1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cardano (ADA) Gündem: Charles Hoskinson Cardano DeFi projesi konusunda iddialı konuştu

Cardano (ADA) Gündem: Charles Hoskinson Cardano DeFi projesi konusunda iddialı konuştu

Cardano (ADA) Gündem: Charles Hoskinson Cardano DeFi projesi konusunda iddialı konuştu
0

IOHK CEO’su ve Cardano’nun geliştiricisi Charles Haskinson şirketin DeFi dünyasına girme planlarını bir video ile duyurdu.

Hoskinson Cardano DeFi projesi hakkında konuştu

Youtube’da AMA oturumunda konuşan Hoskinson, son günlerde merkezsiz finans konusunda takıntılı hale geldiğini itiraf etti. Hoskinson, şirketin merkezsiz finans konusuyla ilgili tam donanımlı olması için çalıştığını ve buna matuf çeşitli müzakerelere katıldığını, görüşmeler yaptığını ve raporlar yazdığını ifade ediyor.

CEO, IOHK’nin DeFi üzerine ciddi bir araştırma içerisine girdiğini ve kendi projelerinin hazır oluncaya kadar konuyla ilgili bilgi ifşa etmemeye gayret gösterdiğinden bahsetti.

koinmedya_brave

Şu anda açık olan şey, IOHK’nin Emrugo ile algoritmik stablecoin geliştirme konusunda olan ortaklığıdır. Hoskinson’a göre yeni geliştirecekleri stablecoin, DeFi’nin eski projelerinden olan MakerDAO coin’ninden önemli ölçüde daha iyi olacak.

Cardona DeFi projesinde çok iddialı

Hali hazırda, DeFi iştirakçileri farklı DeFi protokolleri içerisinde 9 milyar doların üzerinde varlık tutmaktadırlar. Bu noktada Cardano’nun DeFi için geç kaldığı düşünülebilir. Getiri çiftçiliği ile ateşlenen DeFi, geçtiğimiz bir kaç hafta kripto para dünyasını kasıp kavurmuştu. Bununla birlikte Ethereum’un ölçeklenebilirliği konusu sektörde endişeleri de beraberinde getirdi.

İlgili: DeFi projesi IRIS

İlgili: DeFi merkezi Polkadot

Bütün bu gelişmelere rağmen Hoskinson, DeFi dünyasına geç girişlerinin bir handikap değil kendilerini için avantaj olduğu görüşünde. Hoskinson konuyla ilgili:

“Gerçek şu ki, bazen önce hareket etmenin getirdiği avantaj aslında bir dezavantajdır. İlk hareket edenler için ağlar, hatalar, yaralar ve patlamalarla doluydu. DeFi için aslında sonradan gelen bir taklitçi olmak istiyorsun…”

Hoskinson, öncülerden daha fazla hareket imkânına sahip olacaklarını ifade ediyor. Önümüzdeki yıl çok daha gelişecek olan DeFi sektöründe büyük rekabet yaşanacağının altını çizen Hoskinson, bu rekabetten kazanan olarak çıkacaklarından emin görünüyor.

Cardano, son beş yıllık sürecin ardından nihayet 29 Temmuz’da Shelley için bir güncelleme başlattı. Güncelleme bütün ADA sahipleri için stake etme ödülleri getirdi.

Geçmişte Shelley ile başarıya ulaşan Cardano DeFi projesinde nasıl bir gelişme gösterecek hep birlikte göreceğiz.

Kaynak.

Daha fazlası için tıklayın.