı.

Cardano nihayet hareketlendi; ADA coin için bir yükseliş sinyali daha!

Cardano son bir kaç günü oldukça zor geçirdi. Coinmarket cap listesinde 3. sıradaki yerini de kaptıran ADA coin BTC ve ETH’nin aksine negatif bir görünüm sergiledi.

Bu süreçte Bitcoin ve Ethereum’un %12 ve %16 oranlarında artış göstermesi Cardano yatırımcısını bir hayli üzdü.

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

ADA coin için vites atma zamanı!!

Her ne kadar ADA coin fiyatı yerinde saysa da kripto alanında Cardano’ya olan ilgi artıyor. Cardano’nun açık vadeli işlem hacmi, OI değeri, 747,33 milyon dolara ulaşmış durumda. Bu elbette Cardano’ya hala ilginin yüksek olduğu anlamına geliyor.

Bu rakamlara paralel olarak, kaldıraçlı long pozisyonlarda da artış gözleniyor. Bu verilerden traderların ADA coin fiyatının yükselmesini beklediği sonucuna ulaşılabilir.

İlgili: Cardano yorum, ADA coin güncel fiyat tahmini, ADA fiyat analiz 

Cardano fonlama oranı pozitif

cardano ada coin haber
Bordalarda açık ADA vadeli işlemleri Kaynak: ambcrypto.com

 Cardano için fonlama oranı da son dönemde pozitif bir seyir takip ediyor. Yukarıda verilen grafikte, Bitgate, OKEx ve Huobi gibi borsaların fonlama eğrilerini görebiliriz. Genel durum yükseliş gösteriyor.

Bu durum bize traderlerin long pozisyonlarını korumak için premium ödeme yaptıklarını gösteriyor.

cardano haber
ADA coin fonlama oranı

Cardano’da long-pozisyonların tasviyesi de azalmış görünüyor. Aslında bütün bu verilere rağmen ADA coin fiyatının yerinde sayması, traderların düşüşü ancak engelleyebildikleri sonucunu da çıkarabilir.

Cardano için bir yükseliş sinyali daha!

cardano ada coin günden gelişmeler
ADA NVT göstergesi. Kaynak: Messari

Cardano için işleri daha da iyi hale getiren veriler on-chain analizlerden geldi. Blockchain verilere göre, Cardano NVT (Network Value) göstergesi 10 Ekim’den beri üç farklı sıçrayış gerçekleştirdi. Öte yandan en son sıçrayış sonrası konumunu koruyarak Eylül seviyesine inmedi.

Bu durum Cardano’nun ağ değerinin işlem hacmiyle birlikte artış gösterdiğini ve Cardano’nun pozitif büyüme içerisinde olduğunu ifade ediyor.

Bütün bu verilerin ADA fiyatı üzerinde nasıl bir etkisi olacak hep birlikte göreceğiz.

Canlı ADA coin fiyatı: $ 0.472011

 ilgili: Cardano ADA coin güncel teknik analizi

Cardano Staking Havuzu nedir?

PoS (varlık yükü) sisteminde Cardano (ADA) madenciliği yapmak isteyen girişimciler, bir miktar ADA’yı sisteme bloke etmeleri gerekiyor. Bu sayede piyasadan yüklü miktarda ADA çekilerek havuzlarda bloke edilecek. Madenciler bloke ettikleri ADA miktarı karşılığında staking getirileri elde edecek.

IOHK nedir?

IOHK (Input Output Honh Kong) blockchain ve kripto para geliştiriciliği üzerine uzmanlaşmış bir teknoloji firmasıdır. Şirket 2015 yılında, Ethereum kurucularından Charles Hoskinson ve Jeremy Wood tarafından kurulmuştur. IOHK’un kilit projesi Cardano’dur.  

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: