fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano teknik analizi: ADA grafiğindeki boğa formasyonunun hedefi

Cardano teknik analizi: ADA grafiğindeki boğa formasyonunun hedefi

Cardano teknik analizi: ADA grafiğindeki boğa formasyonunun hedefi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA) 12 saat grafiğinde bir boğa bayrağı formasyonu oluşuyor. Eğer bu boğa formasyonu doğrulanırsa ADA/USD paritesinin 2 dolar seviyesini test etmesi kaçınılmaz olacak. RSI göstergesi yeniden yukarı yönlü momentum kazandı ve 50 seviyesinin üzerinde.


Cardano fiyatında boğalar 2 dolar seviyesini test eder mi?

Cardano (ADA/USD) bir gün önce yaşadığı keskin satışlardan sonra bugün toparlanmasının boyutlarını artırdı.

En çok işlem gören kripto paralar arasında yedinci sırada bulunan Cardano, Cuma günü yükselişinde yeni rekor kırarak 1.8124 dolara ulaşmıştı. ADA fiyatı son 7 günde yüzde 23’den fazla değer kazanırken, son 24 saatteki yükselişi ise yüzde 2.5.

ADA/USD direnç kırılışı sürdürülebilir olursa hedef 2 dolar

ADA/USD paritesi 12 saat grafiğinde yapıcı bir görünüm var. Çünkü kripto para burada boğa bayrağı bir kırılma yapmak üzere.

Eğer 12 saat grafiğinde mum düşen trend çizgisinin 1.6785 dolar direncinin üzerinde kapanış yaparsa yukarı yönlü kırılma doğrulanacak. Sonuçta formasyondan 2.1225 dolar seviyesinin test eden bir yükseliş bekleniyor.

Eğer böyle bir yükseliş gerçekleşirse ADA boğalarının önünde birkaç eski zirveler var. Ardından ise 2 dolar psikolojik seviyesi de güçlü direnç görevi görebilir.

RSI indikatörü de artık yön değiştirdi ve yeniden yukarıya yöneliyor. Şu an 66.50 seviyesinin üzerinde dolanıyor. Bu indikatör yukarı yönlü hareket için daha yer olduğuna işaret ediyor.

Cardano teknik analizi: ADA grafiğindeki boğa formasyonunun hedefi

ADA/USD: 12 saat grafiği 

Peki, söz konusu boğa kırılması gerçekleşmezse alternatif senaryo nasıl olur? Eğer satıcılar piyasaya geri dönerse en yakın destek 1.5706 dolarda yükselen trend çizgisi desteğinde görünüyor.

Söz konusu desteğin altına gerileme ise boğa senaryosunu devre dışı bırakır. Bu da trend değişiminin işareti sayılabilir.

Bu durumda ADA alıcıları için bir sonraki güvenli bölge yaklaşık 1.50 dolar civarında.

Daha da altta ise yukarı yönlü 21 basit hareketli ortama (SMA) var ve 1.4495 dolarda satıcıların radarına girecek.

İyimser görüşe göre düşüş sırasında son sığınma 1.4307 dolarda görünüyor.

Kaynak

“koinmedya_binance”

 

Canlı ADA coin fiyatı: $ 2.10

İlgili: Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Cardano Shelley güncellemesi nedir?

Cardano da Ethereum gibi PoW tipi madencilikten PoS tipi madenciliği geçmek için uğraşıyor. Bu süreçte Cardano ağındaki güncelleme çalışmaları Shelley güncellemesi olarak adlandırılıyor.

koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

koinmedya_brave