fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cardano, Chainlink ortaklığını duyurdu; ADA coin dolu dizgin!

Cardano, Chainlink ortaklığını duyurdu; ADA coin dolu dizgin!

Cardano, Chainlink ortaklığını duyurdu; ADA coin dolu dizgin!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano ekibi, Chainlink ile bir ortaklık ilan eden bir blog yazısı yayınladı. Ortaklık geliştiricilerin Cardano DeFi uygulamaları için akıllı sözleşmeler oluşturmasına yardımcı olacak.

Cardano Chainlink ortaklığını duyurdu

Cardano ABD’de devam eden Cardano Zirvesi’nde önemli bir anlaşmaya imza attı. Haberin duyulması Ada coini hareketlendirdi.

Cardano ile ortaklığa giden Chainlink’in Oracle ağları, blockchain ağlarına veri sağlıyor ve akıllı sözleşmelerin seçim sonuçları, spor istatistikleri, kripto oranları vb. ile çalışmasına izin veriyor. Hava durumu verilerini de çalıştırabiliyorlar (Chainlink şu anda Güney Afrika’ya parametrik sigorta getiren bazı fintech şirketleriyle çalışıyor ) ve diğer veri türleri.

Chainlink oracle’ları, herhangi bir DLT ağında hibrit akıllı sözleşmelerin yürütülmesine yardımcı oluyor. Şu anda Chainlink, DeFi uygulamalarında, oyun uygulamalarında, sigortacılıkla ilgili platformlarda ve diğer önde gelen endüstrilerde milyarlarca ABD Doları güvence altına alıyor.

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano yorum, ADA coin güncel fiyat tahmini, ADA fiyat analiz 

Chainlink Cardano akıllı sözleşmelerine güç katacak

Bu oracle’ların Cardano DLT’ye entegrasyonu, geliştirici ekiplerin Chainlink tarafından sağlanan verileri akıllı sözleşmelerine entegre etmelerine olanak tanıyacak. Oracle’lar, spor verileriyle ilgilenen tahmin uygulamalarını, parametrik sigorta uygulamaları için gerekli hava durumu verilerini destekleyecek.

IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson, gelişmiş akıllı sözleşmeler için Chainlink oracles’ın gerekli olduğunu ve Cardano blok zincirine gerçek dünya verilerini sağlayacaklarını belirtti. Cardano’nun geliştiricilere gerçek kullanımda olacak çözümler oluşturmak için en iyi araçları sağlamayı amaçladığını vurguladı.

Hoskinson, Chainlink oracle entegrasyonunun Cardano’daki DeFi ekosistemi için mükemmel bir temel sağlayacağına inanıyor.

Canlı ADA coin fiyatı: $ 2.08

 ilgili: Cardano ADA coin güncel teknik analizi

İlgili: Daha fazla, Cardano ADA coin haber, gündem ve gelişmeleri için tıklayınız

Kaynak

Cardano Staking Havuzu nedir?

PoS (varlık yükü) sisteminde Cardano (ADA) madenciliği yapmak isteyen girişimciler, bir miktar ADA’yı sisteme bloke etmeleri gerekiyor. Bu sayede piyasadan yüklü miktarda ADA çekilerek havuzlarda bloke edilecek. Madenciler bloke ettikleri ADA miktarı karşılığında staking getirileri elde edecek.

IOHK nedir?

IOHK (Input Output Honh Kong) blockchain ve kripto para geliştiriciliği üzerine uzmanlaşmış bir teknoloji firmasıdır. Şirket 2015 yılında, Ethereum kurucularından Charles Hoskinson ve Jeremy Wood tarafından kurulmuştur. IOHK’un kilit projesi Cardano’dur.  

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: