1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cardano’nun yeni DEX’inden görülmemiş yükseliş!

Cardano’nun yeni DEX’inden görülmemiş yükseliş!

Cardano’nun yeni DEX’inden görülmemiş yükseliş!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano üzerinde bulunan DEX’lerden FluidTokens son 1 ayda %56790 yükseliş gördü. İşte ayrıntıla

Cardano blockchaini yeni rekora imza attı !!

DeFi platformları üzerinde veri analizi yapan DefiLama’nın bilrdiğine göre, platform üzerinde tutulan toplam değer (TLV) açısından Cardano FluidTokens son 1 ayda %56790 yükseliş gösterdi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-9.png

FluidTokens Cardano blockchaini üzerinde çalışan bir lending platformu. Platform Cardano üzerinde bulunan NFT’leri kullanarak kripto para kredi alıp-verilmesini sağlıyor. 

Bu arada, Cardano ağının genelinde de TVL değerinin yükseldiğini görebiliriz. Yine bir başka Cardano DEX’i olan ADAXPro (ADAX) son bir ayda %156 TVL artış görmüş durumda. Şu anda Cardano üzerindeki en büyük DEX konumunda olan WingRiders’da geçtiğimiz ayı %95.76 oranında artışla geçirdi.

İlgili: Cardano cüzdan nedir? 2022 en iyi Cardano cüzdanları

https://twitter.com/WhaleStatsBSC/status/1547763198287237120

Cardano hakkında güncel bir başka gelişme ise balinaların ADA coine olan ilgisi. Son olarak WhaleStats verilerine göre, En büyük 2.000 BSC balinasının, son 24 saat içerisinde en çok satın aldığı coinlerden biri de ADA coin oldu. 

Canlı ADA coin fiyatı: $ 0.247070

 ilgili: Cardano ADA coin güncel teknik analizi

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

Cardano Staking Havuzu nedir?

PoS (varlık yükü) sisteminde Cardano (ADA) madenciliği yapmak isteyen girişimciler, bir miktar ADA’yı sisteme bloke etmeleri gerekiyor. Bu sayede piyasadan yüklü miktarda ADA çekilerek havuzlarda bloke edilecek. Madenciler bloke ettikleri ADA miktarı karşılığında staking getirileri elde edecek.

IOHK nedir?

IOHK (Input Output Honh Kong) blockchain ve kripto para geliştiriciliği üzerine uzmanlaşmış bir teknoloji firmasıdır. Şirket 2015 yılında, Ethereum kurucularından Charles Hoskinson ve Jeremy Wood tarafından kurulmuştur. IOHK’un kilit projesi Cardano’dur.  

Etiketler: